www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

TEP ZEPI concert in utopia pe 22 sept


gibsonman
 Share

Recommended Posts

Guest vladtobe

Posterul ambelor concerte (utopia si el comandante).

 

De precizat ca ora 9 de incepere este valabila pt ambele.

 

Restul informatiilor sunt pe afis. :)

post-675-1158589671_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

cu riscu sa ma cafteasca dragos cu prima ocazie, azi am fost la tep zepi in loc de voodoo...acu impresii: first of all trebuie sa mentionez ca nu sunt tocmai cel mai infocat fan al genului, asta neinsemnand ca ma deranjeaza sau ma impiedica sa judec obiectiv ce am vazut acolo...melodiile sunt ff koioase si stilul de cantat infipt, asta mi-a placut cel mai tare, de asemenea am remarcat sunetul bine facut, totu suna echilibrat, se distingeau bine instrumentele etc...am ametit cand am vazut atatea pedale da andrei (mihnea) s-a descurcat... :) ...va doresc mult succes in continuare, startul a fost ff bun!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Deci :)

La concertul din Utopia Tep Zepi nu au beneficiat de cel mai grozav sunet, asta nu stiu daca din vina sunetistului sau a felului in care si-au reglat ei sculele.

Mihnea a cintat excelent, asa cum ma si asteptam. Eu oricum sint fan de cind l-am auzit prima data :( Cred ca ar trebui sa mai umble un pic la sound, dar asta sint convins ca o vor rezolva pe parcurs.

Piesele sint misto, tb sa recunosc ca nu sint mare fan al genului, dar imi dau seama de potentialul lor.

Vocalul nu mi s-a parut f inspirat aseara, poate l-am prins intr-o zi proasta.

Oricum, asta spunind si din experienta proprie, daca asta e inceputul, in f scurt timp sint convins ca baietii vor prinde un pic atitudine si ca vor suna super misto.

Dupa pareea mea e o trupa de urmarit in viitor. :)

 

PS

Tudor, beware :)

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

Eu sunt un mare fan al genului, felicitari - aveti piese interesante, coveruri bine alese si cum mi-am zis si la concert, sunati a trupa din secolul asta :)

(buna si campania asta de guerrila advertising, am vazut tepi zepi prin tot orasul :) )

 

keep it up. and stuff :)

Link to comment
Share on other sites

Guest vladtobe

multzumim tuturor pentru recenzii...

dass101(dragosh) : sunetul oarecum naspa din utopia s-a datorat sonorizarii (sau mai bine zis lipsei sonorizarii) de care care am avut parte in utopia.

Dupa concert insa organizatorii ne-au privit putin altfel si lucrurile sper ca vor fi total altfel in sensul asta data viitoare cand vom canta acolo...sau oriunde altundeva.

Ca sa-ti fi facut o idee despre sonorizare...la concertul de joi era cel mai bine sa vii...chiar daca stiu ca aveai concert :):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.