www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Donez chitara ...


Guest Jaymz
 Share

Recommended Posts

Guest Jaymz

Donez corp chitara forma les paul + tunomatic bridge + 2 humbuckere Jackson, chitarii ii lipsesc cheitele, potentiometrele si pragusul, cu putin timp si indemanare poate fi facuta. Chitara era destinata cuiva dar in urma unor neintelegeri este pusa pe liber :) There is one catch .. doritorul se va deplasa la mangalia dupa ea, dar vine vara, nu e greu :) Reply here daca o vreti, voi pune mai tarziu si poze, spuneti si de ce o vreti si ce veti face cu ea B)

 

Oferta :( Cel ce o ia primeste si un corp de Ibanez dezafectat (fara grif / floyd / electronice ... pot da si griful dar este rupt) si o pedala de distors veche :)

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dc donatia este pentru "oameni mai nevoiasi", atunci eu clar nu ma numar printre acestia. Insa dc este pentru oameni care reconditioneaza chitari, mie mi-ar prinde bine oferta ta, caci tocmai lucrez la reconditionarea unui Reghin ( modelul acela "les paul"), si doresc sa scot ce este mai bun din ea. Nu mai vorbim de doze care sunt net superioare fata de ce am eu. THX !!!

Link to comment
Share on other sites

Me, me !!! :) Dak tot faci donatii... n-ar fi rau o electrica k eu am o acustica de... de... demult.. e si 3/4... iar asa mai invatz si eu ceva despre chitari :)

Dak e treaba serioasa, si maine pot sa trimit pe cineva la mangalia.

 

ps: ce sa fac cu ea.... o repar si cant :)

Edited by Soulmaster
Link to comment
Share on other sites

Jaymz, my friend, hai sa facem o chestie impreuna... eu si asa imi dadeam reghinul meu la un pretz simbolic unui prieten, asa ca m-am gandit sa facem o treaba impreuna... eu am multe piese cu care pot reconditiona chitara ta, lucru ce niciodata nu este imposibil.

Haide sa facem un concurs pentru incepatori avand ca premiu chitara ta, reconditionata de mine. Dc doresti si ti se pare interesanta ideea, contacteaza-ma te rog ...

 

Tin sa mentionez ca nu sunt interesat de nici un fel de avantaje...

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz

Am fost contactat in legatura cu corpul de Ibanez pe messenger si daca omul il vrea il poate lua. Interesanta ideea lui Edmond, o reconditionam si o dam in urma unui alt concurs, chitara + pedala .. o cerinta am, sa ramana cu dozele de jackson pe ea :) si daca ne pot ajuta administratorii sa fie oficial :) Mai tarziu voi pune poze cu tot ... mentionez ca ibanezul avea si el o doza pe el iar cel ce m'a contactat a spus ca nu ii trebuie deci este si ea pe liber :( In viitorul apropiat imi voi schimba chitara si voi mai pune o chitara aici :) un hohner rockwood pro de care momentan sunt multumit dar nu se preteaza la duritati. Cand il voi schimba anunt si il dau si pe el ... Pana atunci .. nici nu stiu pe cine sa intreb, Cosu sau alt admin .. please help .. e o idee buna sa facem asta cu edmond ?

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea

De doza sunt interesat. La vara ajung in mangalia sa o iau. Motivul pt care o vreau ... pai ... mai jos am atasat poze cu una din dozele mele :)

Edited by mircea
Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz

Doza care era pe ibanez merge la mircea :) Corpul raposatului ibanez merge la jamesb10 care m'a contactat pe mess (daca vine sa il ia) ...

 

Ramane corpul de les paul / humbuckerele / pedala ... daca sunt adminii de acord sa mai faca un concurs pentru incepatori iar castigatorul sa primeasca chitara refacuta de Edmond si pedala in cauza e ok :) daca nu .. numai soulmaster si'a exprimat dorinta de a o lua pana acum ...

Link to comment
Share on other sites

Guest mircea
Doza care era pe ibanez merge la mircea

Sarumana!

 

Corpul raposatului ibanez merge la jamesb10 care m'a contactat pe mess (daca vine sa il ia) ...

