www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile RGC editia a 3-a


felix
 Share

Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai nene. nu trebuie sa cantam o melodie cunoscuta de toti. Eu bag un ritm, un basist baga un ritm, apoi vine o chitara 2 care face un solo, apoi se schimba, fac eu solo, si tot asa, un blues, un heavy metal, orice putem baga. Chiar nu va inteleg. Eu nu stiu decat vro 3-4 piese pe acustica, in rest stiu pe electrica.

Si sunt destule melodii. Na, daca vreti cantam AC/DC, cu 5 acorduri, poate asa o sa poata si ceilalti :). Dar pana una alta, sa vedem daca facem.

Link to comment
Share on other sites

ma nush...poate sunt putin cam paranoic...voi probabil ca va mai stiti intre voi...dar eu chiar nu cunosc pe nimeni din rgc(inafara de lord-c pe care l-am vazut doar o data)...dar mi se pare aiurea sa merg sa stau o noapte cu niste straini, intr-o casa din cucuietii din deal!! deci chiar e penal(pentru mine). a da dak stiam si eu vreo 5-6 oameni, era alta macare de ciorba...

 

e alta treaba sa mergem la o terasa sa cantam acolo 5-6 ore...si alta e sa stau 24 de ore

 

cel putin asa vad eu lucrurile

Link to comment
Share on other sites

aci ii dau dreptate lui hihi.. prima oara am zis la fel, nu-i stiam decat pe vreo 3 (adminii :) )... si ma gandeam, doamnee or fi rockalai din aia suparati cu pleata pana la genunchi, imbracati in negru complet, cu bratari d-alea suparate.. si etc. si fumatori si care beau pana mor. si cand i-am vazut, mi-am dat seama ca am avut o parere total deplasata.. sincer sunt niste oamnei foarte draguti, la locul lor (si cu bautura, in afara de lord-c :) ) si cu bun simt. deci crede-ma ca poti sa vii, o sa vezi ca nu suntem fiorosi, si o sa fie super...

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

dementhor,paranoia scrie pe tine!pe cuvant..ce tie asha frika ca dar nu te violeaza nimeni! :)(ma scuzati pt asta :) ) hai ca toti sunt super de treaba :) e important ca ne vedem,nu unde..

Link to comment
Share on other sites

Proof, sunt dezamagit ca l-ai pus doar pe Lord-C la faza cu alcoolul. Se pare ca trebuie sa fac o demonstratie la urmatoarea intalnire :)

 

Dementhor... nu ti-a zis omu ca sunt camere video peste tot? Deci daca se intampla cumva sa te violam, omoram, taiem in bucatele mici si sa te gatim in suc propriu totul va fi filmat si vom fi trasi la raspundere. Nu ca te face sa te simti mai bine?

Link to comment
Share on other sites

nu ma face sa ma simt mai bine...ca dak e de viol eu raman traumatizat,si mi se rupe dak violatoru faca puscarie...ca eu raman cu sechele...asa ca nu ma simt mai bine.

 

nu mie de rokari cu pleata pana la calcaie..si alte chestii...asa o sa ajung si yo..asa ca...(eventual dak vine vreunu cu o motocicleta mishto pe acolo si se imbata..cade pe sub masa...sa stie ca o gaseste la mine :))

 

e valabil si pentru chitari :)

 

....in rest nu mai am ce zice...vad eu ce fac...dar in principiu..nu.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist
nu ma face sa ma simt mai bine...ca dak e de viol eu raman traumatizat,si mi se rupe dak violatoru faca puscarie...ca eu raman cu sechele...asa ca nu ma simt mai bine.

 

nu mie de rokari cu pleata pana la calcaie..si alte chestii...asa o sa ajung si yo..asa ca...(eventual dak vine vreunu cu o motocicleta mishto pe acolo si se imbata..cade pe sub masa...sa stie ca o gaseste la mine :))

 

e valabil si pentru chitari  :(

 

....in rest nu mai am ce zice...vad eu ce fac...dar in principiu..nu.. :)

 

 

La dementor,se aplica vechea zicala romaneasca:ofticosu roade osu....asha o sa faci ..noi o sa ne distram si tu o sa rozi osu :)

Link to comment
Share on other sites

nu ma face sa ma simt mai bine...ca dak e de viol eu raman traumatizat,si mi se rupe dak violatoru faca puscarie...ca eu raman cu sechele...asa ca nu ma simt mai bine.

 

Dementhor... ce am zis eu a fost la misto. Stii tu... intrebare retorica dupa ce ti-am expus un scenariu de groaza... Daca nu vrei sa vii nu te obliga nimeni ( oricum inca nu se stie daca vom face asa ).

Link to comment
Share on other sites

adi.. pai pe tine nu te-am bagat la faza cu alcoolu, ca tu nu zici de alcool zilnic.. saracu lord, il mai si barfim :()

lordule stii ca glumim.. da cand vb cu el pe mess, de fiecare data aduce vb de alcool :).. nu ca ar fi un lucru rau, numa sa nu devina dependent.. :), daca nu cumva e deja :)

adi, astept demonstratia (bere+chitara B))

si pana la urma.. hai cum ramane cu locatia? 24fret.. mai zi ceva cand mai intri

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Bhe, daca va hotarati secolu' asta cand si unde se face RGC III vin si io sa va cunosc. Daca e nevoe de ceva ajutor organizatoric ma ofer si eu (desi in perioada asta sunt cam in kk cu proiectele la fuckultate) cat voi putea.

Link to comment
Share on other sites

1 la mana: Dementhor nu mai fi asa frustrat... vor veni la intalnire doar membri forumului si nu va fi o intalnire de satanishti si nici de betzivi.

