www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pachet Tube Amp + Head + Cabinet + Chitarã + Efecte


Guest aind
 Share

Recommended Posts

salut,

cum de un an și ceva s-a pus praful pe sculele astea pe care speram să am timp vreodată să zdrangănesc și eu câteva pasaje din Pantera am zis să le ofer la pachet cu un preț avantajos pentru cine vine personal să mă scape de ele.

așadar:

 

1. amplificator de tip "head" Variant pe tuburi, cumpărat de pe forum chiar de la producătorul său, folosit foarte puțin !

 

2. "cabinet" transformat dintr-un amplificator Kustom Arrow 16J cu difuzorul original Celestion și spatele customizat special să fie folosit cu un amplificator extern

 

3. fostul "cap" cu circuitele originale din Kustom Arrow 16J scos și adaptat să poată fi folosit opțional la cabinetul de mai sus în locul amplificatorului Variant

 

4. chitară Stagg cumpărată tot de pe forum, cu humbuckere SD Livewire Metal, capul ala de os la headstock, cheițele originale schimbate cu ceva mult mai bun, interiorul la baterii (2 de 9v) mai aranjat de tata (super-electronist) , butoanele potențiometrelor schimbate cu unele noi și o prostie de corzi Dunlop montate cu greu (și prost) de mine. Chitara a fost lovită puțin la headstock în dreapta când făceam curățenie, se observă în poze sper.

+ standul pe care-l vedeți în pozele chitării.

(Atenție, linkul e spre varianta Tiger Stripe cafeniu, a mea e un fel de Blue Shark striped, cam albastru inchis cu translucențe verzulii-negre..)

 

5. multe pene, muuulte peeenee: planet waves medium 0,7 / dunlop ultex sharp 2.0 / ibanez heavy / dunlop big stubby 2.0 / dunlop tortex 0.6 / planet waves black ice 0.55 / dunlop tortex 0.88 / dunlop ultex jazz III / ibanez paul gilbert / planet waves black ice 1.5 / planet waves 1.10 / v-pick switchblade / v-pick medium ulr / v-pick glow-in-the-dark

 

6. două efecte Marshall: Guv'nor Plus GV-2 și ED1 Compressor

 

7. efect Zoom G1M Michael Amott edition

 

8. căști Sennheiser HD215

 

9. alimentator Memorex + 4 baterii de 9V Memorex 220mah

 

10. sticluță de Dunlop 65 Lemon Oil + Dunlop 65 String Cleaner & Reconditioner + Clayton Guitar Polish + Fire Stone String Winder

 

11. placa de sunet externă Creative EMU 0202 pe usb (are soft Mixcraft pe cd, versiunea 4 sau 5)

 

Prefer să le dau pe toate la pachet, vă rog nu mă întrebați de preț separat, chiar vreau să scap de toate :)

 

Preț total - 1500 ron , contact via PM pe forum sau email - dani@ip6.ro

 

post-15151-0-58901700-1357300524_thumb.jpg

post-15151-0-81739700-1357300535_thumb.jpg

post-15151-0-96838400-1357300546_thumb.jpg

post-15151-0-60769900-1357300558_thumb.jpg

post-15151-0-74784600-1357300569_thumb.jpg

post-15151-0-42570100-1357300579_thumb.jpg

post-15151-0-62567600-1357300589_thumb.jpg

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

effectele marshall cu cal le-ai da?

păi cu vreo 300 amândouă dar chiar prefer să vină cineva și să mi le ia pe toate, nu prea am timp de împachetat și stat după curier din păcate, evenimente prin familie..

 

trimiti cu curier ?

doar în ultimă instanță, dacă apar cumpărători pentru cât mai multe din "garage sale"..

Link to comment
Share on other sites

atunci un pret pentru headul pe lampi si eventual pe chitara + picks. Eu ti le-as fi lua pe toate o data daca le trimiti prin curier.

bre, dacă e să le vând pe toate în același pachet evident că le trimit și prin curier, deși e posibil să fie vorba de două pachete, unul cu chitara (mai am case-ul în care am primit-o și eu tot prin curier, e o cutie veche veche..) și unul cu amp, cabinetul și restul, dar cred că se duce curierul pe la 60-70 de ron..

