www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Cu Un Surub!


Guest darkysparky
 Share

Recommended Posts

Guest darkysparky

Buna!

Am o problema cu chitara mea.

I-am pierdut un surubel de la bridge, din cauza asta nu mia pot sa pun coarda respectiva acolo, am cautat la magazin si nu m-au putut ajuta, au zis ca exista doar la comanda. ma puteti ajuta? a mai avut cineva problema asta?

iata o imagine ca sa va faceti o idee: 2i8wv7n.jpg

 

Multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

Buna!

Am o problema cu chitara mea.

I-am pierdut un surubel de la bridge, din cauza asta nu mia pot sa pun coarda respectiva acolo, am cautat la magazin si nu m-au putut ajuta, au zis ca exista doar la comanda. ma puteti ajuta? Multumesc mult!

 

vezi aici:

http://sierra.ro/Stift-filetat-cap-imbus-M4-x-5-mm-%2810-buc%29-p1093p.html

Link to comment
Share on other sites

Sa cumperi o chitara pentru 1 singur surub? hai ca e buna asta. Deci daca ti se strica o clanta la masina , tu cumperi alta masina ca sa iei clanta?

Daca omu a zis ca nu a gasit pe nicaieri, am venit cu o solutie. Extrema, ce-i drept, dar e o solutie :D

Si legat de cazul cu masina, cunosc oameni care au cumparat masini stricate, pentru piese fiindca aveau una similara si nu gaseau in magazine componentele necesare :D

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma,chiar daca nu e cea mai eleganta solutie,eu am reparat in trecut o chitara care avea aceeasi problema bagand o bucatica taiata dintr-o sipca sub saddle.am pilit la grosimea necesara ca sa stea coarda la ce inaltime era nevoie.Va sta acolo presata de tensiunea corzii.

Stiu,e primitiva solutia dar in lipsa de altceva e ieftina si functioneaza.

Link to comment
Share on other sites

nu-l mai derutati cu ace, brice si carice... i-am dat linkul mai sus de unde sa-si cumpere. sunt de cand lumea, dar nu se cheama. SURUB. cauta denumirea corecta pe google si o sa gasiti o mie de magazine in romania. este un stift filetat de doi lei. mai precis 10 la nici 2 lei =))

Edited by sorin65
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.