www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Preset Sa Aleg?


Recommended Posts

Destul de simplu, iti trebuie o chitara din mahon cu 2 doze duble si bridge fix, preferabil forma de Les Paul si incerci sa iti faci un ton cu Marshall JCM800 cu cabinet cu Celestion Vintage30 sau Greenback in cazul in care nu iti iese cu V30. El de obicei foloseste ambele cabinete, dar cel mai mult se bazeaza pe V30.

Link to comment
Share on other sites

Am o chitara ieftina , un C.Giant , nicidecum un LP :) . Nu-s foarte pretentios sa sune exact ca acolo, dar sa fie aproape :) . Este vorba de amplitube 3 de la IK Multimedia :) . Multumesc , o sa incerc cum ati spus voi .

L.E - Nu gasesc ce mi-ati dat voi acolo in programul meu :(

Edited by shado564
Link to comment
Share on other sites

 

L.E - Nu gasesc ce mi-ati dat voi acolo in programul meu :(

 

Nu gãseºti denumirea "Marshall" în Aplitube ... Dacã-mi amintesc bine, parcã "British tube bla-blah-ceva" este... O sa revin cu precizarea când ajung acasã... Însã, nu prea e grozav simulat Marshall-ul...

Pune un Soldano de probã ºi vezi dacã-ți place ( aºa se ºi numeºte )...

 

Despre cabinet, de asemenea nu e Celestion scris nicãieri, probeazã din categoria.... Vintage Modern de 2 sau 4x12... Overdrive existã o pedalã sau douã acolo... ªi ai putea adãuga ºi un compresor, de la categoria "Amplitube3" de la scule...

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Mi-e foarte clar, tara asta este una de asistati. Nu citim manuale, nu vrem sa facem asta, help-ul programelor este inutil, nici macar sa testam noi nu ne arde.

Uite de aia se reduc ajutoarele sociale, pentru ca ajung sa fie acordate cui nu trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.