Link to comment
Share on other sites

salut,

baieți scuze dacă nu răspund în timp util, evenimente nasoale în familie, așadar vă rog să înțelegeți că mi-e destul de greu să împachetez și să trimit fiecare pachețel, prefer să vină cineva și să mi le ia pe toate, thx.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mai e cineva interesat de combinatii din ce mai am la preturi mai bune sau ma apuc sa le impart pe sectiunile dedicate de publicitate? (efecte, chitara, audio equip.)

Link to comment
Share on other sites

headul variant si castile + placa sunet pe usb la ce pret? Separat si impreuna ?

ce aiurea,nu ma mai anunta forumul la reply-uri.. probabil ceva spam pe undeva..

headul variant l-am rezervat pentru un coleg forumist, castile sunt disponibile si separat ca le pot impacheta usor, placa de sunet m-a sunat cineva deja.

 

castile sennheiser hd215 le-am cumparat direct de la distribuitorul autorizat, nu mai sunt la curent cu preturile dar mi se pare cam mult pretul de acum de pe site, ce parere ai de un 250 ron? platesc eu curierul pina la tine..

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

Placa de sunet pe USB - E-mu 202 vine la mine , am dat telefon pt ea. astept pret diseara, Denis.

deci cu tine am vorbit la telefon :)

 

am gasit si anuntul colegului de forum care mi-a vandut placa, eu-s al doilea proprietar, am folosit-o cred ca vreo luna anul trecut :)

 

cum iti suna 270 ron? ..iti platesc eu transportul prin fan curier.

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

Da e ok , ai numarul meu de telefon , ca sa stabilim adresa , oricum am mai facut 2 trazactii cu tine , cu vox-ul 30vt si jacksonul dk2s , Denis sunt sau deenman dupa userul vechi, sigur iti amintesti .

 

Trimite la Cluj.

da-mi un PM cu adresa completa + mobilul tau sa-l am diseara si iti trimit maine dimineata pachetul.

vorbesc la curier sa fie cu livrare si sambata?

 

p.s. ai nevoie de cabluri bune? cred ca am gasit aseara un teanc care ma incurca prin dulap :D

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

O mica intrebare , ca nu gasesc pe internet informatia , este compatibila cu windows 7 x64? am gasit ceva driver beta.

am folosit-o pe Vista 32 bit, ar trebui sa fie ok si driverul beta, testez diseara pe al meu w7 64bit hp.

Link to comment
Share on other sites

O mica intrebare , ca nu gasesc pe internet informatia , este compatibila cu windows 7 x64? am gasit ceva driver beta.

gata, am bãgat repede placa în pc-ul cu w7, driverul "beta", instalat mixcraftul de pe cdul din pachet, bãgat stagg-ul cu bateriile moarte și tras câteva secunde de corzi, pare ok.

iți trimit pachetul mâine? placa+cd+cablul usb+hârtii+cablu cordial de vreo 2m cu aureli?

test.wav.mp3

Link to comment
Share on other sites

astazi pleaca placa de sunet usb Creative EMU 0202 spre Jig, mai raman cu urmatoarele:

 

1. head Variant + sticlutele de curatat + winder - rezervate

2. chitara Stagg + toate penele + (cabinet Celestion + amplificatorul Kustom) + 2 cabluri (chitara-amp, amp-cabinet) - 800 ron

3. procesor Zoom G1M - 150 ron

4. casti Sennheiser HD215 - 225 ron

5. efecte Marshall GV2 + ED1 + incarcator Memorex (2 batt de 9v simultan) + 4 baterii 9v - 300 ron

Link to comment
Share on other sites

1. head Variant + sticlutele de curatat + winder - inca rezervate

2. chitara Stagg + toate penele + (cabinet Celestion + amplificatorul Kustom) + 2 cabluri (chitara-amp, amp-cabinet) - 800 ron

3. procesor Zoom G1M - 150 ron

5. efecte Marshall GV2 + ED1 + incarcator Memorex (2 batt de 9v simultan) + 4 baterii 9v - 300 ron

Link to comment
Share on other sites

salut, nu Andrei.

 

1. head Variant + sticlutele de curatat + winder - 600 ron !

2. chitara Stagg + toate penele + (cabinet Celestion + amplificatorul Kustom) + 2 cabluri (chitara-amp, amp-cabinet) - 600 ron

5. efecte Marshall GV2 + ED1 + incarcator Memorex (2 batt de 9v simultan) + 4 baterii 9v - 300 ron

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.