www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

V-Picks In Romania


comanel
 Share

  

67 members have voted

  1. 1. Ai fi interesat sa cumperi V-picks ?

    • Da
      29
    • Nu cred, raman la ce am
      8
    • Vreau sa le incerc
      19
    • Cine da 5$ pe o pana?
      11
  2. 2. Interesat de precomanda?

    • Da
      32
    • Nu
      35


Recommended Posts

A aparut "W -Pick " ..."V" speed and noiseless...."W" double speed and double noiseless !!!!

 

Cei cu chitara classica vazand aceasta avalansa de V pick si-au trimis degetele prin posta ca sa le slefuieasca unghiile dupa reteta "noiseless V Pick" .HAHAHA

 

Atatea aiureli pe o singura tema est cam mult si ptr rgc.ro

 

DAR! cum se tine correct pana V-Pick ? caci aici se afla taina .

 

Unghiul de atac ? ce corectie trebuie sa dai traiectioriei fata de "balena de la camasa" ? caci altfel suna la fel si nu se simte/aude nici o diferenta.

 

Nu am auzit inca rezultatul postat aici intr-un sample edificator. sa vedem cu cati dB reduce zgomotul .Ce plaja de dinamica are 20dB sau 30dB?

 

Cei cu viori si violoncele ,contrabas o sa comande si ei arcusuri "V" si "thumb V-pick"

 

Asa nu o sa faci nici o afacere .In primul rand acest V-Pick este o aiureala .Trebuie sa te axezi pe ceva serios , merge aiureala o vreme dar.....trebuie sa te extinzi sa mai schimbi "tema" ...

 

Interesant ar fi de vandut tricouri de "shredding " ,sau solutie minune ce se poate aplica pe corzi , pe griff , se poate lustrui si chitara dar poti sa o si bei ...si atunci sa vezi "noiseless shredding"!! incredible high speed !!

Speedy Gonzales ...

 

Nu faci afacerea pe un forum ! Iti faci o pagina a ta ( a firmei "V-Pick" )cu oferte la care dai link ..pe pagina poate sa apara si "consumer review" ...cateva 10 care lauda si trei care "nu cred" ...cam asa sunt paginile de comercializare.

 

Aici tu esti pe forum "despre chitara " si nu pe site de comercializare ..in cel mai bun caz trebuia sa scrii la prezentare "review"-uri despre "scule noi" sau la "mica publicitate" .

Sau mai bine la "cafenea" cu toate ca tema cu acest Z ,Q ,U,P,...W Pick isi are locul mai degraba in "desertul nuclear".

 

Aici gasesti cateva modele de promovare

http://www.google.ro/images?um=1&hl=ro&safe=off&biw=992&bih=643&tbs=isch:1&sa=1&q=medicine+show&aq=f&aqi=&aql=&oq=

 

"V-Pick Medicine Show "

 

 

Flat Picking........Fun for whole familly !!!!!!!!!!

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:) heh, asteptam de ceva vreme un feedback de la Karpi :)

 

Karpi, cu tot respectul, si fara vreo intentie sa ma scuz, sunt o persoana care apreciaza critica constructiva si incerc de cateva minute sa descopar una in postul tau.

 

Iti dau dreptate in ceea ce priveste promovarea unei afaceri pe unul sau doua, sau trei forumuri, insa cum stii si tu, din perioada cand erai mai tanar, pe langa muzica, mai exista si o facultate, cu sesiuni, un job, cu sefi si responsabilitati. Iar faptul ca v-picks (atentie, V-Picks, nu W,Z,Q sau alte rautati gratuite ;) ) nu este inca o prioritate pentru timpul meu, iar mai mult decat un schimb de mailuri cu US si cu clientii interesati in momentul actual nu imi permit.

 

Produsul vorbeste de la sine intr-un fel, iar cine are urechi sa asculte, sunt destule filme pe youtube care zic de calitatile acestor pene. Chiar daca un film pe youtube cu tonul unei chitari este la fel de edificator ca ciocanitul intr-un pepene, o impresie tot iti faci ;).

