www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tunare Chitara


Guest The New One
 Share

Recommended Posts

Guest The New One

Sal all. Am un Squier stratocaster affinity series si ma gandeam sa investesc intr-o doza single coil mai buna si eventual intr-un humbucker nou. Majoritatea imi veti spune sa-mi cumpar o chitara noua insa nu am bugetul necesar :). initial am luasem in calcul http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=2614 dar astept orice alta sugestie si explicatie. Multumesc anticipat! Deasemenea as fi vrut sa schimb partea din fata a stratului in una de alta culoare ( ma refer la cea alba) . Este asa ceva posibil si daca da unde si cat m-ar costa? Mersi de ajutor!

Link to comment
Share on other sites

Guest The New One

deci stratocasterul are o culoare peste care vine o parte alba nu pre stiu cum sa ma exprim e parte peste care sunt si dozele

Link to comment
Share on other sites

-Sal all........Sal.

 

-Am un Squier stratocaster affinity series si ma gandeam sa investesc intr-o doza single coil mai buna si eventual intr-un humbucker nou. Majoritatea imi veti spune sa-mi cumpar o chitara noua insa nu am bugetul necesar :). initial am luasem in calcul http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=2614 dar astept orice alta sugestie si explicatie. Multumesc anticipat! ..........

.Sugestie ( orice) ...................si de ce ar interesa pe cineva ,,,schimba mama ce vrei tu si cand vrei tu cu si fara bani de exemplu faci schimb cu altul care schimba din aceleasi motive savante ca si tine..

 

Daca asculti de mine investesti mai bine in usturoi ..va creste pretulu pana la craciun sau investesti in Euro .

 

-Multumesc anticipat! .........ptr timpul acordat (nu?)

 

- Deasemenea as fi vrut sa schimb partea din fata a stratului in una de alta culoare ( ma refer la cea alba) . Este asa ceva posibil si daca da unde si cat m-ar costa? Mersi de ajutor!

 

Este posibil , totul este posibil .

 

incepi cu :

 

Motoare de cautare internationale

 

Portaluri, directoare si motoare de cautare

 

 

Meta Gopher Kanoodle Google com PortalSeek 1Blink GoTo com Net Acer Links2Go AltaVista com Northern Light Rex EuroSeek SavvySearch Magellan Yahoo com ToxicLemon Look Up InfoSeek MultiMeta Jump City

Mamma com zInternet SearchSpell DMOZ WorldHot ProFusion WebCrawler Meta Search World Pages

MetaCrawler WebBound All4One MegaGo Find All UK Nexor Aliweb Lycos com Go Hip Link Master NorthernLight One Seek Nerd World Media DirectHit InfoSide DK To Crawl IXQuick ProFusion ToggleBot MSN Match Site Link Centre Excite com NBCi Web Direct Kanoodle 2Trom Meta Bug NBCi Web Taxi World Wide Web Worm Snap Vital Search Super Cyber Search Overture LYcomm Net Guide TopClick AllTheWeb Inference Web Info Search

About com Inference IXQuick 800Go Teoma YellowNet Ask Jeeves LookUp WebAssyst EuropeOnline.com Search.Com Search4Info MSN Search UK All4One Z Search Hot100 GoshDarn Search Hound Copernic Add2Me.dk Evreka.com Splat Search 2Trom Search King EuroHot100 WWW Virtual Library WebSearch2K

Voila.com EuroFerrret The Big Hub Brightgate White NetPages Brightgate 1Blink Edderkoppen.dk Swisscom.com Dogpile LookUpUSA Web Direct Yahoo.dk Lycos -Lycos A to Z. SurfWax Search Up XPlore WWWHunter Snap Web World Internet Directory Nexor Aliweb GenieKnows Reference.Com SavvySearch

 

cu una din acestea cauti "parte din fata la Stratocaster ,,aia alba "

 

sau poate cauti :

 

 

STRAT PICKGUARD

 

http://www.bhefner.com/index.php?l=product_detail&p=112

 

te costa 65$

 

Mai ieftin este sa cumperi un spray si sa-l colorezi ...sau folie autcolanta .

