www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile RGC editia a 3-a


felix
 Share

Recommended Posts

ma implic pt curatenie si pt mancare daca se mai ofera si altcineva (nu ma pricep la cumparaturi prea tare, dar la curatenie sunt as, p.s. asta nu inseamna ca o sa fac numa eu curat :) ). scule n-am :) acum depinde cum vreti, cat vrei sa se stea.. tot weekendul? sau o zi intreaga? pai atunci daca e tot weekendul facem weekendul viitor (21-22 mai). daca nu pe 27 :(

playlist : Mama Said - Metallica

Eric Clapton - Tears in Heaven

Pink Floyd - Hey You, Wish You Were Here

Rhcp - Orice se stie

Scorpions - Always Somewhere

Radiohead - Street Spirit

Anouk - Nobody's wife

Vama veche :)

Trupa ;)

Sahara & Hb

Natalia Imbruglia - Torn

P.s nu ascult metale, deci acolo nu ma bag. io am dat o idee ca vad ca nimeni nu se baga.. hai acum, mai ziceti si voi

P.s 2 nu stiu sa cant aproape nimic din playlist, ma bazez pe voi B)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata frate. Eu iau frigiderul :)

Adi, din pacate nu ma pot inscrie nici la membri bine-voitori, deoarece nu cred ca o sa stau atat de mult, ca nu ma lasa :).

Sambata viitoare, zic eu ca ar fi cel mai bine B).

Ma pot oferi sa va ajut cu cumparaturile, dar sa nu fiu numai eu. Dar... chiar nu stiu cand pot face asta (asta in caz ca facem intalnirea next sambata), ca in timpul saptamanii nu pot (scoala..)

Mah, super tare :) Rock on :(

Link to comment
Share on other sites

Pai chestia asta o sa tina de pe la 2 pm, eventual mai tarziu putin, pana dimineata urmatoare. Datele care intra in discutie sunt : vineri 20 ( pana sambata dimineata ), sambata 21 ( pana duminica dimineata ) si vineri 27 ( pana sambata ). Data o vom alege astfel incat sa vina cat mai multi, deci exprimati-va.

 

Mai vreau voluntari sa-l ajute pe Proof. La curatenie probabil ca imi voi baga si eu coada, la cumparaturi nu stiu daca am timp. Exista magazine relativ mari in apropiere de locul cu pricina, deci mai pot fi facute si cumparaturi de ultim moment. Ca sa va conduca la casa respectiva pe cei care nu carati ceva neobisnuit de greu va veni probabil 24fret. Pentru cine aduce ampuri facem cumva sa le caram cu masini ( ziceti va rog care sunteti dispusi sa conduceti ). Parerea mea personala e ca ar trebui sa vina fiecare cu bani la el la intalnire, apoi se cotribuie la fondul de cumparaturi, iar "brigada speciala" pierde o ora intr-un supermarket insotita de mine sau de 24fret ca apoi sa fie condusi la locul cu pricina. Eventual pot merge toti :)

Link to comment
Share on other sites

deci daca e in weekend, ma bag si eu la cumparaturi :). Eu s-ar putea sa vin cu un amp de 25 (cum am zis mai sus).

Acum.... daca e sa fie de pe vineri pe sambata... nuj cum facem ca unii dintre noi au scoala respectiv serviciu, si termina seara 6,7,8. Ma rog, asta nu ar fi o problema foarte mare, deoarece intalnirea presupun ca o sa inceapa la 6,7,8 :).

Sambata > Duminica pare nasol :) (parerea mea )

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Mda..eu as vrea sa vin dar e mai complicat..daca eram mai mare era super bine..sa vad ce hotarati in final si vad eu cu ai mei..faza cu vineri spre sambata e cam nasoala ca eu am scl si eh..poate vin si stau un pic sau macar sa va ajut cumva ca 1 mai nu e departe de mine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest maky

may i join you ?

sunt foarte amator in ale chitarii, dar cu siguranta o sa am multe de invatat de la voi.

 

sper sa pot participa si eu, daca ma primiti si daca imi permite programul :)

Link to comment
Share on other sites

...mda multe probleme..exceptand cea a violului...

 

yo stau in dristor....si pana in 1 mai merg vreo 2 zile...asta una

 

nush dak fac rost d bani pana vineri...sambata sa iau si eu ceva...k dk nu, cu mana in "buzunar" :) nu vin...

 

scule...ca de obicei nam

 

in eventualitatea ca voi veni...nu pot sa stau mai mult de vreo 6-7 pentru ca vreau sa ajung in timp util acasa...in jur de 8-9..hai 10-11 :)...asa ca la curatenie trag kiulu....ajut dk e la carat cumparaturi...da sa fac rost de bani :)

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

la mine nu cred ca se poate pune problema sa nu vin ... :)

vin si cu basul .. si in functie de ce se mai aduce poate vin si cu un amp sau ceva ... ma rog .. va trebui sa fac un family talk cu formatia si sa vedem cum stam.

Link to comment
Share on other sites

Maky, bineinteles ca esti binevenit.

 

Ma bucur ca ati inceout sa discutati despre vineri-sambata sau sambata-duminica, dar va rog, daca vreti vineri-sambata mentionati sa care din variante ( 20 sau 27 ).

