www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

chestie ieftina combo 60 de watti - Epiphone


Guest K-Anathema
 Share

Recommended Posts

Guest K-Anathema

tocmai am luat de vreo 2 saptamani un amplificator - boxa - combo de 60 de watti de la Cristi Grosu, cunoscut de unii ca Grosmann - marca Mindtech - defapt Epiphone facut intr-o fabrica chinezeasca

sunetul este foarte curat, atat pe canalul de clean cat si gain, si fat sound, cum vroiam eu, ideea unei pedale de switch intre cele doua este excelenta, de abia astept sa o cumpar si sa o aliniez celorlalte pedale de efecte ale mele...pentru a putea schimba mai usor de pe clean pe overdrive

o folosesc la sala de repetitii atat ca monitor propriu cat si pentru a o transmite prin mufa de effect send in mixerul nostru...am testat-o la un concert si a sunat excelent...

60 de watti rms amp-ul si 75 boxa, perfecta combinatie, avand in vedere ca noi cantam doar in cluburi mici, si e totdeauna nevoie de un monitor in care sa te auzi aproape si la care sa ai acces la botoane sa-ti modifici sunetul cum vrei tu, e perfecta pentru asa ceva

 

cum ati folosi voi aceasta scula, sincer imi place foarte mult sunetul pe care-l scoate pentru stilul meu de cantat - blues, rock&roll, rock usor

 

ce microfon ma sfatuiti sa folosesc pentru a transmite semnalul din combo in mixere la concerete, Shure Sm 57 am auzit ca ar fi unul bun...dar sa nu fie prea scump

 

cum aliniati voi efectele cu pedalele voastre, avand in vedere ca boxa are putere, mai e necesar un compresor cu compresia mare? folosesc un Marshall "ed the compresor" ma gandeams a pun o pedala de efect - delay, revferb, echo,wah, dupa Combo intre el si mixere, daca folosesc canalul de effect send - mixer - nu cu microfon - mixer...

voi cum folositi combo-urile, amp-urile?

Link to comment
Share on other sites

Guest K-Anathema

Chiar e bun amp-u? ma bate si pe mine gandul sa-mi iau unul...

da, e bun, la 9 milioane nou noutz cat am dat pe el, si cu garantie cu tot e bun, daca era si pe lampi amplif-ul era perfect, dar pretul era sigur mai mare....

Link to comment
Share on other sites

Guest K-Anathema

9 mil cu totu' ? adica si ampu si extension cabinet ? (presupun ca fiecare e 1x12)

vektor, nu ma intelege gresit, este un combo - amp-ul si difful de 12 intr-un singur cabinet, cu reverb si overdrive inclus, ai poze cu el pe site-ul www.grosmann.ro, acolo sunt doar modelele de 30 de watti, cel de 60 ca al meu nu apare in poze, dar exista, te asigur...o sa ai ocazia sa-l vezi/auzi sambata pe 30 septembrie la ora 22 in big mamou...

Link to comment
Share on other sites

voi cum folositi combo-urile, amp-urile?

 

 

voi raspunde doar la intrebarea asta, pt ca de microfoane habar n'am.

 

chitara -> procesor -> combo.

 

trebuie sa precizez ca folosesc combo pe 'Effect In' (teoretic, nu ar trebui sa altereze sunetul, ci doar sa il amplifice, dar acest lucru nu se intamla, ampliful lasandu'si 'amprenta' asupra semnalului de iesire).

 

nu folosesc gainul din combo sau vreun efect de'al acestuia; incerc pe cat se poate sa imi fac sunetul din procesor.

 

folosesc totusi egalizatorul din combo pentru a da o anumita nuanta si ma mai joc la butonul 'Vintage/Standard': Standard (sunet mult mai taios) pentru distorsii puternice, dar din cate am inteles, nu folosesti asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

vektor, nu ma intelege gresit, este un combo - amp-ul si difful de 12 intr-un singur cabinet, cu reverb si overdrive inclus, ai poze cu el pe site-ul www.grosmann.ro, acolo sunt doar modelele de 30 de watti, cel de 60 ca al meu nu apare in poze, dar exista, te asigur...o sa ai ocazia sa-l vezi/auzi sambata pe 30 septembrie la ora 22 in big mamou...

 

Din ce ai scris tu acolo intelesesem ca ai amp-ul (aka combo) de 60 W, si inca o boxa la 75 W ... cred ca vroiai sa spui ca difuzorul are puterea nominala 75 w ?

