www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Se Cauta Microfon


Recommended Posts

Suntem o trupa nou formata , iar vocalistul inca nu este decis ce microfon este dispus sa isi cumpere.

Scopul pt care anuntul a fost postat aici , si nu pe mica publicitate este ca vrea sa isi ia microfon nou.

Rog pareri , sugestii de la cei care au folosit microfoane , ce anume se recomanda.

Genul abordat este metal in general (mai multe subgenuri , nu e nimic stabil inca) , ce contine si recitat si scream , mai multe , in caz ca asta va ajuta cu ceva.

Astept pareri si sugestii de la cei care cunosc. Multumesc anticipat.

Edited by Bogdi Skinny
Link to comment
Share on other sites

Ok acum serios, pentru voce iti cam trebuie(ma gandesc ca nu ai super fonduri...mda)

Ceva din gama Samson sa spunem alea Q7-Q8.

 

Si pentru preluat chitara eventual Samson Q6. Am testat deci pot sa spun ca sunt ok.(relativ, cand nu ai dinero :lol:)

Azi am fost in ,,super-market'' si erau 2 behringer faine de metal cu 2 nuci fiecare si case...deci iar ai ratat castana.

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg obsesia cu noul, cel putin eu n-am scuipat in el. am preluat doar un combo cu el(am un Samson Q8 la mica publicitate, grin?). Si fara un buget precizat ti se pot recomanda multe, deci in mare parte postul meu este pentru reclama.

 

edit: am ajuns tarziu cu raspunsul, nu ma bag pana in 500 lei, se gasesc numeroase pe care nu am pus mana/gura.

Edited by SolDiez
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg obsesia cu noul, cel putin eu n-am scuipat in el. am preluat doar un combo cu el(am un Samson Q8 la mica publicitate, grin?). Si fara un buget precizat ti se pot recomanda multe, deci in mare parte postul meu este pentru reclama.

 

edit: am ajuns tarziu cu raspunsul, nu ma bag pana in 500 lei, se gasesc numeroase pe care nu am pus mana/gura.

 

asa vrea vocalistu , el neavand cont pe rgc , m-a rugat pe mine sa intreb. Daca asa vrea omul , sa ii respectam dorinta.....

Link to comment
Share on other sites

Imi plac tot mai mult titlurile din ultima vreme:

 

Decizie, Ajutor, Parere. Acum a aparut "Se cauta microfon".

 

O sa deschid si eu un topic "Se cauta curva grasa" sau nu... "Curve gratis" Daca nu scriu ca sunt in cautare de curve poate lumea crede ca am curve de dat si fac vizualizari macar.

 

On-topic:

 

Ce ar fi daca ati merge intr-un magazin si ati urla in cateva microfoane.

 

Hm.. cine stie poate s-ar speria copii sau v-ar lua lumea la bataie, nu se stie dar merita sa riscati.

Daca o sa cumparati dupa pareri o sa fie o chestia de genu "incercare si eroare". E totuna daca il cumperi dupa recenzii sau dupa parerile rgc-istilor.

 

Si de ce trebuie sa respectam dorinta nush cui? Daca moare maine si e ultima dorinta i-o respectam altfel sa mearga intr-un magazin si sa face niste probe cu urlaturi rock.

 

parca si vad...ii aduce pe patul de moarte un Samson Q8....

 

X:,,here ya go johnny ! the mic you wanted..brand new..AAAAAAAHAAAAAAPCIUUUU!!!''

 

Johnny:,,nniiiiiioooouuuuuuuuuuuuuuuu ..........!!!!!! '' and he dies.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

te salut. pot sa-ti spun ca un microfon foarte bun pentru voce, mai ales unul care sa suporte presiune foarte mare pe membrana lui este modelul AUDIX FIREBALL ! este un microfon extrem de rezistent, fabricat 100% in USA si care este foarte folosit pentru voci agresive, pentru beat box sau alte aplicatii de acest gen.

 

nu este foarte scump ! merita sa cauti ! bafta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.