 

Continuati sa ziceti aici care cand puteti sa veniti, cat puteti sa stati si daca aduceti vreo scula. Facem o analiza dupa mai multe raspunsuri :)

Link to comment
Share on other sites

deci.. io pot pe 20-21.. pe 27 o sa plec din bucuresti. oricum nu asta e important. bun. deci ramane vineri-sambata??

bun. pana acum pe lista: Adi, maky, cearny, yamazaki, felix, preo, hihi, 24fret si eu :)

Bagati la lista cu melodii: va rog tare mult.. Ar trebui sa stim pana diseara/luni cam cine vine si ce playlist. :) sa fim un pic organizati.

Mai bagati si sculele cu care veniti

Eu vin cu o electro-acustica Hora (ca sa ma fac de rusine, dar sunt curios cum ar mere un distors cu ea). :(

Hai copii..

 

p.s daca cumva manu citesti pe aci, sunt curios daca vom avea placerea sa te vedem in carne si oase, macar pt cateva ore :). mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Ok, vin si io. Din nefericire n-o sa am masin la dispozitie :) , dar ma ofer sa va ajut la curatenie, si la cumparaturi daca va fi nevoie.

Daca imi aduce Cearny dozele pana atunci ( :) ) si le si montez as veni si cu electrica si cu un procesor ME-30. Procesorul pot sa il aduc oricum daca vreti sa-l incercati careva, desi e un model destul de vechi, electrica n-are rost sa o car cu dozele astea pentru ca sunt foarte microfonice atunci cand sunt conectate la un amp mai serios.

 

La playlist nu ma bag, nu stiu io prea multe melodii complete asa ca va voi privi/asculta p-astia mai meseriasi.

Link to comment
Share on other sites

Guest DeathWarden

vin si eu. eu pot sa stau oricat dar o sa stau cat sta si hihi ca sa nu spuna ca sunt tzaran :) si va ajut si eu la cumparaturi si sa zicetzi cand sa strangem banii si cum. scule, nujt ce sa aduc, eu am 2 digitechuri un grunge si un deathmetal(sunt pedale de distorsion pentru cei care nu stiu) si am si chitara electrica dar e cam stricata, dupa cum stiu adi si hihi(aia care piuie si vreau sa ii ceruiesc dozele), si nujt dak sa o aduc sau nu. probabil ca o sa o aduc. numai stabilitzi odata pe ce data merem. eu merg oricand k nu am probleme.

Link to comment
Share on other sites

holy f*** 1000 de coco.. damn :) contrabanda.. :(, dementhor tu esti minor banuiesc nu? cred si eu ca ti-e frica.. :) eu nu-s minor.. sunt in la major din cvarta mi-ului B) bun :o lista cu pers care vin este urmatoarea:

Adi, cearny, felix, hihi, deathwarden, yamazaki, maky, ninja sa ne vegheze, 24fret, sheriff, preo, eu, deci pana acum in jur de 11. plus cei care nu stiu daca vin : butterfly si dementhor (care deja are sechele :) )

deci o sa fim vreo 15? nu suntem nici multi , ceea ce e bine ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

sa ziceti daca veniti cu ampul de bas ca sa nu il mai care eu pe al meu ... care btw, oricum e foarte mic si nu face fata daca e sa cantam chitarele date la maxim.

depre playlist, cu ce s'a scris pana acum, sunt de acord cu hb :) in cea mai mare parte, si poate invat si ceva din celelalte (la bas deci :))

si acum ca sa enunt cate ceva din hb - sa invatati versurile (si chiar si la celelalte instrumente ...) ca nu cred ca o sa ne caram vocalul cu noi :)

'tallica : enter sandman, for whom the bell tolls, wherever i may roam

iced earth: watching over me, burning times, ghost of freedom

billy idol: rebel yell

judas priest: living after midnight

si hai sa mai punem si d'astea dupa model (formatia - melodia):

stiltskin - inside; him - join me; guns - knocking on heaven's door;

 

buuuuun ... ce mai propun eu (acu gandindu-ma ca totusi o sa predomine acusticele)

lake of tears - headstones; kansas - dust in the wind; neil young - keep on rocking in the free world; eagles - hotel california;

si cred ca cu ce a enuntat proof mai sus se fac destule ...

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb

Mda...vin si eu, pun 500 000 pentru shopping, ajut la curatenie...etc

Am o statie de 40W home made (pe tranzistori) si un Samick lefty. Daca este cineva care are masina si e doritor sa o puna la dispo pentru a-mi deplasa statia atunci o pun la bataie...De venit vin. Stiu sa gatesc, fac curat, cant la chitara... (poate poate ma insor :))

 

numai sa-mi mai ziceti odata care exact este orarul, nu de alta, sa vad ce si cum, ok?

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

daca fac rost de masina poate vin si eu cu ampul meu, desi cred ca ii rupem pe vecini in 2 daca il aduc. ma rog, sa traim pana atunci si sa fiu eu sigur ca o sa vin, ca poate mai apare ceva neasteptat la munca si iar nu ajung

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca e o problema chestia asta cu data. Deocamdata inclin spre 20-21, dar e nasol pentru ca sunt membri care vor sa vina dar nu pot veni atunci... Mai lasam azi si maine sa-si spuna lumea parerea si o sa alegem prin numaratoare. Nu-mi convine situatia pentru ca nu vreau sa fie lasat cineva pe dinafara.

 

Chestia cu cumparaturile o tinem cat de simpla se poate. Ne intalnim toti, mergem la casa respectiva, strangem banii la un loc si de acolo un grupulet se duce pana la cel mai apropiat supermarket.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

eu votez pt weekendul viitor, ca weekendul asta mai mult ca sigur ca o sa fiu la munca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.