www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reputation


virgil
 Share

Recommended Posts

cine imi explica si mie pe ce considerente si de la cine am acumulat -2 puncte la reputation ?

nu am avut reclamatii la ce am vandut pana acum si de fiecare data am fost maleabil in negocierea pretului,nu am ascuns eventualele probleme daca au fost.

cei care au indoieli in ceea ce cumpara sau eventualele reclamatii sa le afiseze pe forum, si sa le primim si noi pe PM-uri.

cer aceste lucruri ptr. simplu fapt sa inlaturam carcotasii si "binevoitorii".

prin acest mesaj nu incerc nici sa obtin laude de la cei care au cumparat de la mine dar consider ca ar fi corect sa stim daca minusurile obtinute la sectiunea reputation sunt justificate.

Link to comment
Share on other sites

Virgil...doar atat pot sa iti spun.Nu iti pierde vremea cu intrebari de genul pe forumul asta.Eu am patit acelasi lucru si imi pare bine ca au intervenit cateva persoane de treaba care mi-au explicat cum sta treaba si m-au "linistit".Cu administratorii nu prea o scoti la capat si au multi prieteni care fie ca ai dreptate fie ca nu , nu vor tine cu tine iti garantez.

 

Eu pana acum ceva timp am avut -5 la reputatie din cauza unei discutii asa ca ...singurul sfat pe care ti-l dau este sa incerci sa intelegi ce se intampla si sa nu dai prea multa importanta acestor mici nedreptati.

 

Nu prea gasesti dreptatea aici , nu merita.

 

Ei bine , vei gasi oricand si oameni care nu fac parte din "sistem".Numai bine :rolleyes:

 

P.S : :)) probabil ma paste un ban dar sper sa aibe si altcineva tarie si sa critice ce se intampla.

 

 

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Din cate am inteles, sunt pe aici useri foarte ok care au negative la modul serios, doar pentru ca nu sunt de acord cu altii.

Asta este, mergem inainte, nu este nici o problema. Sistemul este putin ciudat, si spun asta pentru ca un user care a terminat cantitatea de cuvinte si justificari cu care poate duce o discutie are posibilitatea de a apela imediat la butonul ala cu minus, pe principiul "lasa, ca te-am facut eu, na negativ". Asta este.

Din punctul meu de vedere, treburile alea cu like/dislike ar trebui scoase. Reputatia unui om se creeaza, zic eu, din modul in care se comporta si discuta, nu din faptul ca unii nu sunt capabili sa accepte ce spune el.

Bafta si sper ca te-am lamurit.

Link to comment
Share on other sites

 

Poa' sa fie un dobitoc care sa dea puncte aiurea.

 

 

Eu am început sã bãnui cã Cosu îºi dã licența/masteratul în pshihologie pe subiectul ãsta... Cã prea nu-ºi dã cu pãrerea la subiect. Se uitã ºi noteazã...

 

Na, c-am zîs-o...Iar mã ia gura pã dinainte...

Link to comment
Share on other sites

Eu am început să bănui că Cosu îşi dă licenţa/masteratul în pshihologie pe subiectul ăsta... Că prea nu-şi dă cu părerea la subiect. Se uită şi notează...

 

Na, c-am zîs-o...Iar mă ia gura pă dinainte...

 

Vorbeam in general nu personal :)

 

N-am nimic cu nimeni dar se mai gasesc specimene huh.gif

Edited by mihaitzad
Link to comment
Share on other sites

Vorbeam in general nu personal :)

 

N-am nimic cu nimeni dar se mai gasesc specimene huh.gif

 

O dai cotitã, ai ?

 

"- O dãm anonimã !

- Atunci o iscãlesc ºi eu. "

 

[ Caragiale- O scrisoare pierdutã ]

 

"Distracția" e sã stai ascuns ca ºobolanu' ºi sã dai minusuri pe posturi din 2005-2009...

 

Nu mai zic nimic never-ever ! Gata !

Link to comment
Share on other sites

Din cate am inteles, sunt pe aici useri foarte ok care au negative la modul serios, doar pentru ca nu sunt de acord cu altii.

Asta este, mergem inainte, nu este nici o problema. Sistemul este putin ciudat, si spun asta pentru ca un user care a terminat cantitatea de cuvinte si justificari cu care poate duce o discutie are posibilitatea de a apela imediat la butonul ala cu minus, pe principiul "lasa, ca te-am facut eu, na negativ". Asta este.

Din punctul meu de vedere, treburile alea cu like/dislike ar trebui scoase. Reputatia unui om se creeaza, zic eu, din modul in care se comporta si discuta, nu din faptul ca unii nu sunt capabili sa accepte ce spune el.

Bafta si sper ca te-am lamurit.

