www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC are nevoie de voi !!! Cititi cu atentie !


felix
 Share

Recommended Posts

Guest rhcp_guitarist

Mda..faza e ca nu vreau sa ma apuc de ceva doar ca sa ma aflu in treaba...poate niste mici sugestii..stiu,cer prea mult si poate n-ar trebuie sa fac asta,dar chiar nush ce sa fac.ce trupe preferati la review??!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mda..faza e ca nu vreau sa ma apuc de ceva doar ca sa ma aflu in treaba...poate niste mici sugestii..stiu,cer prea mult si poate n-ar trebuie sa fac asta,dar chiar nush ce sa fac.ce trupe preferati la review??!! :)

 

 

Nu trebuie sa ne intrebi pe noi ce trupe ne plac... important e sa consideri tu trupa respectiva interesanta.

 

Uite aici nishte exemple de cum ar trebui sa arate un material:

 

exemplu 1

 

exemplu 2

 

La material se mai adauga nishte poze cu trupa respectiva.

 

album review

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Multumesc mult de tot Felix,chiar m-ai lamurit.

 

ca sa o dau cu bata in balta la sfarsit,intreb si eu ca blondele,in romana trebuie,nu? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

m-am gandit sa scriu despre istoria instrumentului(chitara). sa incep cu ..stramosul ei este insrumentul X din antichitate care corespunde zeului cutare(o legenda scurta), apoi evolutia lui...si ce metamorfoze a suferit

si la ce s-a ajuns cate feluri de chitari exista acum in prezent si ce insusiri,

distinctii...intereseaza sau..? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Pai,felix,eu vreau sa incerc mai multe..ce iese cel mai bine,aia va trimit...acu trebuie sa ma chinuiesc cu chitara si inceputurile ei,ca review-urile mai merg pt ca sunt buna la criticat. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Ma gandeam sa urmez modelul revistei "sunete".cei ce scriu despre un album isi asuma responsabilitatea si asa voi face si eu daca e cazul si asta e...fiecare cu gusturile lui. :) voi incerca sa fiu cat mai delicata... :) daca nu apuc sa fac reviwe,exista altii care pot face asha ceva...

Link to comment
Share on other sites

Guest DeathWarden

ba, eu ma bag sa il ajut pe hihi, dar nujt cum. oricum o sa vb cu el si sigur o sa facem ceva marfa, SPER. :)

Link to comment
Share on other sites

ok.. vad ca incepe sa se mishte treaa insa retineti un singur lucru:

 

deadline-ul pentru trimiterea articolelor este cel tarziu 25 aprilie.

 

Avem mare nevoie de review-uri de chitari, amplificatoare si efecte (cele pe care le aveti sau le-ati folosit), review-uri care trebuie sa contina parerile voastre sincere respectiv la acele scule. Nu avem nevoie de pareri profi ci de simplele obiectii ale user-ului normal.

 

thx

Link to comment
Share on other sites

Hihi... nu cred ca poti sa rezumi viata lui Hendrix la o pagina A4 asa ca daca

pai, stiu ca nu se poate :). Dar, nu cred ca o sa termin cartea pana scoateti voi primul numar, asa ca, ma gandeam, ca pana la al 2lea numar, o sa o termin, si o sa fac si review.

Felix, da, e mai bine pe episoade. In numarul 1 scriem ..... si punem fraza: To be continued :). si tot asa. Oricum ramane de vazut.

Link to comment
Share on other sites

Dap... se pare ca avem interviul cu Adi Manolovici... ramane sa ii dam o forma de editorial in toata regula si i-l trimitem... nu ar trebui sa dureze mai mult de 2 zile..., spun 2 zile pt ca va trebui, asa cum este si normal, sa i-l trimite-m si lui, pt a-l analiza si a ne confirma dreptul de publicare.... :)

Inca ceva felix, spune-mi te rog daca are importanta in ce scrim articolul (Quark, Word bla bla), banuiesc ca nu are, dar intreb si io ca tontu' :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Deci textu si pozele le trimitem separat?!!?deocamdata am gasit material pt articol,dfar tre sa gasesc si timp sa traduc :)

Link to comment
Share on other sites

Ok... am revenit...

 

Prima pagina a primului numar de revista este gata si materialul a venit de la hihi - bravo man, foarte bine scris.

 

Astept in continuare materialele voastre la rgcmagazine@gmail.com.

 

Demethor, bate-l la cap pe Manolovici si pe Lord-C sa-ti dea si restul de materiale.

 

rhcp_guitarist - astept materialul tau pe aceiasi adresa de mail.

 

O alta idee de material poate fi un review la un concert cu trupe din underground... care va contine parerile voastre sincere... nu e rau daca e scris si un pic romantzat.

 

Am rugamintea daca puteti sa culegeti materialele cu diacritice (adica â, î etc.) sa le culegeti asa pentru ca imi usurati munca un pic.

 

THX.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Treaba sta in felul urmator: avem gata 10 pagini... daca vreti, eu ii dau drumul asa, in 10 pagini insa mai astept oameni care sa vina cu idei (din cele 10 pagini, avem 3 cu Adi Manolovici si 3 cu partiturile de la Inger si Demon, deci restul este cam slabutz.). Daca pana pe 20 mai nu mai lvine nimeni cu nici un material, ii dau drumul in versiunea asta, poate mai fac eu 1 sau 2 pagini daca am timp.

Link to comment
Share on other sites

Guest Razz

Mai, puteti pune ceva rezenzii de scule publicate pe forum !!!???

tot e o treaba

+ 1 pagina cu publicitate

presupun ca revista NU este numai pentu membrii forumului asa ca un vizitator nu sta el nu stiu cat sa caute prin forum, da download la revista si gaseste acolo de toate.

Mai puteti pune ceva despre reglaje la chitara sau alte nebunii, lucruri care s-au mai discutat pe forum, imi aduca aminte ca eu am deschis un subiect despre ce corzi folosim. Ar fi o idee si cu corzile, cum se schimba la diverse punti, si ce reglaje trebuie facute daca schimbam calibrul lor.

Eu unul m-as implica da is pe a XII - a si am de invatat , asa ca pana dupa bac nu ma bag.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.