Daca nu vine sa il ia ... ma inscriu eu :):):)

Link to comment
Share on other sites

Guest Angus Malmsteen

Le-as vrea eu, Nu am nici chitara electrica nici nimic... poate pot sa fac ceva din ea, Si stau in constanta... Nu stiu ce sa zic u decizi cui sa io dai

Link to comment
Share on other sites

Guest h00k

gad... pacat ca esti din magalia... destul de departe + vara ocupata ca ma bagam si eu. chiar aveam nevoie de ceva cu mai mult de 15 freturi accesibilie ca am cantat la acustica mea de mi s-a scarbit.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz

Pai dupa ce am citit tot ce s'a postat, desi angus e din constanta si e destul de aproape, m'am uitat la profilul lui si nu stiu, e destul de cam tanar si nu stiu daca ar putea face ceva din ea, soulmaster ar putea invata cate ceva despre chitari facand'o pe aceasta dar ar fi pacat sa nu reuseasca si sa nu se aleaga nimic, edmond a avut o propunere interesanta dar poate ca un singur concurs pentru incepatori ajunge :) So, TB_TM yes you can have the les paul body, dar numai pentru ca am vazut threadul cu warlock'ul DIY si stiu ca o va face cum poate :) daca poti veni dupa chitara e ok ... ( personal am impresia ca va folosi griful, bridgeul si o doza pe warlock, dar poate e doar o impresie :) )

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

Pai dupa ce am citit tot ce s'a postat, desi angus e din constanta si e destul de aproape, m'am uitat la profilul lui si nu stiu, e destul de cam tanar si nu stiu daca ar putea face ceva din ea, soulmaster ar putea invata cate ceva despre chitari facand'o pe aceasta dar ar fi pacat sa nu reuseasca si sa nu se aleaga nimic, edmond a avut o propunere interesanta dar poate ca un singur concurs pentru incepatori ajunge :( So, TB_TM yes you can have the les paul body, dar numai pentru ca am vazut threadul cu warlock'ul DIY si stiu ca o va face cum poate B) daca poti veni dupa chitara e ok ... ( personal am impresia ca va folosi griful, bridgeul si o doza pe warlock, dar poate e doar o impresie :) )

 

OMG... :) Thanks... :) Sincer sa fiu... Les paul is my dream guitar. Warlock-ul... lemnul e destul de moale... nu stiu daca va iesi ceva rezonabil. Incerc sa iau leg. cu tine pe YM. daca nu... cum vb?

Link to comment
Share on other sites

Damn .. iar intru prea tarziu pe forum ... mereu pierd cate ceva interesant ...

 

Well ,asta e ...

 

BTW, corpul de lp include si un grif ? sau ai cumva un grif in plus :) ? Eu am deja un Reghin reconditionat si un "epi" (sa vad ce iese ... poate tot un epi :) ) pe butuci ... any spare parts ? puntea ma interesa cel mai mult (si un grif) :)

Link to comment
Share on other sites

Jaymz, probabil ca asa este cel mai oke. Sa speram ca cei in cauza vor respecta instrumentele si le vor folosi cu intelepciune si poate, dupa ceva timp le vor putea oferi si ei mai departe, caci asa merge frumos istoria unei chitari. Personal si eu am primit o chitara de la cineva, si am sa respect atat chitara respectiva cat si persoana care a facut gestul, iar cand chiar nu voi mai canta pe ea, probabil ca voi ferici pe cineva asemenea cum am fost eu cand am primit-o!

Toate cele bune!!! ... si respecte pt gest!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz

Am promis poze asa ca here they are (cam tarziu) ..

 

Doza de pe ibanez

post-369-1149517995_thumb.jpg

 

Dozele Jackson pentru Les Paul

post-369-1149518007_thumb.jpg

 

Corpul de ibanez (am inteles ca ar fi un custom ceva)

post-369-1149518017_thumb.jpgpost-369-1149518630_thumb.jpg

 

Les Paul'ul

post-369-1149518023_thumb.jpgpost-369-1149518031_thumb.jpgpost-369-1149518037_thumb.jpg

 

Sunt facute cu telefonul ... pe les paul este lipit autocolant, opera bassistului meu care asa si'a imbracat el bassul si s'a oferit sa repare si chitara mea ...

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

Guest titus

salut, am un preten care canta ff bine dar situatia materiala nu ii permite o electrica... eu reconditionez si modific chitari si strang piese sa-i fac un instrument pt ziua lui (18august),la o adica ce cadou mai fain pt. un chitarist decat o chitara personalizata. daca ai putea sa-mi dai orice piesa as fi fff recunoscator. griful,asa rupt cum e, ar fi de mare folos...

multumesc anticipat :)

ps. te felicit pt. donatie, e un gest nobil. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.