 

2 la mana: incercati sa va hotarati la un repertoriu ca sa nu mai iasa haos ca la primele 2 intalniri.

 

3 la mana: cine se imbata, zboara si de pe forum si de la intalnire.

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

hai ma sa imi dau si eu cu parerea ...

faza cu vila mi se pare geniala ... printre membrii forumului am vazut numai copii calumea, deci nu stiu de unde frica de bombe.

ideea cu gratarul este geniala .... hmmmmm .. deja mi'e foame cand ma gandesc.

despre alcool, nu cred ca trebuie sa fim asa de drastici. e mult mai simplu. cine se imbata este dat afara in strada. chitara o pastram pana se trezeste ca sa nu ramana fara zestre. sincer, cred ca o sa ramana destui oameni treji cat sa fie ordine pe acolo (eu cel putin ma simt suficient, cu cei 2 metri si 100kg ale mele so, just dare :))

altceva, ce sa mai zic .. cateva idei:

1) sa il anunte cineva pe om ca mergem peste el

2) sa stabilim odata un weekend (deci ori vineri-sambata ori sambata-duminica)

3) sa se simta careva sa organizeze faza cu stransu de bani pentru carne de gratar, salata, paine

4) avand in vedere ca bautura nu este tocmai binevenita in cantitati mari, eu zic ca pentru asta sa nu strangem bani. fiecare vine cu cat crede de cuviinta si da si la alti (poate asa o sa fie destul de putina sa nu se imbete chiar nimeni)

5) stabiliti odata un repertoriu ... in sensu ca vad ca nimeni nu a lansat aici ce piese ii plac sau ce piese stie el sa cante

 

eu ma ofer basist - le invat p'alea mai usoare din astea plus p'alea pe care le stiu deja :)

Link to comment
Share on other sites

Pai sa mai intre 24fret sa ne zica cum mai sta treaba. Eu votez sa fie candva luna asta intalnirea ca dupa aia devine complicat ca incepe sesiunea.

 

Cum zicea si preo, sa se ofere careva sa faca cumparaturi, eventual mai multi. Lista de cumparaturi o facem aici pe forum, cat si lista de participare. Eu nu ma pot oferi pentru cumparaturi ca nu prea am timp, dar pot sa ma ocup de negocieri cu posesorul casei.

 

Preo zice bine cu bautura, daca nu chiar fiecare pentru el macar in grupulete mici.

 

Astept sa ne zica 24fret cum mai e treaba si eventual sa ma puna in contact cu cine trebuie daca se intampla nebunia.

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

ca sa avem timp, da nici sa o amanam prea tare. eu zic ca sambata viitoare. asta cade pe 20. dupa aia oricum incep sesiunile si pentru unii din noi e destul de urata treaba! deci pe 20 ... in casa fantoma :)

lista cu cantatul ... fiecare sa puna aici ce melodii mai cunoscute stie. eu oricum vin cu formatia (adi si cearny), so idem ei 2 :)

 

si cine strange banii sa se ocupe de gratar etc... eu zic o suma modesta de 100.000 de persoana (daca nu va convine, si 50.000 e ok), si un moderator sau ceva sa zica cand are 5 minute libere in 2-3 zile si unde anume ... si membrii sa se duca sa faca depunerea de bani (un fel de hotspots de plata) (ex: moderatorul x are liber intre 12-13 si organizeaza casierie pe banca in fata la universitate ... 7 membri care au si ei liber atunci se intalnesc cu el si ii platesc banii). merge?

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca pot sa ajung pe 20 (pe 19 am cantare in big mamou :))... ideea e ca trebuie sa fim foarte bine organizati si ca trebuie sa aflam sigur daca se poate face galagie acolo (respectiv sa cantam cu electricele la 3 noaptea). Pe de alta parte nu trebuie facuta cheta... vine fiecare cu ce are (mancare, suc, bautura - cantitati mici ca sa nu distrugem casa omului).

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

mda felix, si cu gratarelu cum ramane? mie tare mi'e pofta ... :)

adica, putem face pe grupe de interes. spre exemplu, eu care o sa vin cu cearny si cu adi si eventual si cu altii putem sa strangem pentru noi bani de niste carne, paine, salata, carbuni, etc ... da cei care vin singuri si care sunt destul de multi, mi se pare aiurea sa vin unu cu bucata lui de carne sau cu carnatul lui si sa il puna pe gratar. anyway ... fie, hai pe 27 daca ziceti ca nu avem timp sa organizam pana pe 20.

Link to comment
Share on other sites

Am fost la casa respectiva. Totul e perfect. Are curte incapatoare, multe paturi, mult spatiu, 2 bai, multe scaune, bucatarie excelent utilata, si mai nimic care se poate sparge cu usurinta. De asemenea gazda noastra a discutat cu vecinii care nu au nimic impotriva "zgomotului" produs, atata timp cat nu e manelistic ( impresionant cartier :) ). Obligatiile noastre sunt sa ducem scule si consumabile ( mancare/bautura ) si sa lasam curat cand plecam. Altfel avem liber la orice. Camerele video sunt doar in hol si in bucatarie, iar ce "vad" ele va fi analizat doar daca dispare ceva de p-acolo, deci nu sunt motiv de ingrijorare pentru ca suntem oameni de treaba si oricum nu prea e nimic ce poate fi luat cu usurinta :)

 

Singura problema este ca incepand cu 28 mai casa nu mai este disponibila, deci variantele sunt weekend-ul viitor sau vineri 27. Trebuie sa hotaram data cat mai repede. In afara de "brigada de cumparaturi" ( in caz ca formam asa ceva ) ar mai fi nevoie de niste membri bine-voitori care sa se ofere sa ia parte la curatenie, ceea ce implica sa stea pana la sfarsit.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.