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Guest K-Anathema

post-1708-1159606525_thumb.jpg

 

Din ce ai scris tu acolo intelesesem ca ai amp-ul (aka combo) de 60 W, si inca o boxa la 75 W ... cred ca vroiai sa spui ca difuzorul are puterea nominala 75 w ?

 

hai sa te lamuresc cu o poza facuta cu telefonul....deci calitate slaba

amplif-ul incorporat e de 60 de watti rms...iar difful de 75 nominal, ca sa nu se arda...destul de bine gandita combinatia, poti baga o putere mai mare la intrare - plus cele doua intrari separate, una low de putere mica - tip line in - si una high, un pic preamplificata...

ce e misto, la canalul cu overdrive doua botoane de reglaj - preamp si postgain, deci doua locuri in care poti adauga gain, adica overdrive-ul lui...

nu stiu cum dracu sa-l combin cu o serie de efecte ieftine - de tip compressor, distors si pedala multieffect - zoom 707II o rashnitza, dar cu care-mi fac treaba de multishor...ca sa sune cat de cat curat si puternic...am reusit sa-i dau multa amploare sunetului sec al ZOOM-ului...cu reglajele de medii si basi ale combo-ului

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca e din seria cu "EMG-uri neinscriptionate"...

:) ... de la fabrica care face Seymour Duncan, dar "luate" inainte de inscriptionare ? :(:);)

 

exista site oficial Mindtech? exista vreun review pe net?

ete **** acuma B) ce, ai ceva cu ..... dealeru'?

veniti, probati si daca va place luati, daca nu..........luati UE ;)

ia uite mah.... :) numa' carcotasi aicea.....

 

sa ne zica bishnitzaru' ala de Epifoane daca are fo legatura cu Mine.......Minte............ptiuuuuuuuuu......Mind-tech-u' ala ;) - na, ca l-am nemerit :o

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

se putea Ninja si malex gasca carcotasilor sa nu zica ceva ???? daca intrebati ati fi primit raspunsul adecvat.

 

amplificatoarele acestea sunt cumparate de la firma Koreana care produce amplifurile Epiphone. Cum la vremea respectiva era un baner pe forum care anunta ca proguitar va fi dealer Epiphone , pentru a nu da nastere la discutii cu privire la provenienta si faptul ca si Grosmann ar fi vandut Epiphone am cerut la fab rica sa fie branduite cu un alt brand la care aveau deja cele necesare. De fapt amplifurile au venit in cutii de epiphone caaltele nu aveau la fabrica , cine a trecut in zilele urmatoare aducerii lor la magazin a putut vedea si aceste cutii.

aceasta este explicatia pe care pe unii daca i-ar fi interesat ar fi putut s-o aibe fara a naste polemici pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

felix ce exista acu mpe site la epiphone este seria noua cu noul design aparut anul acesta. daca vei cauta vechile modele vei vedea ca au acelasi design.

De carcotasi nu ducem lipsa. Iar cu dozele crezi ca iti spune-au tie ca te numesti Felix unde si vum si le fac.... Sa fim seriosi.

 

daca te-ai documenta putin ai vedea ca din vara epiphone a schimbat designul amplificatoarelor.....si nu ai mai fi asa de carcotas........

 

la fel cu mtot ce tine de epiphone tine de Gibson China si se fabrica exclusiv in China.

Dar mai greu cu documentatul ... mai usor saaratm cu degetul....

Si in plus eu nu le vand ca fiind ephipone eu le vand ca fiind Mindech ,spun doar celor pe care ii intereseaza provenienta lor ...etc ... ca sunt vechile modele care au ramas la fabrica etc...... Crezi bine ,nu la fel de bine dar te rog nu vorbii daca nu cunosti amanunte legate de aceasta problema. Aceste lucruri nu sunt publice pentru toata lumea , eu le cunosc ca am fost acolo, Gibson China ma invitat si anul asta la Shangahi la targ.

Link to comment
Share on other sites

Iar cu dozele crezi ca iti spune-au tie ca te numesti Felix unde si vum si le fac.... Sa fim seriosi.

 

O sa te mire dar tot ce au spus cei de la EMG a fost corect. Sunt o gramada de doze care pastreaza formatul si dimensiunea celor de la EMG dar care sunt facute pe vapor. Avand in vedere multe chestii pe care nu stau sa le insir acum, tind sa cred ca ei au dreptate si nu tu.

