www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

String Dampener


Shreder_DT
 Share

Recommended Posts

e un elastic de par cu diametrul (neintins) destul de mic astfel incat sa nu fie prea larg pentru a atenua zgomotele nedorite.dezavantajul este ca nu poti canta solouri cu corzi libere cand il folosesti pt ca nota respectiva se ineaca,avantajul este ca iti face tappingul si legatoul mai coerent.nu este insa un subtitut pentru o tehnica buna

Link to comment
Share on other sites

Ma intreb daca voi folostiti asa ceva si din ce material?

Un elastic de par, cum folosesc multi chitaristi e de-ajuns?

 

Singurul dezavantaj cred ca ar fi sunetul de coarda libera care o sa fie muted, sau mai sunt si altele?

 

 

Dude, ala este avantajul si scopul, sa faca muting la corzile libere (pe care nu canti si care ar putea sa vibreze si sa genereze zgomote parazite) si sa te scuteasca sa faci mutingul din maini.

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc 2 elastice de par ale prietenei. Se simte o usoara diferenta cu ele (shred-ul suna a ceva), dar sa nu te astepti la cine stie ce progrese :)

 

Eu as prefera sa prind tehnica mai bine fara asa ceva, si sa learn stuff the hard way, dar na. E great fun sa folosesti asa ceva :lol:

 

Se poate face btw , cel care il are Batio, daca tot postase 57, are damper de pian materialul,asta foloseste.

 

sure, e fun,chiar si cu odish tone fara tone de gain pe singles

http://www.youtube.com/watch?v=IcP4SMJQQUA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UCN3bW-B9Lk&NR=1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.