www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tender Surrender Cover By Eu


Guest david_stevevai4ever
 Share

Recommended Posts

Guest Gratisyahu

Mai lucreaza putin la partea de ritm. Nu o neglija doar pentru ca e...ritm. In rest...ce pot sa-ti spun...M-am ###### pe mine cand am auzit soloul. Urmeaza sa fii foarte bun.

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

Va multumesc pentru apreciere!

Sunt constient de greselile de ritm pe care le fac asa ca o sa "repar" melodia si o sa bag un cover inbunatatit pe youtube si o sa postez linkul tot aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

Tare repede progresezi. Cate ore repeti pe zi? In orice caz, felicitari!

 

Pai in zile cu scoala vreo ora dimineata inainte sa plec, ca tre sa mai si invat, si seara vreo 2-3 ore.

Iar week-endul vreo 4-5 ore stau cu chitara pe zi. Am avut o duminica anul trecut in decembrie in care am cantat 7 ore.

Edited by david_stevevai4ever
Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

partile de ritm sunt prea mecanice. la aia mai e de lucrat. in rest, jos palaria!!

 

De asta o sa fac un nou cover. Atunci cand am inregistrat eram putin mai mult obosit cand am inceput melodia, dar cand am intrat in soloul cu distors m-am "trezit" si am simtit-o cum trebuia.

 

 

Multumesc frumos pt. apreciere!

Edited by david_stevevai4ever
Link to comment
Share on other sites

eu sunt socat sincer :lol: in sens pozitiv si iti zic si de ce:

nu esti tu baiatul care a aparut in urma cu ceva luni pe forum cu ceva postare in care aratai a manelist si cantai si ceva "impro" manele - rock? :lol: no ofence

 

daca retin eu bine, si e vorba de aceeasi persoana, nimic de zic decat jos palaria (e steve vai totusi si la cat de rapid ai progresat esti pe drumul bun), tine-o tot asa :)

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

eu sunt socat sincer :lol: in sens pozitiv si iti zic si de ce:

nu esti tu baiatul care a aparut in urma cu ceva luni pe forum cu ceva postare in care aratai a manelist si cantai si ceva "impro" manele - rock? :lol: no ofence

 

daca retin eu bine, si e vorba de aceeasi persoana, nimic de zic decat jos palaria (e steve vai totusi si la cat de rapid ai progresat esti pe drumul bun), tine-o tot asa :)

 

Eu sunt baiatul ala. Atunci eram la primele experiente cu chitara, sorry.:blush:(detest manelele, nu m-au interesat si nici nu ma vor interesa vreodata)

Link to comment
Share on other sites

Bravos

 

cu sincera si placuta uimire recunosc: "the Force is strong in that one"

 

pana si degetele, la propriu, sunt Vai-style: lungi, subtiri si muncitoare

 

ca si sugestie: pe tonul de clean mai trebuie diminuate ceva filtre si OZN-uri, ca nu are atacul si transparenta ceruta

 

Tine-ne la curent cu evolutia si mai ales cu ideile muzicale proprii

 

Alien-love sticlets!

Link to comment
Share on other sites

felicitari atunci inca o data, studiaza serios daca iti place, pt ca nu o sa mai ai nici timpul nici rapiditatea achizitiei ca la varsta ta peste ceva ani :)

 

sper in 4-5 ani sa ne mandrim cu tine si sa ajungi sa il depasesti pe Marius Pop :P

 

Eu sunt baiatul ala. Atunci eram la primele experiente cu chitara, sorry.:blush:(detest manelele, nu m-au interesat si nici nu ma vor interesa vreodata)

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

OMG !

 

De curiozitate cat ti-a luat sa o faci ?

 

 

In doua saptamani am invatat-o (lucram paralel si la alte piese) +exercitiu in cursul unei saptamani

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

mai david, ma uit acum din nou la filmarea ta, pai esti dat dracu daca in 2 sapt ai facut piesa.

ai redus la tacere forumul parerea mea cu progresul tau rapid :-)

 

 

 

 

Multumesc frumos!

Link to comment
Share on other sites

david, deja devin agasant :lol: da nu incetez sa ma minunez :lol:

tine-te de chitara daca poti ca nu exista sa nu ajungi mare scula pe bascula in cativa ani in ritmul asta :P

de curiozitate , parintii te sustin cu pasiunea asta cu chitara? :) daca da, da mai departe la un liceu de muzica, si dupa du-te afara la ceva faculta/colegiu cum ii spune si invata "carte" serioasa pe domeniul asta ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

david, deja devin agasant :lol: da nu incetez sa ma minunez :lol:

tine-te de chitara daca poti ca nu exista sa nu ajungi mare scula pe bascula in cativa ani in ritmul asta :P

de curiozitate , parintii te sustin cu pasiunea asta cu chitara? :) daca da, da mai departe la un liceu de muzica, si dupa du-te afara la ceva faculta/colegiu cum ii spune si invata "carte" serioasa pe domeniul asta ;)

 

Am vrut sa intru la liceul de arte din Buzau, dar trebuia sa recuperez 7 ani de teorie in unul singur si sa dau examen cu 5 piese de muzica clasica invatate. Mi s-a spus ca nu am nicio sansa la intrument ci doar la teorie. Parintii ma sustin si as vrea sa fac chitara cu George Stanescu din Buzau, dar momentan acesta are ceva probleme de sanatate si sper sa se recupereze. Deocamdata invat cat pot teorie si practica acasa.

Link to comment
Share on other sites

bravo, a iesit destul de bine sa stii! se putea mai bine, sunt gauri de timing, de time, de bending etc.. dar in 2 septmane eu zic ca este mai mult decat onorabil resultat. numai bine si mult inainte.

Ps. asculta ce zice ilun, ti a dat un sfat bun din punctul meu de vedere. ciao

Link to comment
Share on other sites

Guest david_stevevai4ever

F tare :D. Ai profesor ? De unde ai invatat ?

 

Nu, nu am profesor. Invat singur acasa de pe taburi, dar in ultimul timp am inceput sa reproduc dupa ureche.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.