www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sfat Privind Estimarea Pretului Pedala Digitech Death Metal


Cristi24
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

M-a intrebat cineva daca vreau sa-mi vand pedala de distors Digitech Death Metal. As vrea sa i-o vand, insa nu stiu cat sa cer pe ea, deoarece am primit-o cadou in 2007! Ma poate ajuta cineva cu o estimare de pret? Pedala a fost folosita la repetitii in 2007-8 si de atunci sta la naftalina desi functioneaza perfect. Pe internet preturile variaza foarte mult (diferente de $30 la preturile produsul nou). Eu ma gandeam ca un minim pe care l-as putea cere e 100 RON, insa n-as vrea sa cer prea putin pentru o pedala care functioneaza bine.

 

Multumesc pentru sfaturi.

 

N-am postat la rubrica vanzari / cumparari pentru ca nu vreau sa o vand aici pe forum, ci doar sa primesc un sfat legat de estimarea valorii ei.

Link to comment
Share on other sites

Ia de referinta un pret de la un magazin din Romania. De exemplu, guitarshop. La ei este 225 de lei. De la suma asta in jos, fiecare are modalitati diferite de calcul pentru produsele SH. Personal, scad TVA, dupa care mai scad, in functie de starea produsului. În cazul de faţă, aş cere între 150 şi 170 de lei în cazul în care ar fi mint condition. Aş mai scădea până pe la 100 dacă nu s-ar vinde repede şi aş avea nevoie de bani.

 

Poţi să cauţi şi pe rgc, vezi cu ce preţuri s-a dat pedala respectivă.

http://forums.rgc.ro/index.php?app=core&module=search&do=search&fromMainBar=1

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Uite si aici una: http://forums.rgc.ro/topic/83479-pedala-digitech-ddm-death-metal-distortion/

 

A nu se intelege ca pretul cerut de altul e neaparat de referinta. Omul poate are nevoie de bani si o da pe nimic sau din contra, posteaza anuntul si tine la pret poate pica fraierul. Nu vorbesc de anuntul de mai sus al carui proprietar oricum nu-l cunosc. General vorbind...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.