www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Windows 7 Pe Mac


Recommended Posts

Daca a incercat cineva asa ceva l-as ruga sa ma invete si pe mine ce sa fac, ca m-am cam incurcat !!!

Ideea e in felul urmator:

-vreau sa folosesc SONAR pe MAC si, din cate am inteles, singura sansa este sa pun (si) Windows pe MAC. Ceea ce am si facut.

Toate bune si frumoase. Am gasit un tutorial pe Youtube pe care l-am urmat si am instalat Windows 7, cu mica diferenta ca dupa ce am instalat W7 trebuiesc puse niste drivere pe care nu le am.

In tutorial, la minutul 5.51, se pare ca driverele ar fi pe discul de instalare al OSx, disc pe care insa nu-l pot accesa din windows, desi cel care a facut tutorialul vad ca poate. Oare ce trebuie facut pentru asta ? De acolo se intaleaza BootCamp care face update-ul de drivere.

Pot sa fac altfel ? Pot sa obtin altfel driverele ?

Mac-ul, este un MacBook Pro cu ecran de 15" si cu OS Snow Leopard 10.6.8. In momentul de fata, cu W7 instalat, nu are sunet si nu pot ajusta rezolutia.

Discul pe care-l am este un MacBook Pro 13" Install DVD pe care l-am luat, recunosc, de pe net (cel original nu-l am). Mac-ul l-am primit asa ca n-am putut sa fac nazuri ca-i lipseste DVD-ul de instalare. Oare nu e bun DVD-ul pentru Mac-ul meu ?

 

Ce sa fac ? Ce sa mai incerc ?

post-3281-0-45641400-1354175344_thumb.jpg

post-3281-0-51902100-1354175357_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, da, multumesc. E o idee, numai sa gasesc un astfel de soft. Ma tot gandesc cum dracu de la ala din film merge....

Pe de alta parte, din cate am citit pe net, cica fiecare Mac vine cu discul lui si pe el sint si drivere. Pe site vad nu ofera nimic pentru download.

Daca o sa-mi trebuiasca DVD-ul lui original, m-am ars....

Link to comment
Share on other sites

Cosu, a mers brici. Multumesc mult ! Totul e ok acum si functioneaza ca un windows "normal".

Din pacate, SONAR-ul "nu vrea"....

Am incercat si versiunea 8 si 8.5 si X1. Toate se instaleaza ok, ruleaza, se pot deschide si rula fisiere, da nu se aude nimic. Practic, la output nu pot seta placa de sunet. Ce sa-i fac ? Sau, pot sa-i mai fac ceva ?

Edited by Messu
Link to comment
Share on other sites

Ce placa de sunet ai? ii compatibila si pe windows, si pe osx?

E placa (onboard) din Mac, aia de 2 lei :) Inca n-am una externa, mai de Doamne-ajuta....

Nu ma asteptam la minuni de la ea. Vroiam doar sa se auda, dar se pare ca n-am noroc....

Ea functioneaza si pe WIN si pe OS, dar SONAR-ul nu vrea s-o "vada".

Se pare ca tot placa externa e solutia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.