www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu forumisti


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am si eu o poza recenta cu chitara in brate si chiar cantam la ea(nici mie nu imi vine sa cred ) !!!

post-173-1130867933_thumb.jpg

Edited by marina
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

E=Mi, acordul care era de fapt in imagine :)

 

G=Sol, asta ca sa mai inveti si u cate ceva.

 

BTW, chiar asa de asemanatoare sunt acordurile Mi major cu Sol Major?? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Azraelle

Una din pozele mele preferate ..cu mine...sau mai bine zis....o parte din mine :) :) ..

fotografie ce de altfel imi defineste oarecum starea momentana! :(:) [iar in a2a poza ma uit urat:P]

post-214-1131196101_thumb.jpg

post-214-1131196116_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

iata-ma si pe mine, la fel de afumat ca si Catalin S. , dar inainte de un concert :)

 

ah serbane tu erai sa moara mama k n-as fi crezut :)

Link to comment
Share on other sites

 

Sal'tare, TB_TM! acu am observat, ca chitara ta e o combinatie intre cele 2 chitari care mi-au trecut mie prin manutze. Adica, culoarea, dozele, potentiometrele si comutatoarele sunt ca ale uneia, iar locul unde se prind corzile, griful si forma corpului chitarii sunt ca ale celeilalte. Nu se vede capul... e cam ca la "Fender" sau "Gibson"? probabil ca asta se cheama Reghin, cumva, nu?

Cine stie, poate ma lamureste si pe mine cineva... scuze pt offtopic, daca e asa...

PS: de curand, eu m-am riscat si am taiat din corpul chitarii o bucata astfel incat sa am acces ca lumea la spatiile 18-22, ca era f naspa inainte, cele doua scobituri ce incadreaza imbinarea grifului cu corpul erau simetrice, ma intelegeti voi... nu am poze cu ea, dar cand va fi, voi posta...

Edited by felixanu'
Link to comment
Share on other sites

you can actually do that :) ?

 

@need_weed : bai, io te urmaresc, vezi sa nu vorbesti prostii pe aici :) GO Serafic ! :(

 

i'll drink to that :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.