 

Legat de amp-urile Epiphone, o sa trimit un mail la suportul tehnic de acolo si il voi posta pe forum ca sa nu mai existe dubii. M-am saturat de secretele tale Cristi. Nu contesta nimeni ca unele chitari facute de tine sunt peste medie insa de cate ori am fost la tine la magazin si am probat ce se afla in raft, aveau defecte majore. Iar cele din raft fac pariu pe ce vrei tu ca sunt facute din kituri si nu manual. Cele pe care le faci la comanda sunt alta poveste.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

crezi ce vrei insa te rog sa nu iti mai expui parerile gresite pe forum. Da ale mele au defecte majore si chitara ta cumparata cu 100 euro este super chitara dupa cum o lauzi ......

sunt persoane de pe forum care au trecut de mai multe orti pe la magazin si au vazut chitarile expuse in diferite faze de constructie .

Si repet :cum ,unde si cand le fac este strict problema mea .tie daca iti plac cumperi daca nu nu.... insa te rog pastreaza-ti parerile carcotase pentru tine ....

 

Si cat despre doze te asigur ca eu le cumpar din Korea direct din fabrica nu de pe vapor cum ai tendinta sa spui tu.... crezi ca cei de la EMG iti spun tie secretele firmei doar ca te cheama felix??????

si cei de la Epiphone iti vor raspunde la fel ca si cei de la EMG cu siguranta. Nici unii nu iti vor spune tie numele fabricii care le executa .

 

De cate ori ai fost tu la magazin ???

cred ca de doua ori si de fiecare data sincer nu am putut distinge ceva din ce cantai tu acolo pentru simplul motiv ca nu se intelegea nimic ...... no ofence dar am cativa ani buni de muzica in spate ,mult mai multi decat tine si stiu cand cineva canta sau doar incearca cate ceva sa incropeasca..... ai fost la fel de carcotas de cand am iesit pe piata cu instrumentele Grosmann, probabil ai ceva impotriva mea .......

 

Si apropo fiecare firma are secretele ei de fabricatie ,technice si altele ,, daca tu inca nu ti-ai dat seama de asta ........

 

de ce nu pomenesti nimic de secretele celorlalte firme romanesti care vand instrumente , de unde si cum le aduc...... ca au destule , numai eu stiu cateva, pe tine te roade ca si pe altii de pe aici de grosmann. Ti-am bagat cumva ceva pe gat????

Si daca te-ai fi documentat mai bine ai fi abservat ca pe chitarile Grosmann care nu sunt facute in romania scrie: Grosmann made in China.

 

Am vandut eu amplifirile ca fiind Epiphone????? nu doar am povestit ca sunt vechile modele ramase in fabrica Koreana dupa ce au schimbat designul exterior .

Crezi ca daca vei trimite emai lla epiphone iti vor spune ei tie despre niste amplifuri ramase pe stoc la fabrica din korea cu care au lucrat????

 

probabil ca nici nu stiu ca au ramas amplifuri pe stoc la acea fabrica sau daca stiu nu-i intereseaza.

 

Asa ca hai sa ne vede mfiecare de treburile noastre si sa nu comentam munca altuia , eu nu m-am luat despre felul tau de a canta........

Link to comment
Share on other sites

crezi ce vrei insa te rog sa nu iti mai expui parerile gresite pe forum. Da ale mele au defecte majore si chitara ta cumparata cu 100 euro este super chitara dupa cum o lauzi ......

 

Cristi, citeste cu atentie review-urile mele de aici:

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showforum=62

 

Unde ###### mea am spus eu ca am chitara de 100 euro si unde am luadat eu cea mai ieftina chitara a mea, respectiv Johnson LP Solara? Iar faci afirmatii la care nu ai acoperire

 

sunt persoane de pe forum care au trecut de mai multe orti pe la magazin si au vazut chitarile expuse in diferite faze de constructie .

Si repet :cum ,unde si cand le fac este strict problema mea .tie daca iti plac cumperi daca nu nu.... insa te rog pastreaza-ti parerile carcotase pentru tine ....

 

Te rog sa ma scuzi daca esti mai celebru decat Gibson si Epiphone care nu ezita sa spuna unde sunt facute produsele lor. Culmea, fraierii aia pun si abtipild pe chitari... made in China. Bai nene ce proshti

 

Si cat despre doze te asigur ca eu le cumpar din Korea direct din fabrica nu de pe vapor cum ai tendinta sa spui tu.... crezi ca cei de la EMG iti spun tie secretele firmei doar ca te cheama felix??????

si cei de la Epiphone iti vor raspunde la fel ca si cei de la EMG cu siguranta. Nici unii nu iti vor spune tie numele fabricii care le executa .