 

Trimite-mi un PM cu adresa ta de corespondenta si modelul de pene pe care il folosesti, ca sa-ti trimit o mostra sa-i faci review daca tii neaparat, cu grafice cu db-uri si plaje de frecvente si orice alte lucruri doresti. In cazul in care nu esti multumit de ele si consideri ca sunt intr-adevar o baliverna, eu am sa-mi cer scuze pentru timpul pierdut al celor care au citit si urmarit acest topic si (mai rau) au si comandat cateva.

 

Si as aprecia, avand in vedere faptul ca nu te-am deranjat cu ceva, daca ai da volumul la ironii si rautati mai jos putin. Nu de alta, dar mistourile nu fac bine nimanui, nici mie, nici tie.

 

 

Pana una alta, cine ghiceste primul endorser V-picks in Romania, castiga un tricou si o pana la discretia sa :).

Link to comment
Share on other sites

domnu Karpi acidutz ca de obicei :lol: am ras bine

insa ca de obicei de cele mai multe ori cam are dreptate cu ce zice ...

eu am zis de la inceput ca e pur MK american, insa har domnului pe lume e loc de orice nou produs daca "stii sa il imbraci frumos" :P

si pana asta se pare ca le face pe toate :lol:

Comanel, spor sa vanzare, ca la orice promotie sunt suuuficienti sa puna botu la Ajax, Pur, etc doar pentru ca e nou si "facea grasimea sa dispara la fel ca si cum ai dezlipi cu bucata de scotch" :lol:

Link to comment
Share on other sites

V-Picks, nu W,Z,Q sau alte rautati gratuite ;) ) nu este inca o prioritate pentru timpul meu, iar mai mult decat un schimb de mailuri cu US si cu clientii interesati in momentul actual nu imi permit.

 

Produsul vorbeste de la sine intr-un fel, iar cine are urechi sa asculte, sunt destule filme pe youtube care zic de calitatile acestor pene.

 

salut, nu stiu care e statusul comenzii mele (3 pene) sau daca mi-a ajuns ultimul mesaj in spam, a platit deja cineva comanda sa? daca nu, cand putem , cand pot plati?

nu de alta dar sa stau linistit ca e totul ok din partea mea si vin penele cand vin..

thx !

Link to comment
Share on other sites

E totul ok, plata ramane asa cum am stabilit, la livrare.

 

ok comanel, eu as fi preferat sa transfer banii intr-un cont, sa nu mai platesc taxa de ramburs.. suntem in 2011 totusi, mai platim si online :)

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

Heh, mentionasem ca se poate plati in orice fel, chiar si cu paypal daca tineti neaparat. Deci penele sa vina, sa va placa si dupaia discutam :)

 

@doctor X: daca mai vrei cateva, anunta-ma ca am un stoc relativ generos ca modele. La numar de bucati stau mai prost nitel...

Link to comment
Share on other sites

salut!

am comandat si folosit v-picks vreme de vreun an jumate si trebuie sa va avertizez ca se rod extrem de repede!!! deci nu prea este un deal interesant. intre timp am trecut la red bear picks (pe care le folosesc deja de un an fara sa se vada vreo urma de folosinta...) si va asigur ca sunt net superioare in toate privintele - atat wear cat si ton! singura problema ar fi ca sunt cam scumpe (in jur de 30 dolari cu transport inclus), dar daca te gandesti ca sunt extrem de rezistente la frecarea cu corzile, balanta financiara in timp inclina net de partea acestora fata de v-picks.

Link to comment
Share on other sites

Hm, straniu.. cred ca depinde si de stilul de cantat. Comparativ cu alte pene (si nu ma refer aici la red bear, care e facuta din carapace de testoasa...) dupa parerea ta se uzeaza mai repede?

 

Te intreb pentru ca de cand am medium pointed-ul, numai cu el am cantat si acasa si la sala, si in afara de mici ciupituri de la slide pe corzi, se comporta natural.. adica nu agata sau ceva. Si il am din noiembrie...

Ah, si uitasem sa mentionez ca la mine de obicei nu prea au timp sa se uzeze ca deobicei le mai pierd... :)

Deaia am 15 jazz III-uri impartite in 2 tocuri de chitara, una in geaca, doua in portofel, si una cred ca e in cutia de rezonanta de la acustica :D

 

So, cu nerabdare astept un reply.

 

BTW, dupa tracking numberul de la INTL USPS, se pare ca penele au intrat in Romanica :)

Link to comment
Share on other sites

BTW, dupa tracking numberul de la INTL USPS, se pare ca penele au intrat in Romanica :)

 

beton, acum incepe incercarea cea mai grea, cu vama cu birocratii cu prostii ..

