www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Primul instrument


Catalin S.
 Share

Recommended Posts

Nu e la tine orpheus-u ala, proof, :)... e la un amic si va fi inapoi la "it's original owner" :)

 

Cat despre toc... mie nu-mi plac deloc... cred ca as turba sa ma car cu magaoaia aia dupa mine pe strada LOL... eu am o husa fender super misto :( ; iar pt tinut acasa un cuieras de chitara, asa ca nu imi fac probleme, mai ales ca in cuieras, greutatea corpului tine gatul chitarii drept :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Prima mea dragoste, vorba vine, "dragoste", un Reghin Student pe care l-am cumparat din Romana de la un tarabagiu :):) .Ce m-a determinat?Nu stiu, poate ca vream sa ma vad si pe mine cantand ce ascultam in general.Oricum, dupa ce m-am chinuit 3 ore sa cant intro-ul de la Come As You Are, eram chiar mandru de mine...Iar acum, dupa multa munca de convingere, mi-am achiztionat un Fender DG-5, de care sunt super incantat.Student-ul l-am facut cadou unui tanar suflet chitarist. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

offtopic: in regulament scrie sa nu rezzurectezi topicuri in care nu s-o scris de 30 de zile, si tu tocmai ai dat up la unul de 2 ani juma :)

ontopic: prima mea chitara, care si ramane singura chitara acustica, pe langa singura chitara electrica, este cam asa:

*corp de clasica hora luat de taicamiu nush de unde prin februarie anul trecut. in bridge au fost taiate santulete, probabil pt ca fostul proprietar vroia actiune mai joasa. in virtutea lipsei de paraiala, am rezolvat problema cu niste bucatele de izolare de la niste fire :)

*cheitele de acordaj luate de la alte doua chitari diferite, nu se mai acordeaza la-ul, sta cam cu 3 sfert de ton mai jos decat trebe. la inceput, 2 sapt, avea corzi de otel, dar m-am desteptat si am pus de nylon (noroc ca aveam prof care sa-mi spuna :( )

n-as vinde-o niciodata pt ca e buna cand merg cu ai mei la tara si n-am ce face :)

Link to comment
Share on other sites

Nu mai scrie nimeni nimic pe aici ? B)

Puteti lua ca pe un UP ! :(

 

pai nu vrem sa incalcam regulile, nu e bine sa te pui cu sistemul :)

hmm...let me think...prima mea chitara...a fost...un REGHIN! surpriza!!! :) duh...e un western 12204 electro-acustic (da este, pt k o am doar de juma de an), e o chitara f misto si o iubesc, chiar dc zilele trecute ii se cam strambase grifu de la corzile de 11-52 pe care i le-am pus, dar e ok acum.

 

ANARCHY FOR ALL BABY :) (up)

Link to comment
Share on other sites

Mda, de acord.. My mistake... Cred ca ajunsese la fundul listei topicul asta. Eu dadusem de el aiurea, cautand ceva pe RGC cu functia search. :)

 

Parerea mea, in cazul in care nu sunt avertizat / banat temporar / spanzurat de clanta or something, este ca acest topic ar fi meritat atentie printr-un sticky. Dar ma rog, nu eu decid asta. Este totusi o combinatie de funy cu amintiri frumoase... Inteleg ca dezgroparea unor topicuri vechi se referea la cele legate de scandaluri sau mai stiu eu ce aberatii, dar se poate face o exceptie de data aceasta. Zic eu... :)

 

Primul instrument... hehehe ! :)

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

zic si eu ,, desi cant doar de 8 luni nu prea am ce cauta aci da deh .. , chitara pe aci nu aveam chiar de la nimeni cum sa fac rost ,, pana la urma anu trecut in decembrie vad ca avea un coleg o hora reghin :) am impurmutat-o o acordam cu ap tunner si dupa 5 minute se dezacorda .. o luasem sa vad cum e cum zisese cosu intr-un post pe prima pagina .. si la fel dupa primele note de nothing else matters ,, :) nu am mai lasat-o.. si a doua de o am si acu tot clasica da fara probleme pe asta am reusit tot nothingu dupa primele luni :) , era mama la un medic prieten si a intrebat de mine ce mai fac .. ( costin s-a apaucat sa zbarnaie acu la chitara , si-am gasit timpu pentru lectii in ce sa il bage :( . si avea o chitara de o am acu prin casa .. mi-a adus-o , i-am pus cheite noi corzi noi etc si pot invata pe ea sper in curand electrica pana incepe scoala

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.