www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Epiphone Les Paul Standard diferite modele...


Guest drackush
 Share

Recommended Posts

Guest drackush

Care sunt diferentele dintre EPIPHONE LPSTDHS, EPIPHONE LPSTDEB, EPIPHONE

LPSTDHB? Care model e mai bun?

Link to comment
Share on other sites

Guest drackush

HB=Honey Burst

Eb=Ebody

hs=Heritage Cherry Sunburst

:)

 

Navigand pe net am descoperit ca de fapt alea doua litere inseamna culoarea chitarii... poate ma insel... Ma simt ca un completely idiot... :)

Link to comment
Share on other sites

Apropo de Epiphone.: http://www.music123.com/Epiphone-Les-Paul-...om-i30065.music

Ce sa zic, eu pur si simplu m-am indragostit de chitara asta.. Mi-o doresc din ce in ce mai mult :) Uitati-va ce finish frumos poate sa aibe.. Cred ca numa sa o tin in mana ar fi un vis devenit realitate, daramite sa cant pe ea. Este absolut magnifica. I am speakless..

Scuze pt un offtopic grosolan.

post-6-1116446789_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cosu ai dreptate. Dar zi-mi ca nu ti-ai dori un les paul din ala custom. Nu stiu, n-am vazut pana acum o chitara care sa imi placa asa de tare. Mi se pare mai tare decat un gibson adevarat. ce sa zic. cearny stii ce ti-ar mai trebui? sa ai multa faima, sa te plimbi prin lume, si sa canti pe cele doua chitare. asta ai mai vrea de la viata :)

Link to comment
Share on other sites

Guest drackush
Apropo de Epiphone.: http://www.music123.com/Epiphone-Les-Paul-...om-i30065.music

Ce sa zic, eu pur si simplu m-am indragostit de chitara asta.. Mi-o doresc din ce in ce mai mult :) Uitati-va ce finish frumos poate sa aibe.. Cred ca numa sa o tin in mana ar fi un vis devenit realitate, daramite sa cant pe ea. Este absolut magnifica. I am speakless..

Scuze pt un offtopic grosolan.

 

Intradevar si Custom arata bestial.... seamana exact cu standard !!! :) Care e diferenta? :) Ca asa vreau sa-mi iau una....

Link to comment
Share on other sites

Guest drackush

Asi prefera sa fie noua.... e alt feeling :) Am gasit aici in Ro 460E Standard neagra. Sa vedem cum evolueaza lucrurile si poate am sa-i fac reclama tipului...

Pe de alta parte e o dif de la 250 la 460 E :)

Stie cineva care sunt deosebirile dintre un Standard si un Custom ? Pentru mine arata cam la fel... cel putin din poze...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest musicdvdsrock

Salutari tuturor .

 

Thread-ul asta , intr-adevar , este unul interesant !

Epi/Gibson rulz....daca in cazul Epi , nu prin calitate , ci prin design-ul exceptional !

 

Cei cu preferinta "Standard" > fani Knopfler, Slash , Jimmy Page ?

Link to comment
Share on other sites

sau aproape bune

daca vreti forma de  les paul si puteti sa cumparati din sua incercati :

http://www.rondomusic.net/electricguitar-ss4.html

 

oamenii care le-au testat spun ca se apropie de the real thing. din pacate nu trimit in romania si va trebui sa lucrati cu un intermediar...

 

Am citit si eu pe forumul de la guitar player ca sint niste chitari exceptionale. Mor pe americanii astia ca pot cumpara o chitara cu asemenea features la banii astia :)

 

Dragos

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.