www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ephiphone Sau Ibanez


Alecs99
 Share

Recommended Posts

Am deschis acest topic pentru ca sunt putin indecis in sensul ca as vrea sa-mi cumpar o chitara electrica si nu stiu ce sa aleg. M-am gandit la:

 

EPIPHONE LP SPECIAL I LTD.ED. WBK SET---http://www.fly-music...dition-wbk.html

 

SAU

Ibanez GRG121EXJU---http://www.fly-music...z-grg121ex.html.

 

Astept pareri sau alte sugestii.

Link to comment
Share on other sites

Eu iti recomand acel Epiphone..dar nu in Set..i-al separat..legat de magaazin..eu pot garanta 100% ca sunt seriosi si nu e porcarie..am un review la chitara facuta..am cumaprat exacat de la fly music..mi-au trimis intr-o zi prin curier...pachetul  totul fara rpobleme..o recomanda..DAR NU IN SET..ci separat costa 500 Lei Chitara costa 495 lei..in set acel Tuner e bun..eu am laut TUnerul PLus chiatara..si mi-a dat transportul gratuit..in total am dat 520 LEi pe chitara si TUner..daca nu luam tuner dadaem tot 520 lei pt chitara..(cu transport inclus)..daca vrei daetalii sau sa o auzi putin la telefon nush..doar pe boxe am pus-o momentan..urmeaza sa ii iau un Vox PAthfinder 15r si app.>Cablul acela e de tot jegul..E un rahat de cablu..asa ca ia-o separat..nu in set..iachitara si unc ablu sau tunerul ala ca e bun.

Edited by Hyplink
Link to comment
Share on other sites

Ma chitararile is bune ambele am cantat, pe amandoua, si fiind propritar si de ibanez si de epiphone. Eu recomnad epiphone , cu toate ca si ibanezul asta are dozele de stock destul de bunicele in banii astea ,dar cum a zis si Airhead fiind incepator este bine ceva cu fixed brigde, deci epiphonul este ok . Dar in banii astea gasesti ceva mult mai ok pe forum daca nu te grabesti , sau daca vrei sa iei ceva nou din magazin, este ok si asa , ar fi ok daca ai avea pe cineva care sa mearga cu tine, sa probez o chitara ! Deci eu recomand epiphone deoarece si setapul se face usor si are si brigde fix . Spor

Link to comment
Share on other sites

Deci sa nu cumpere cu vibrator ca trebuie setat ...hahaha

 

Nu cumparati procesor caci trebuie setat !

 

Nu cumparati mediaplayer sau TV caci trebuie setat .

 

Nu cumparati nici PC caci trebuie setat .

 

 

Nu cred ca este cineva chiar atat de handicapat sa nu poata invata "setarea" unui rahat de vibrator .

 

In orice caz un Ibanez de calitate ( deci nu unul de doi lei ) este net superior unui EPIPHONE !!

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

la ceiasi bani eu as alege oricand epi in loc de ibanez, si asta pana la pretul maxim de epi adica 1000/1500 euro. deabia de acolo incepe ibanez sa isi arate calitatea, dar aia e alta liga.

oricum dupa bunul obicei lumea isi da cu parerea doar asa. ce e atat de greu sa setezi un bridge tremolo vintage, si la o adica, care e diferenta fata de unul fix? in cazul de fata nu vorbim de floyd, care da e mai greu de setat, dar se invata. defapt nu vorbim de tremolo, ca e fix ala.

Link to comment
Share on other sites

Noi acum vrem sa vorbim strict de cele 2..cum am zis..acel epiphone fara apchet e 500 LEi..adevarat ca pe mica publicitate ai sanse sa gasesti un LEs PAul Special II tot epi.. care craed ca e putin mai un..dar daca vrea nou neaparat..eu as merge pe epiphone in acest caz...dar si mica publicitate e o alternativa

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.