www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Voi ce ziceti?


Guest ~Hyperion~
 Share

Recommended Posts

Guest ~Hyperion~

Am fost ieri la Bucuresti sa imi iau electrica. Am fost la muzica si erau numai stagg-uri si maxine (porcarii daca imi permiteti). Am fost la Grosmann si din pacate era inchis (era 15:30 ceasu). Pana la urma am ajuns la proguitar si i-am zis tipului ca vreau ceva in jur de 8 mil. Mi-a dat un Jackson Dinky. Mie nu mi-a placut sunetu pt ca l-am testat la un amplificator (Fender Frontman 15R) care ma gandeam sa il iau. Am sa ma mai duc peste o saptamana, doua iarasi dar cu cineva care se pricepe. Ce ziceti de Dinky-u ala? Sau de amp? era 4 mil.

 

PS daca imi poate spune si mie cineva programul de la Grosmann :)

Link to comment
Share on other sites

Pro guitar nu e in muzica anymore....e pe langa conservator...pe stirbei...

Iar grosmann e in concediu 2 saptamani ca voiam sa trec si eu pe la el sa ma uit de una-alta...

Scuze daca am fost off-topic.

 

Ampu e bunicel de studiu...am cantat un pic pe el si are un drive dragutz...

De dinky nuj ce sati zic...pe la pretu ala cre ca e JS20 made in india...nu prea e tentant.

Link to comment
Share on other sites

Am fost ieri la Bucuresti sa imi iau electrica. Am fost la muzica si erau numai stagg-uri si maxine

 

Cred ca mai erau si Ibanez-uri si Peavey-uri, poate nu le-ai vazut!

Link to comment
Share on other sites

Guest ~Hyperion~

Erau si din alea Jack.

 

Pai Geiger parteru inca este o ruina :) dar la etaj sunt instrument si Jackson e model Dinky era scris in post :)

 

Urata treaba cu Grosmann pt ca nu prea pot sa ma duc oricand in bucuresti :) . Vream sa incerc un Grosmann V de la ei. Stie cineva cat de bun e modelul asta?

Link to comment
Share on other sites

Guest Ildest

Nu imi plac Ibanezurile ieftine .. dar sincer .. mai bine un ibanez ieftin decat un jackson ieftin.

Si amp iti recomand vox pathfinder 15 .. e 450Ron .. dar parerea mea e ca e mai bun decat fender.

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

am fost si io p la grosman, am probat mai multe treburi, dar nu m-a atras nici un model in mod deosebit. vorbesc de alea in jur de 10 mil

alea mai scumpe sunt marfa

Link to comment
Share on other sites

Guest ~Hyperion~

Nu prea mai am cum sa pun bani. 8 mil e cam pretul limita pt electrica, dar un Grosmann V a incercat cineva?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest ~Hyperion~

Am fost la Grosmann si am incercat V-u. Nu prea mi-a placut cum suna, e bun doar pt metale. Am incercat si un Les Paul si suna bine dar avea un bazait pe ultima coarda. Am luat pana la urma un kelly si sunt ft ultumit de el. Am cantat zeppelin, metallica, guns, sabbath etc si suna ft bine. Le-am testat pe ampu care il luasem cu cateva min de la pro guitar (am luat Fender Frontman ca la muzica aveau doar de la 8 mil in sus) si pot sa spun ca sunt multumit de amp ca si de chitara :) . Tre sa reglez ampu cum trebuie si pot sa cant de la blues la metallica :). It's great!

post-2276-1154095387_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest belphegor

Hehe te`am vazut cand ai testat la guitar pro :( stiam ca te`am mai vazut undeva ... dar nu mai stiam cum te cheama :)) ce mica e lumea :)

 

sa o canti sanatos B)

 

cum e grifu, ce taste are ?

 

(am vazut niste taste dunlop 6000 =P~ ptiu... malmsteeneeee,deja va dati seama de planul meu malefic :> :)) )

Edited by belphegor
Link to comment
Share on other sites

Guest ~Hyperion~

m-ai vazut? :) nu cred ca te stiu dar poate te-am vazut si eu. Pls daca ai putea sa te descrii poate te-ash recunoaste :) . Griful e bun. Am observat ca are un bazait asa pe coarda La, pe primele 4 taste. Dar asta cand dai destul de tare. In rest e tare :) Suna ft bine. Nu prea pot sa ma pronuntz cum e cantatul pe grif ca n-am experienta dar mie imi place. Se duce mana bine, griful nu e ingust si asa imi place :( ca eu sunt obisnuit de pe clasica. Acum ma apuc sa invatz si eu solo-u de la november rain (ceva usor pt inceput B) ). Cam asa cu chitara mea. It's really great ;)

Link to comment
Share on other sites

ofofofff...deci tu ai cumparat kelly-ul.vroiam sa vin eu azi maine sa-l iau.stau tocmai in galatzi si noroc ca l-am sunat pe cristi si mi-a zis ca nu-l mai are.am o rugaminte la tine...eu to kelly vreau sa-mi iau...zi-mi si mie cum se comporta daca e ceva defect daca e ushurica la mana daca...ma rog...detalii deastea.mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest ~Hyperion~

Acum ma apuc sa invatz si eu solo-u de la november rain (ceva usor pt inceput :))

 

m-a luat gura pe dinainte. Il incepusem, facusem catva si era binisor ca dificultate si m-am uitat pe restu si mi s-a parut usurel. Nu prea m-am gandit mult pana sa trag concluzia asta, dar acu vad ca nu e chiar asa. So imi retrag cuvintele. Momentan caut piese acceptabile ca dificultate ca sa le invatz pt ca orbit de nerabdarea de a canta la electrica si de bucuria ca am una m-am aruncat la profesionisti ca slash si mai multi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest anghelescu

m-a luat gura pe dinainte. Il incepusem, facusem catva si era binisor ca dificultate si m-am uitat pe restu si mi s-a parut usurel. Nu prea m-am gandit mult pana sa trag concluzia asta, dar acu vad ca nu e chiar asa. So imi retrag cuvintele. Momentan caut piese acceptabile ca dificultate ca sa le invatz pt ca orbit de nerabdarea de a canta la electrica si de bucuria ca am una m-am aruncat la profesionisti ca slash si mai multi.

Omule ia baga si tu ceva cantat de tine ca am vazut ca era un thread postat de tine unde ofereai lectii de chitara contra cost....etc. Si a fost inchis (check it out ca nu mai vreau sa reinviu discutia aia). Sunt chiar curios.

 

Sorry de off-topic!

Link to comment
Share on other sites

Guest gabi-mth
Am observat ca are un bazait asa pe coarda La, pe primele 4 taste. Dar asta cand dai destul de tare.

Pai bazaitul e din reglaj,ti-a explicat nenea Grosu ce si cum.La mine asta a fost.Ti-am mai spus cumva?

Anghelescule ... +1.Sampleuri!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.