 

Ai cuprins perfect esenta topicului acesta! cool.gif

Edited by mihaitzad
Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Ai cuprins perfect esenta topicului acesta! cool.gif

 

Nu stiu daca am reusit sa fac sau nu asta, dar na...asa mi s-a parut.

Oricum, nu este nimic mai trist decat sa te razbuni pentru ca nu ai capacitatea necesara de a duce o discutie...

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca am reusit sa fac sau nu asta, dar na...asa mi s-a parut.

Oricum, nu este nimic mai trist decat sa te razbuni pentru ca nu ai capacitatea necesara de a duce o discutie...

 

Si sa nu ai cei 7 ani de acasa cand duci o discutie unsure.gif

 

Sti cum e,e mai usor sa apesi un buton decat sa clarifici un conflict!

Edited by mihaitzad
Link to comment
Share on other sites

Idioti. Pe forum orice idiot are dreptul de a contribui cu plus/minus la reputatia unui user. In viata sociala orice idiot are drept de vot.

Incapabili. Unii sint incapabili de a avea opinii si pareri proprii, drept urmare le preiau de la altii. Bineinteles ca-ti vei lua minus daca ai alta parere decit cea preluata de X de la Y.

Destepti. Cei pe care-i doare-n p**a de reputatie.

Edited by Ironside
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate Iron dar se intampla sa ai ceva la vanzare si vrea sa cumpere un proaspat inregistrat pe forum.Se uita la reputatia ta , vede ca ai -6 si se gandeste ca esti bisnitar.Nu prea ai timp sa ii explici ..bai uita-te aici , uite de ce am -6 s.a.m.d.

 

 

Ar trebui bagat sistemul de pe okazii , ebay etc.Cand dai calificativ fie negativ fie pozitiv sa pui motivul.Cosu este de parere ca asa de elaborat este sistemul asta incat nu te poate trage nimeni in jos de unul singur.Va las pe voi sa trageti concluziile.Noi cei care suntem de cateva luni pe forum si am luat parte la astfel de discutii intelegem cum sta treaba dar oare va sta un cumparator sa citeasca toate topicurile astea inainte sa cumpere ? Nu prea cred!

 

Ca urmare , Cosu te rugam ori sa scoti reputatia ori sa imbunatatesti sistemul .Daca este greu , vedem noi cum ne descurcam ...doar nu murim. :lol:

Edited by Dam
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate Iron dar se intampla sa ai ceva la vanzare si vrea sa cumpere un proaspat inregistrat pe forum.Se uita la reputatia ta , vede ca ai -6 si se gandeste ca esti bisnitar.Nu prea ai timp sa ii explici ..bai uita-te aici , uite de ce am -6 s.a.m.d.

 

 

Ar trebui bagat sistemul de pe okazii , ebay etc.Cand dai calificativ fie negativ fie pozitiv sa pui motivul.Cosu este de parere ca asa de elaborat este sistemul asta incat nu te poate trage nimeni in jos de unul singur.Va las pe voi sa trageti concluziile.Noi cei care suntem de cateva luni pe forum si am luat parte la astfel de discutii intelegem cum sta treaba dar oare va sta un cumparator sa citeasca toate topicurile astea inainte sa cumpere ? Nu prea cred!

 

Ca urmare , Cosu te rugam ori sa scoti reputatia ori sa imbunatatesti sistemul .Daca este greu , vedem noi cum ne descurcam ...doar nu murim. :lol:

 

Mai, eu cred ca exista alte criterii dupa care iti poti face o parere despre o anumita persoana. De exemplu scrisul. Sincer, i-as acorda mai mult credit unei persoane care stie sa foloseasca punctuatia si ortografia si care stie sa se exprime decit uneia care are +1000 la reputatie dar care habar n-are ce-i abecedarul. Ca o paranteza, azi citeam pe hotnews o stire din care aflam ca apa a inghetat din cauza temperaturilor scazute. Genial. Cam ce impresie iti lasa cineva care face asemenea afirmatii? :lol:

 

Dupa care urmeaza obiectul pe care-l vinde si pretul pe care-l cere raportat la pretul din magazin. Daca un user vinde Gibson Les Paul si cere 300 de lei pe el, normal ca devine suspicios. Daca cere mai mult decit e in magazin inseamna ca vrea sa pacaleasca. Degeaba vine si zice "a, scuze, nu stiam cit costa, mai scad la pret", intentia lui era clara.

 

E datoria ta, a cumparatorului, sa faci o verificare in istoria userului, sa vezi daca a mai vindut ceva si cum s-a terminat afacerea, sa vezi cam ce fel de posturi are si in ce discutii se baga, samd.

 

Si mai e si bafta. O ai, esti fericit, n-o ai, iei teapa. :lol:

Edited by Ironside
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.