www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

teapa pe Ebay


Ezra
 Share

Recommended Posts

uite alta facatura ... si ieftina

http://cgi.ebay.de/VINTAGE-ESP-FLOYD-ROSE-...1QQcmdZViewItem

 

si una (care pare 99%) adevarata

http://cgi.ebay.com/ESP-Vintage-Plus-Strat...1QQcmdZViewItem

 

vedeti diferentele :)

 

nu vad nici o diferenta ??

la prima pot sa remarc ca se vede bine si frumos lemnul DAR , pe margini este vopsit corpul !!

deci nu se vede din cate straturi si ce fel de lemn este corpul .Atat observ din poza.

A doua vopsita ?? nu am nici o incredee in firma DSP , bau bau ,

 

Am mai scris pe forum , toate chitarele pe care le am cumparat au stat la mine la probe cel putin doua saptamani , sa vad cum se comporta gatul , si cum raspunde la reglaja .

Totodata le am desfacut si verificat componentele precum si lemnul .

 

Altfel cumperi vopsea frumoasa .

Cu mecanismele din metal alta poveste.

 

Cheile , din ce material sunt ? ce pas de reglaj au ?

 

Calus / vibrator la fel ce material , cat tine , mai ales la Floyd Rose ..se tocesc cutitele de la vibrator precum si butuci si nu se mai acordeaza in veci . Sau crapa materialul cand strangi menghinele .

 

De incercat nu ai cum numai dupa ce vezi la alti cum au muscat , si te feresti sa cumperi "aratari".

 

Totodata nu spun ca nu se poate gasi chitara extraordinara la preturi pana la 100Euro , dar trebuie sa te duci sa incerci sa cauti etc...sa te si pricepi un pic la instrumente , electronica si mecanica fina .

 

http://www.espguitars.com/guitars_wilton.html

take a look at the headstock

Nu ma opreste nimani sa cumpar 100 chitare si sa le combin intre ele dupa cum ami place mie .

 

Clapton umbla prin magazine de second hand si cumpara in nestiire chitare , apoi le combina dupa preferinte si calitate .Adica un corp bun de Telecaster cu un gat bun de Strat etc...asa ca pe scena si in videoclipuri poti vedea de toate....

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

nu vad nici o diferenta ??

la prima pot sa remarc ca se vede bine si frumos lemnul DAR , pe margini este vopsit corpul !!

 

Io zic sa te uiti cu mai multa atentie, ca nu e vopsit pe margini (nu e solid color adica, ca asta vroiai si tu sa zici).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

... nu am nici o incredee in firma DSP , bau bau ,

nici eu :):)

 

Nu ma opreste nimani sa cumpar 100 chitare si sa le combin intre ele dupa cum ami place mie .

Clapton umbla prin magazine de second hand si cumpara in nestiire chitare , apoi le combina dupa preferinte si calitate .Adica un corp bun de Telecaster cu un gat bun de Strat etc...asa ca pe scena si in videoclipuri poti vedea de toate....

aia e alta mancare de peste ... combinatul elementelor

aici vorbim de chitare care se pretind a fi originale cap-coada :)

Link to comment
Share on other sites

ca fost proprietar de s800,deci proprietar,nu doar vanzator,nu vad nici un element care sa ma faca sa cred ca ar fi fake,eventual un factory Bstock.serios.

pe langa asta,reputatia lui Guitar Center din Koln este prea buna ca sa se preteze la vreo pacaleala

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.