www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare


Guest Moldo
 Share

Recommended Posts

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?BrandsID=27&BrandCategsID=175&BrandProductID=985 Nu prea am experienta cu chitarele bass, dar din ce am auzit Aria nu fac lucruri rele. Mai sunt si Bass-uri de la Vintage dar acelea costa peste 1000 de Roni asa ca. Cel mai bine ar fi sa te duci la McMusic si pur si simplu sa incerci Aria acesta si sa vezi. Din cate vad eu asa in specificatiile sale, eu cred ca merita sa il tii o perioada mai indelungata si sa ii schimbi piesele low end cu chestii high end pe parcurs ce devii mai bun la bass.
Link to comment
Share on other sites

Eu nu l-am incercat, dar pare a fi o combinatie de P-bass si J-bass. Probabil un sound asa lazy de Fender. Eu consider ca este foarte bun pentru chestii gen RHCP si Kings of leon. Mai ales pentru KoL ca ei ar dori sa fie ceva spre country-rock si P-bass-ul este minunat pentru asta. Overall, Aria e facut din Anin ca si Fender-ul si de aceea zic sa mergi sa il incerci si daca iti place sa il achizitionezi ca dupa ceea poti sa ii pui doze de Fender, controale, poate chiar si un switch 3 way sa fie mai usor cu selectia dozelor, un bridge nou, nut nou(de os) si cheite noi si sincer cred ca o sa fie la acelasi nivel cu un Fender. Nu o sa fie Fender, dar o sa fie foarte bun. Si in starea Nemodata cred ca este foarte bun. Mult mai bun ca BC care este facut din agathis un lemn slab si o singura doza nemaversatilitate, plus ca nu prea arata de RHCP si KoL arata mai de trupe de metal.

Link to comment
Share on other sites

Salut... Sunt incepator in domeniul de bass, si as vrea sa stiu daca pot canta cu acest bass http://www.thomann.de/ro/bc_rich_warlock_bronce_bass.htm si cantece gen red hot chili peppers sau kings of leon ... adica daca se pot canta pe el si lucruri mai "smooth" . Multumesc mult .

Daca o scandura are forme colturoase nu inseamna ca nu se poate canta ceva "smooth" .Forma chitarei are legatura numai cu "decorul " .

Adica un anumit design nu se potriveste cu costum negru cu frac la o receptie cu o anumita conduita ....

....bla bla bla ...

 

Poti sa canti la acest bas de la ,manele , folklor, folk, jazz,smooth jazz, funk, pop ,rock -all,blues...si ce mai gasesti .. orice gen muzical .

 

Problema ar fi cu cantatul nu cu basul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.