 

Dozele n-ai decat sa le cumperi si de pe luna, nu ma intereseaza... prefer doze pe care scrie unde sunt facute.

Cei de la Epiphone si Gibson o sa dea mereu raspunsurile adevarate si nu pe cai ocolite pentru ca isi respecta clientul.

 

De cate ori ai fost tu la magazin ???

cred ca de doua ori si de fiecare data sincer nu am putut distinge ceva din ce cantai tu acolo pentru simplul motiv ca nu se intelegea nimic ...... no ofence dar am cativa ani buni de muzica in spate ,mult mai multi decat tine si stiu cand cineva canta sau doar incearca cate ceva sa incropeasca..... ai fost la fel de carcotas de cand am iesit pe piata cu instrumentele Grosmann, probabil ai ceva impotriva mea .......

 

Si apropo fiecare firma are secretele ei de fabricatie ,technice si altele ,, daca tu inca nu ti-ai dat seama de asta ........

 

Am fost de 2 ori la tine la magazin si chitarile de pe raft nu se pot acorda si nu se poate canta pe ele. O sa spui ca sunt stangaci... intreaba-i pe toti care ma cunosc sa vezi ca pot canta foarte bine si pe chitari de dreapta. Nu conteaza ca ai mai multi ani de muzica decat mine sau nu. Eu am facut ceva in muzica si nu cred ca m-am laudat vreodata cu ce am facut eu. N-am nimic impotriva ta dar atunci cand ma ataci sa nu crezi ca o sa stau ca prostul si o sa inghit. Vezi-ti de treburile tale si raspunde pertinent la intrebarile care ti se pun. Atitudinea ta imi aduce aminte de un ***** de mare lutier de la noi nu spun numele ca nu merita amintit, si care a trait bine mersi pacalind pushtii care nu stiau pe ce dau banii.

 

Nu ti-am cerut sa imi spui ce piese contin amplificatoarele Bullshittech ci ti-am cerut sa explici unde si cum sunt facute. Numai faptul ca te apuci sa spui ca ele vin in cutii de Epiphone, pushtii care habar n-au pe ce lume traiesc au impresia ca o sa cumpere Epiphone pe care scrie Mindtech. Ce e Mindtech asta???? E o firma inventata de tine???? Da-mi 1 LINK PE INTERNET unde se pomeneste de firma Mindtech care produce sau vinde amplificatoare. Pana atunci, parerea mea e ca sunt facute pe vapor.

 

de ce nu pomenesti nimic de secretele celorlalte firme romanesti care vand instrumente , de unde si cum le aduc...... ca au destule , numai eu stiu cateva, pe tine te roade ca si pe altii de pe aici de grosmann. Ti-am bagat cumva ceva pe gat????

Si daca te-ai fi documentat mai bine ai fi abservat ca pe chitarile Grosmann care nu sunt facute in romania scrie: Grosmann made in China.

 

N-am nici o treaba cu nici o firma. Paranoia merge atat de departe incat sa crezi ca am ceva numai cu tine. Cristi, atat timp cat mi se ofera un produs de calitate, branduit si la un pretz bun, nu am ce comenta. Din acest motiv nici macar corzile nu le cumpar din Romania... asa ca nu te mai da lovit ca nu tine.

 

Am vandut eu amplifirile ca fiind Epiphone????? nu doar am povestit ca sunt vechile modele ramase in fabrica Koreana dupa ce au schimbat designul exterior .

Crezi ca daca vei trimite emai lla epiphone iti vor spune ei tie despre niste amplifuri ramase pe stoc la fabrica din korea cu care au lucrat????

 

probabil ca nici nu stiu ca au ramas amplifuri pe stoc la acea fabrica sau daca stiu nu-i intereseaza.

 

Asa ca hai sa ne vede mfiecare de treburile noastre si sa nu comentam munca altuia , eu nu m-am luat despre felul tau de a canta........

 

Te rog frumos sa postezi pe forum pozele amplificatoarelor Mindtech sa le trimit la Epiphone si sa confirme ei ca astea sunt vechile lor amplificatoare. Tu crezi ca acolo e jungla si nu stie dreapta ce face stanga?

 

Tocmai te-ai luat de felul meu de a canta dar asta nu are nici o importanta. Cant de prea multa vreme si am fost apreciat de multi oameni de valoare de aici si nu numai. Asa ca tine-ti parerile pentru tine ca n-au nici o valoare pentru mine.

