www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

MEGADETH 15 Iunie 2005 Arenele Romane Bucuresti


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tu zici de 11 zile inaite de bac? baiete, glumesti! bacu e un ***! eu mi'am invatat numai la romana si am inceput cu 3 zile inainte de proba orala, alea fiind singurele 3 zile in care am pus mana pe carte pentru porcaria aia de examen sau ce'o fi. prin urmare, stai tu calm ... 11 zile sunt multe rau. pana la urma, e doar o seara, nu?

cat despre therion, marfa, n'am ce zice, da nu il bag in aceeasi oala cu megadeth. megadeth kicks ass, plus ca e biletu mai ieftin :)

Link to comment
Share on other sites

mai ales ca Megadeth nu e o formatie care o ador.. Daca era Metallica veneam sigur.

 

Alex, nu te obliga nimeni sa vii, mai ales daca nu prea iti plac. Hai sa ne gandim un pic. Vii din provincie, dai bani pe transport, dai bani pe bilet, dai bani pe cazare (depinde unde stai :)), dai bani pe mancare, ma rog. Cu toate ca e un mare eveniment, decat sa vii si sa fii stresat ca bah, am bacu saptamana asta, si ai mei s-au ofticat pe mine si eu trebuia sa stau sa invat si etc, mai bine nu vii. Oricum, sunt sigur ca o sa il gasesti pe dc la cateva saptamani dupa aceea :).

Asta e o sugestie :).

Link to comment
Share on other sites

Pe transport dau intr-adevar bani, dar e singura diferenta dintre mine si voi ca si voi dati bani pe bilet nu numai eu. Am apartament in Buc totusi si e sora mea acolo deci cazarea si mancarea nu se pun la socoteala.

 

Si nu e vorba ca "o sa-l gasesc" pe net dupa aceea, nici un dvd sau avi sau orice alt mijloc de vizionare a unui concert nu se compara cu prezenta la un concert adevarat, orice ar fi. Nu mi-e ca pierd un concert Megadeth, ca vb. ta, o sa se gaseasca acusi pe dc, e vorba ca nu ma duc la un concert Megadeth...

 

Nu e vorba de mine. Eu vreau sa merg, dar sa vedem ce zic ai mei.

Link to comment
Share on other sites

Guest DeathWarden

bai nujt de voi dar mie miar placea sa mergem la gramada k sa nu avem parte de incidente nefericite... si dak suntetzi de acord vreau sa stabilim o data in care sa n intalnim si sa mergem sa cumparam bilete. reply fast plz

Link to comment
Share on other sites

Asta am gasit pe net:

 

In early 2002, nerve damage (most likely caused by thousands of heroin injections along with Dave's extremely fast guitar-playing) was discovered in Dave's left arm, which was so severe that he could not continue playing guitar, effectively ending his life as a rock star, at least a guitar-playing rock star. The nerve damage turned out to be radial neuropathy, leaving the band with little choice but to disband, which they finally did on April 3, 2002. It remains to be seen whether Megadeth will continue with a new guitarist in Dave's place while Dave just sticks to vocals.

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

in acelasi timp, pe site-ul lor, la line-up-ul 2004-present apare Dave Mustaine - Lead Vocals, Lead, Rhythm, and Acoustic Guitars, asa ca nu cred ca ii vreo problema de genul asta. Probabil ca respectivul material de presa (cu "ending his life as a rock star") era un pic inflorit :) .

Link to comment
Share on other sites

Cei care nu stiti - lasa ca vedeti in RGC Mag. #1 ce a patit omul la mana. George a gasito sursa incorecta, anyway :)

 

Oricum, pot sa va asigur ca subsemnatul, precum si pletosul Adi, inaltul Preo si fermecatoarea d-soara Jules ne vom destrabala cu siguranta pe 15 iunie, posedand deja biletele la concert :) - traducere: s-au pus in vanzare!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Aha! si voi brutushilor!?!?"blonda" de mine intreaba de unde v-ati luat bilete ca eu cu un coleg vrem sa merem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

bah deci ....hai sa n stabilim unde n vdm..si cine vine sigur sau n sigur..ca sa fim toata "gashca" ( si cum zice si cantecu...sau ce o fii ....gasca mea nu poate sa stea linistita....e face pogo la megadeath :)) ).....

am si io o inteb....daca rezervi bilet si nu iei ...vine peste tine acasa?? :) ca am vazut ca tre sa dai adresa :))

oricum...putem sa n intalnim si inainte sa luam bilete daca e...

aaaaa si sa zica cine si-a luat deja bilete....

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

"D-Day upon us"...

pe la vreo 6 o sa fiu la "farfurie" sau cum req se numeste, intrarea mare in parc... nuj daca o sa ne recunoastem, dar daca stabiliti un loc specific de intalnire (undeva unde sa fie probabilitatea mai mica sa se adune si alte grupuri) pentru RGC o sa incerc sa apar si eu p-acolo.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.