www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

pastrare chitara


Guest TimeRobber
 Share

Recommended Posts

Guest TimeRobber

maine voi pleca de acasa pt o saptmana . Cum sa imi pastrez chitara , astfel incat sa nu i se indoaie griful , iar corzile sa nu se strice.

Am o husa Fender Gig bag deluxe , dar nu stiu cum sa las chitara . Cu corzile desfacute ? chitara in pozitie verticala sau orizontala ?

DAti-mi si mie un sfat va rog

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine ar fi sa ai "furca" de suspendare ( si loc amenajat ) si o atarni de headstock, oricum departe de geam

sa nu bata soarele , pe langa un perete cu temperatura constanta , sa nu fie umezeala , nici foarte uscat si cald nu-i OK.

Sau in husa termoizolatoare cu corzile sterse , curatata in general , e bine sa nu fie rezemata de gat.

 

fara husa potri s-o tii pe stativ , trepied , mai nou au aparut trepiede ptr scena portabile ieftine si mici ,daca ai loc este OK in coltul camerei .

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

intr-o saptamana nu se intampla nimic... :) deci pur si simplu o lasi acordata... si o pui bine ... pe dulap.. sub pat,, sprijinita de un perete.. oricum.. chiar nu conteaza.. intr-o saptamana nu se poate intampla nimic rau...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai il stii pe bogdan... nu s-ar atinge de o chitara nici pe bani.. asa ca nu-mi fac probleme...

 

dar am caine care roade case-uri:) si uneori le marcheaza daca i se pare lui ca sunt pe teritoriul lui

Link to comment
Share on other sites

Guest gabi-mth
dar am caine care roade case-uri:) si uneori le marcheaza daca i se pare lui ca sunt pe teritoriul lui

 

ce bine ca am catelusha,nu mascula:lol:

poti sa o lasi cum vrei.io de exemplu am lasat-o 4 sapt cat am fost la mare in husa,pe o polita de la mine din camera.acordata etc.n-are nici pe naiba

Link to comment
Share on other sites

Guest gabi-mth

Vezi ca sun la protectia animalelor :( auzi sa lasi catelu-n husa 4 saptamani B)

 

aoleo :) acolo era?doamne fereste

 

rescriu...chitara a stat in husa 4 saptamani,nu are nimic.

catelusha Tora a stat la dresor 4 saptamani(si inca mai sta :) ,asa,vreo 2)

 

si o poza cu animalu' paros(nush cat e de on-topic :) )

post-1952-1156531972_thumb.jpg

post-1952-1156532015_thumb.jpg

Edited by gabi-mth
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.