www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Inlocuitori Solid-State Pentru 6L6 Si 12Ax7 De La Amt


Trigger
 Share

Recommended Posts

Nu, monser, se produc de dragul banilor.

Ai cumva vreo fotografie cu piesele de care vorbesti?

Esti absurd .Nu ai cumva pretentia sa-ti caut vreun efect fabricat de Ibanez din acea perioada ??? Intreaba-i pe cei care construiau pedale la aceea vreme,Cristi Nastase,Butoi si cati nu erau !???...sau ai impresia ca s-a apucat acum cineva sa descopere apa calda ?

Lacunele tale in materie de muzica si intelegerea acestui instrument care se numeste chitara , in niciun caz nu se numeste mistica .

Substituind lipsa de cunostinte intr-un domeniu , nu te poate absolvi de habotnicie prin modul in care doresti sa impui niste idei care nu stii ce efecte creaza asupra subiectului principal din aceste forum....din nou, chitara.

 

P.S> Sau poate feeling-ul asta de atac personal vine din partea unui asa pretins fizician , dintr-un alt loc ,care confunda interactiunea dintre campurile electrostatice ,cu vectorizarea unei marimi care se numeste amper ....

Ar fi fost mult mai apreciata discutia daca aveai niste concluzii despre cum o dioda sau alta limiteaza si cum afecteaza ca spectru armonic ,sunetul de chitara. Un chitarist nu este interesat de ce se ascunde in cutia aia .

Degeaba folosesti pioneze, ca te intepi cu ele...

Edited by ggg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vorbe si iar vorbe, atac la persoana in loc de raspuns la subiect, aluzii la chestii pe care doar tu le stii si evitarea cu indarjire a informatiilor concrete.

Eu m-am lamurit.

Atac la persoana ???? La ce sa-ti raspund exact , cand sunetul chitarii il treci in domeniul misticismului? Te macina niste frustrari. Daca in loc sa te ti de aprecieri personale pseudo-subtile, ti-ai fi exprimat nedumeririle , ar fi fost altceva iar discutia poate ar fi devenit constructiva. Ideal ar fi ca in acest forum sa invatam unii de la altii iar aprecierile la persoana sa nu existe in aceste dialoguri pt a facilita comunicarea care sa duca la niste concluzii clare . Nu sa vorbesti de bigotism care se manifesta nu stiu pe unde sau ca unul intelege sau nu intelege de ce canta cu o vechitura...Atata tip cat domeniul este deschis discutiei inseamna ca nimeni nu le stie pe toate.FIecare are cate un punct de vedere.

Dar nu ma intereseaza si nici nu stiu sa tratez crizele de personalitate ale interlocurorilor .

Dar poti sa reti urmatorul lucru :

- lucrurile despre care nu stii sau care temporar nu le intelegi, nu inseamna neaparat ca nici nu exista.

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Nu ma consider vreun teoretician. Dar simt musca pusa ca apropo , aici si pe sapca mea .

Doar studiez si asociez rezultatele in functie de gusturile mele in materie de sunet pt chitara si considerand tehnicile de a canta la acest instrument.

Aici este rezultatul unei munci , destul de sustinute, care dureaza de cel putin 3 ani.

http://forums.rgc.ro/topic/48575-gg-amp/

Sample sounds inregistrate de Cezar (Vita-de-vie),Neuro (Bere Gratis) si de mine .

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa aud si eu niste inregistrari de la teoreticienii forumului, ca de discutii savante mi s-a acrit. Daca se poate, binenteles.

 

Am plecat sa studiez.

Am cateva intrebari ca sa stiu ce am de facut:

- e vorba de inregistrari comerciale care au fost cumparate de altcineva decat de rude, de orice fel de inregistrari comerciale sau de inregistrari de dormitor?

- la examenul de chitarist comunitar roman cine mai e in juriu in afara de tine?

 

Acum, serios, multumesc. Aveam nevoie de niste motivatie, ca stateam cam prost.

 

Pentru cine a uitat, un site de acest tip - forum - este dedicat discutiilor. Pentru inregistrari va asteapta RIAA, ca de cand cu internetul au si ei probleme.

Iar sectiunea se numeste "Discutii despre echipament". Nu-ti trebuie conservator aici.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Am plecat sa studiez.

Am cateva intrebari ca sa stiu ce am de facut:

- e vorba de inregistrari comerciale care au fost cumparate de altcineva decat de rude, de orice fel de inregistrari comerciale sau de inregistrari de dormitor?

- la examenul de chitarist comunitar roman cine mai e in juriu in afara de tine?

 

Acum, serios, multumesc. Aveam nevoie de niste motivatie, ca stateam cam prost.

 

Pentru cine a uitat, un site de acest tip - forum - este dedicat discutiilor. Pentru inregistrari va asteapta RIAA, ca de cand cu internetul au si ei probleme.

Iar sectiunea se numeste "Discutii despre echipament". Nu-ti trebuie conservator aici.

Sa inteleg ca nu se poate.

Macar am incercat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.