Link to comment
Share on other sites

salut!

am comandat si folosit v-picks vreme de vreun an jumate si trebuie sa va avertizez ca se rod extrem de repede!!! deci nu prea este un deal interesant. intre timp am trecut la red bear picks (pe care le folosesc deja de un an fara sa se vada vreo urma de folosinta...) si va asigur ca sunt net superioare in toate privintele - atat wear cat si ton! singura problema ar fi ca sunt cam scumpe (in jur de 30 dolari cu transport inclus), dar daca te gandesti ca sunt extrem de rezistente la frecarea cu corzile, balanta financiara in timp inclina net de partea acestora fata de v-picks.

 

Iti poti da o parere despre cum suna. Chiar sunt superioare fata de alte pene, tonewise? multumesc !

 

@comanel :redbear nu sunt facute din carapace de testoasa sau cel putin asa sustin.

 

Our Original material is a polymerized animal protein (note: no animals are harmed in any way) that has many of the same physical properties as real turtle shell which makes it ideal for guitar picks. You could look at it as cultured turtle-shell. Many people who have tried picks made from this material cannot tell them apart from the real thing. Red Bear Trading Company is the sole manufacturer of these picks.

Link to comment
Share on other sites

Good news everyone,

 

Au ajuns, au trecut cu bine de toate cele, ma duc la Posta sa le ridic astazi. Sper sa reusesc sa le trimit mai departe maine dimineata. Am trimis un mail recent un numar de cont. Voi trece taxele postale (sau de curierat, pentru cei ce au ales curieratul) ramburs.

 

Pentru cei din Bucuresti, in weekendul asta lucrez, avem posibilitatea sa ne intalnim in Unirii sau in Piata Revolutiei dupa ora 18:30, sau de la ora 09:00 pana la 18:00 pe Blvd. Expozitiei nr. 2 la sediul Ubisoft.

 

Numai bine si multumesc de afacere :) !

Link to comment
Share on other sites

Am o veste proasta, poate eu sunt tont sau poate lucrurile au mers prea bine pana acum ca sa nu se poticneasca in ceva :)

 

Am ajuns ieri la posta la 17:10 ca sa aflu cu stupoare ca s-a inchis posta vamala de la fara un sfert (desi programul era pana la 17) si ca nu il pot ridica, desi am fost anuntat ca a trecut de vama si tot ce trebuie sa fac este sa semnez si sa fug cu cutiuta :). Bon, distractia abia acum incepe, deoarece, chiar daca ajungeam inainte sa plece tanti alea de acolo, nu il puteam ridica din cauza faptului ca adresa mea din buletin (Galati..lalala) nu coincide cu adresa de pe colet (WTH ?). Trebuie sa obtin o dovada de la administratia blocului cum ca locuiesc acolo si abia atunci sa ma duc intre orele inumane (10 AM - 5 PM) cand tot omul lucreaza, sa il ridic.

 

De rezolvat problema o rezolv luni, fac pe dracu in paispe si tot o scot la capat, dar, fun fact: I-a luat coletului aproximativ 4 zile (100 de ore) sa ajunga din US in Romania, dar nici macar astazi (3 zile de cand ajunsese in OP 66) nu am primit instiintare la cutia postala, cum ca a venit...

 

Imi prezint scuzele pentru neplacerea cauzata si incerc sa ma revansez.

Link to comment
Share on other sites

salut!

am comandat si folosit v-picks vreme de vreun an jumate si trebuie sa va avertizez ca se rod extrem de repede!!! deci nu prea este un deal interesant. intre timp am trecut la red bear picks (pe care le folosesc deja de un an fara sa se vada vreo urma de folosinta...) si va asigur ca sunt net superioare in toate privintele - atat wear cat si ton! singura problema ar fi ca sunt cam scumpe (in jur de 30 dolari cu transport inclus), dar daca te gandesti ca sunt extrem de rezistente la frecarea cu corzile, balanta financiara in timp inclina net de partea acestora fata de v-picks.

 

Probabil din acesta cauza "nu fac zgomot " fiind mai moale materialul "suna mai estompat" ...dar se si tocesc repede..