 

Adu-ti aminte ca am vrut mereu sa cumpar cate ceva de la tine dar din pacate ai preturi mai mari decat daca as aduce eu personal de pe ebay sau magazine online acele produse.

 

hai pa ca unii mai si muncesc.

Edited by felix
Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

degeaba incerci sa te disculpi sau altceva

noi doi am incetat discutiile si o sa am grija sa ma documentez cand ai concert sa vin si sa pot posta si eu o parere despre ce si cum canti ...... asa ca si tu vad ca te ie ide mine.....o sa pun si eu un topic despre ce si cum canti tu

sa vedem daca iti va face placere ca cineva sa se ia de munca ta ....... oricum eu mi-am facut de mult o parere si asupra ta si asupra a aproape toti de pe acest forum dar parerile astea le tin pentru mine nu le imprastii pe forum . Cu tine o sa fac o esceptie....... Si cu asta am incheiat discutiile

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Domnule Grosu,

 

Mie unul mi-a ajuns sa dau numai peste topicuri unde se discuta despre subiectul "Grosmann", topicuri in care tu te ataci si incepi sa imaginezi diverse scenarii in care tu esti victima intregului sistem, tot forumul te uraste, administratorii cauta sa te bage in faliment si toti cei care aduc instrumente din strainatate sunt niste bisnitari ordinari care vor sa-ti fure de la gura painea-ti cea de toate zilele, muncita cu sudoare.

 

Ce-ar fi sa fii mai cuviincios, sa nu te mai ataci la orice obiectie, mai mult sau mai putin pertinenta, adusa instrumentelor muzicale marca Grosmann?

 

Nu vreau sa crezi ca am ceva cu marca Gromann. Sincer sa fiu nu am nici o parere asupra in aceasta privinta, am pus mana doar pe o chitara Grosmann, ceea ce nu este suficient pentru a-mi crea o idee despre intregul brand, insa am o presimtire ca voi ramane in impas, comportamentul tau de pe forum provocandu-mi o reticenta in a-ti vizita vreodata magazinul. Eu am ceva cu tine, si totusi nu te cunosc personal, felul in care te prezinti pe forum imi provoaca sila. Eu sunt de parere ca trebuie sa mentii o eticheta civilizata chiar si la adapostul relativei anonimitati de care beneficiezi ascuns in spatele unui IP si al unui user.

 

Te rog frumos sa nu te mai victimizezi, sa nu mai aberezi, sa nu mai arunci cu noroi in forumul acesta, care cu totii stim ca are destule probleme, insa a inchegat de bine de rau o comunitate si nu merita patat in halul in care o faci tu, sa respecti munca celor care il intretin si, nu in ultimul rand, sa mai pui mana pe o carte de gramatica.

 

Toate cele bune, Bumbacul

 

PS: Si tine minte, respecta ca sa fii respectat!

Link to comment
Share on other sites

degeaba incerci sa te disculpi sau altceva

noi doi am incetat discutiile si o sa am grija sa ma documentez cand ai concert sa vin si sa pot posta si eu o parere despre ce si cum canti ...... asa ca si tu vad ca te ie ide mine.....o sa pun si eu un topic despre ce si cum canti tu

sa vedem daca iti va face placere ca cineva sa se ia de munca ta ....... oricum eu mi-am facut de mult o parere si asupra ta si asupra a aproape toti de pe acest forum dar parerile astea le tin pentru mine nu le imprastii pe forum . Cu tine o sa fac o esceptie....... Si cu asta am incheiat discutiile

 

lol... be my guest

 

mult succes

 

Ar trebui ca inainte sa vb sa te mai documentezi draga Cristi. Asculta ce am postat pe forum, asculta inregistrarile de la www.sahara.ro , www.myspace.com/saharaband si poate ca o sa iti faci o parere de acolo si nu vei mai fi nevoit sa iti pierzi timpul la un concert de-al meu.

Link to comment
Share on other sites

Domnule Grosu,

 

Mie unul mi-a ajuns sa dau numai peste topicuri unde se discuta despre subiectul "Grosmann", topicuri in care tu te ataci si incepi sa imaginezi diverse scenarii in care tu esti victima intregului sistem, tot forumul te uraste, administratorii cauta sa te bage in faliment si toti cei care aduc instrumente din strainatate sunt niste bisnitari ordinari care vor sa-ti fure de la gura painea-ti cea de toate zilele, muncita cu sudoare.

