www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut ceva pentru arhivat website-uri


s0rin
 Share

Recommended Posts

Caut ceva sa pot arhiva pagini web,daca aveti vreo recomandare va rog mult sa o faceti,mai ales daca l-ati folosit voi si stiti sigur ca functioneaza.Am cautat si incercat multe programe de arhivare insa nici unul nu a facut treaba cum trebuie ( s-au nu am stiut eu sa le folosesc?), unele se blocau dupa ore intregi de arhivare, altele isi terminau treaba insa cand incercai sa vezi paginile web, erau un amestec neomogen de imagini si text etc....deci daca stiti vreo unul , care functioneaza bine dati o veste. Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

Caut ceva sa pot arhiva pagini web,daca aveti vreo recomandare va rog mult sa o faceti,mai ales daca l-ati folosit voi si stiti sigur ca functioneaza.Am cautat si incercat multe programe de arhivare insa nici unul nu a facut treaba cum trebuie ( s-au nu am stiut eu sa le folosesc?), unele se blocau dupa ore intregi de arhivare, altele isi terminau treaba insa cand incercai sa vezi paginile web, erau un amestec neomogen de imagini si text etc....deci daca stiti vreo unul , care functioneaza bine dati o veste. Multumesc mult.

Poti definii un pic termenul de "arhivare" a paginilor web?

Edited by packardb
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Traiesc cu impresia ca vrea un program care sa ii salveze paginile pe hdd ca se le poate vedea si cand e offline. Nu am gasit niciodata ratiunea unei astfel de miscari, dar din moment ce exista softuri, o fi si o ratiune...

 

Pana una alta, incearca Teleport Pro...

Link to comment
Share on other sites

Poti definii un pic termenul de "arhivare" a paginilor web?

 

exact ceea ce spune mr.jackson, vreau sa copiez paginile web pe hard drive,DVD , si sa le pot accesa cand sunt offline

 

Nu am gasit niciodata ratiunea unei astfel de miscari

 

 

De exemplu , eu am nevoie deoarece eu stau la munca in fata unui computer, la care din anumite motive nu este conectat internetul, si in loc sa ma uit pe pereti sau sa muncesc :), prefer sa bag un dvd pe care am salvat in prealabil un website cu informatii din sfere care ma intereseaza.Asta pentru ca acasa nu am timpul necesar sa stau si sa navighez.

 

 

ps: bineinteles as prefera unul care este gratuit

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

http://www.httrack.com/ - GPL , eficient, the best :)

 

Si ca sa fiu in tema cu cosu: wget

"GNU Wget is a free software package for retrieving files using HTTP, HTTPS and FTP, the most widely-used Internet protocols. It is a non-interactive commandline tool, so it may easily be called from scripts, cron jobs, terminals without Xsupport, etc." ( http://users.ugent.be/~bpuype/wget/ )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.