 

Tot mam gandit sa fac pene din material moale ca sa sune de parca as ciupi cu degetele , mai ales ptr chitara bas ...cand fac cate un BT acasa trebuie sa cant la bass si ajung sa oboseasca degetel de la ciupit corzile groase caci nu exersez doar cateodata la bass ,dar daca fac niste pene din "guma" ??? ..problema este sa nu se agatze de coarda .daca la chitara nu merge la bass cred ca o sa functioneze ....

 

SI O SA LE PATENT-ez .." Smooth PICK +++ "

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

De rezolvat problema o rezolv luni, fac pe dracu in paispe si tot o scot la capat, dar, fun fact: I-a luat coletului aproximativ 4 zile (100 de ore) sa ajunga din US in Romania, dar nici macar astazi (3 zile de cand ajunsese in OP 66) nu am primit instiintare la cutia postala, cum ca a venit...

 

Imi prezint scuzele pentru neplacerea cauzata si incerc sa ma revansez.

 

fii calm si adu-ti aminte ca traim in romania.

spor.

p.s.iti dau un mail acum sa-ti cer detaliile bancare pentru transfer.

Link to comment
Share on other sites

De rezolvat problema o rezolv luni, fac pe dracu in paispe si tot o scot la capat, dar, fun fact: I-a luat coletului aproximativ 4 zile (100 de ore) sa ajunga din US in Romania, dar nici macar astazi (3 zile de cand ajunsese in OP 66) nu am primit instiintare la cutia postala, cum ca a venit...

 

Posta Romana ma scoate din sarite si pe mine. De marti astept un pachet, deci acusi se implineste o saptamana.

Link to comment
Share on other sites

Sosit-au, deja am trimis primele pachete cu Fan Courier.

Posta va fi prioritara maine in jurul pranzului. Astazi nu mai am cum sa fug de la servici.

 

Tema de casa, dupa ce le cantati bine:

Am 2 seturi noi noute de Dunlop Lok-Standard (http://www.banzaimusic.com/Dunlop-Lok-Strap-Std.-2-pieces.html) pe care le ofer ca premiu celor mai bune 2 review-uri. Tratez cu mare atentie obiectivitatea si comparatia clara intre penele folosite pana acum si V-picks.

 

Atentie: Nu are importanta daca sunt review-uri negative sau pozitive, calitatea lor va desemna cei doi castigatori. Review-urile vor fi postate in sectia " Romanian Guitarist Community > Chitara & Co. > Recenzii de scule > Altele" si un link direct in acest topic.

 

Imi rezerv dreptul de a alege castigatorii, iar daca sunteti deacord sa folosesc recenzia voastra pentru site, v-as fi recunoscator. In cazul in care castigatorul este din Bucuresti, predarea strap-lokurilor se va face personal, iar in cazul in care este din provincie, livrarea se va face prin Fan Courier/Posta romana cu plata anticipata a transportului sau in sistem ramburs.

 

 

Noi comenzi asteapta sa fie facute, am sa uploadez un mic stoc disponibil pentru livrare imediata in cazul in care mai sunt doritori.

 

Ma pregatesc pentru workshop :)

 

Cu respect,

Adi

Edited by comanel
Link to comment
Share on other sites

Boon, cu stocul stam asa:

 

 

Stiu ca poate nu e cel mai profi extras dintr-un excel :) dar you can manage ... confirmarile se fac in ordinea comenzilor. Nu ramane nimeni pe dinafara decat pana la workshop, cand ma bazez pe a doua livrare.

 

Stiu ca nu mai sunt multe, dar se mai aduc.

Vreau pe aceasta cale sa multumesc celor care au facut precomanda si au pus umarul in a aduce aceste pene in Romania. Totodata multumesc pentru intelegerea afisata vis-a-vis de micile probleme ce au aparut pe parcurs. Voi da de acum incolo termene de livrare stricte si ma voi tine de ele.

 

Kudos !

Stoc_ianuarie.pdf

Link to comment
Share on other sites

salut,

eu am primit comanda astazi, penele sunt super la prima vedere si atingere, comanel ti-am trimis un mail legat de plata penelor sper ca a ajuns si nu s-a filtrat pe undeva prin vreun antispam..

 

post-15151-0-13637700-1296635427_thumb.jpg

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.