 

Ce-ar fi sa fii mai cuviincios, sa nu te mai ataci la orice obiectie, mai mult sau mai putin pertinenta, adusa instrumentelor muzicale marca Grosmann?

 

Nu vreau sa crezi ca am ceva cu marca Gromann. Sincer sa fiu nu am nici o parere asupra in aceasta privinta, am pus mana doar pe o chitara Grosmann, ceea ce nu este suficient pentru a-mi crea o idee despre intregul brand, insa am o presimtire ca voi ramane in impas, comportamentul tau de pe forum provocandu-mi o reticenta in a-ti vizita vreodata magazinul. Eu am ceva cu tine, si totusi nu te cunosc personal, felul in care te prezinti pe forum imi provoaca sila. Eu sunt de parere ca trebuie sa mentii o eticheta civilizata chiar si la adapostul relativei anonimitati de care beneficiezi ascuns in spatele unui IP si al unui user.

 

Te rog frumos sa nu te mai victimizezi, sa nu mai aberezi, sa nu mai arunci cu noroi in forumul acesta, care cu totii stim ca are destule probleme, insa a inchegat de bine de rau o comunitate si nu merita patat in halul in care o faci tu, sa respecti munca celor care il intretin si, nu in ultimul rand, sa mai pui mana pe o carte de gramatica.

 

Toate cele bune, Bumbacul

 

 

Feed the troll :):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

stii ce3va do,nule Bumbac inta icred ca ar trebuii sa mai inveti sa canti la chitara si apoi sa inveti sa nu mai faci misto pe forum sau in lata parte workshop de marca grosmann.

Dupa ce vei fi cuvincios o sa avem ce discuta.si nu eu ma atac ci alti inainte de a se documenta sua sti idespre ce este vorba

 

oricum forumul asta a ajuns de doi lei

aici sunt mai multi carcotati ,bagatori de seama si mai putin muzicieni de scena.

Cand vei avea ceva de spus pe scena mai stam de vorba ,pana atunci tineti purtarile se 18 ani in frau.

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

pana acum nu m-am luat muzical de nici unul din voi ,,, dar o sa urmaresc cu interes si atunci cand ve-ti avea concert voi fi prezent si voi sublinia toate prostiile pe care le veti face pe scena .adica daca tot este sa ne luam uni de altii hai ca o sa ma iau si eu de ce faceti voi. La vremea cand eu cantam 90% din forumul asta nici nu se nascuse ,asa ca am ceva experienta muzicala in spate ca sa imi pot da seama ce stie fiecare , deja pe multi deja v-am vazut si stiu ce " puteti"

Pana acum ceva timp injurati mcmusic .de preturi ,de corectitudine de alte alea ,acum ca va dat tricouri gratuite va-ti imbulzit gramada si ati uitat de problemele avute cu ei.

De asa este omul.....

Cand vei ajunge bumbacule la valoarea lui Cristi Gram sau Manuel Savu sau alti bine cotati chitaristi romani atunci iti vei da seama de mai multe lucruri. daca ei au apelat la Grosmann pentru customuri inseamna ceva care tie si altora de pe aici vad ca le cam scapa....

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

felix te -am vazut la magazin ce poti si la cateva cnatari prin big mamou.sunt edificat .... si ciudat cum din toata lumea care a fost pe la magazin doar tu nu ai putut acorda nici o chitara. Inseamna ca ceilalti au cantat cu ele dezacordate la fel ca si cei care au cumparat grosmann pana acum......

Mai gandeste inainte sa scrii..... poate nu ai fost in stare sa acordezi .... oricum cu cantatul sunt edificat.....

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

hahaha...ce caterinca.no offence dar de fiecare data cand se mentioneaza cuv. GROSMANN incepe caterinca. :)

 

 

 

 

 

 

 

(Nu mare imi va fi mirarea daca se va lua si de mine Dl Grosu)

Link to comment
Share on other sites

felix te -am vazut la magazin ce poti si la cateva cnatari prin big mamou.sunt edificat .... si ciudat cum din toata lumea care a fost pe la magazin doar tu nu ai putut acorda nici o chitara. Inseamna ca ceilalti au cantat cu ele dezacordate la fel ca si cei care au cumparat grosmann pana acum......

Mai gandeste inainte sa scrii..... poate nu ai fost in stare sa acordezi .... oricum cu cantatul sunt edificat.....

 

 

sincer, I DON'T GIVE A S H I T

 

 

cand si pe unde ai canta dumneata de n-a auzit nimeni de tine pe plan muzical?

Edited by felix
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.