www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

S-A Rupt Un Pin


Recommended Posts

Iei o carcasa de adaptor goala , care se poate desface, si muti traful din interior si tot ce este in noua carcasa. Voilla

da gasesti in magazine cutii dinalea care se pot desface? am aci acasa 4 adaptoare defecte si toate is lipite:(

Edited by andrei91
Link to comment
Share on other sites

da gasesti in magazine cutii dinalea care se pot desface? am aci acasa 4 adaptoare defecte si toate is lipite:(

 

Eu cand am avut nevoie...am dat in cateva colutri cu surubelnita subtirica pe muchie.la lipitura si cu un ciocan d-ala de cauciuc,si a cedat.Il lipesti cu superglue pe urma...tine de 6 luni de zile si nu da semne de "oboseala"..

Link to comment
Share on other sites

N-ai specificat modelul. Dupa valori pare un Pocket POD.

La al meu folosesc un alimentator home-made. Merge orice alimentator care poate sa-ti dea 200mA la 9V si are mufa de 2.1mm cu minusul in centru. Merge si de 2.5mm, dar se balangane.

 

Cum adica ti-a rupt un pin de la alimentare?

 

LATER EDIT: Am inteles, s-a rupt unul din pinii care intra in priza. Am facut niste teste cu al meu si la 6.72V inca mergea. Ar fi bine sa recuperezi alimentatorul original sau sa faci rost de unul stabilizat care nu scoate mai mult de 9.6V - desi ar trebui sa aiba o protectie, mai bine safe decat sorry.

Edited by Masta Gi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.