www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Modificari Laney Lx20R


Recommended Posts

Am achizitionat un Laney LX20R pentru ca simteam nevoia unui combo care sa nu-mi rupa spatele cand ma deplasez cu el dintr-o parte in alta. Marea surpriza a fost faptul ca imi place cum suna atat clean cat si pe canalul crunch, iar reverbul e destul de dragut. M-as simti mult mai bine cu un footswitch pentru schimbarea canalului si activarea/dezactivarea reverbului. Astept sugestii.

Iata si un link cu utilajul: http://www.activemusician.com/item--HS.LX20R

Link to comment
Share on other sites

Am achizitionat un Laney LX20R pentru ca simteam nevoia unui combo care sa nu-mi rupa spatele cand ma deplasez cu el dintr-o parte in alta. Marea surpriza a fost faptul ca imi place cum suna atat clean cat si pe canalul crunch, iar reverbul e destul de dragut. M-as simti mult mai bine cu un footswitch pentru schimbarea canalului si activarea/dezactivarea reverbului. Astept sugestii.

Iata si un link cu utilajul: http://www.activemus.../item--HS.LX20R

Link to comment
Share on other sites

Pai in loc de switchul ala(faza e ca nu vad ce e fara schema, ma gandesc ca e ceva dpdt, dar poate nu e cazul).

Ideea e ca trebuie soldered in acel loc alte fire care vin cu un cablu la un switch extern ... SAU daca e spdt e mult mai simplu.

We needz schematix

 

As posta o schema, dar nu cred ca sunt in stare sa o desenez singur.

Switch-ul pentru schimbarea canalului este spdt.

Reverbul nu are switch on/off, este circuitul de reverb si un potentiometru.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.