 

De schimbat se poate schimba acasa la tina sau unde vrei tu .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

puteai sa fi un pic mai specific cu doza si pickgaurdul as fi vrut cv din romanaia :) dar ms oricum.

 

 

partea din fata ...cauti pe internet

 

 

Electric Guitar Parts .......

 

Stratcocaster Parts .....

 

si dai de poze.....desene .....

 

undeva o sa afli ca este vorba de " pickguard " ...sa-i zicem placa de protectie .

 

Banii investeste-i in Lire Sterline ,$ ...sau Euro si nu in doze de chitara .

Link to comment
Share on other sites

De la un timp toata lumea este irascibila cand trebuie sa dea un sfat sau sa explice cuiva care sunt si cum se numesc partile chitarei.

 

 

Pentru ce s-a mai infiintat forumul? 

 

Nu mai fiti asa rai cu incepatorii ca ati fost si voi ca ei.

 

The New One gasesti pe ebay pickguard-uri ieftine si de care vrei.Am cumparat eu si sunt multumit.Succes

Link to comment
Share on other sites

Sal all. Am un Squier stratocaster affinity series si ma gandeam sa investesc intr-o doza single coil mai buna si eventual intr-un humbucker nou. Majoritatea imi veti spune sa-mi cumpar o chitara noua insa nu am bugetul necesar :) . initial am luasem in calcul http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=2614 dar astept orice alta sugestie si explicatie. Multumesc anticipat! Deasemenea as fi vrut sa schimb partea din fata a stratului in una de alta culoare ( ma refer la cea alba) . Este asa ceva posibil si daca da unde si cat m-ar costa? Mersi de ajutor!

Am si eu un Squier Affinity Strat. Si tot ca tine, vroiam sa-i schimb pickguard-ul, sa-i pun humbucker in bridge etc. Pana am realizat ca nu or sa ma faca toate chestiile astea sa cant mai bine...asa ca l-am lasat asa. Cant, invat si cand voi avea banii si abilitatile necesare o sa-mi iau alta.

 

 

Vezi ca site... http://www.dragonfireguitars.com/ 

 

Au tot felul de nebunii(doze active, pasive, efecte, cheite, pickguards, etc.), merita aruncat un ochi...nu stiu nimic despre calitate; cei care au scris reviewuri pe site par multumiti, dar poate or avea tot ochii oblici si din intamplare lucreaza la aceeasi firma... 

Link to comment
Share on other sites

hai sa fim putin mai expliciti cu omu` ca l-ati bagat in ceata... vezi chitarile din poza? cea albastra a fost o hora reghin care acum are alt grif, alte doze si alta culoare; cea rosi a fost un harley benton, care acum are configuratie HH (adica 2 humbuckere) si alta culoare. toate piesele si dozele au fost cumandate de pe e-bay, mie de acolo mi s-a parut cel mai rezonabil sa comand. Placa din fata cum ii spui tu e pickguard si gasesti acolo si cu 10$ + transport vreo 7$ aproape orice culoare, inclusiv cu desene sau picturi, sau metalizate sau oglinda, sau tranparente sau cu picatzele:) si in orice combinatie posibile pentru doze. acolo gasesti si doze (pickups) de toate felurile inclusiv minihumbuckere si noiseless, potentiometre swichuri si alte butoane, cheite (tuning machines), sisteme tremolo (bridge), chiar si suruburi, corzi, si orice piesa pentru orice chitara, bineinteles trebuie sa ii stii denumirea in engleza. si le poti comanda usor, iti trebuie doar un card.

post-9842-1283084753_thumb.jpg

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

Salut !

Eu am 2 doze de bridge de vanzare , una este un Eric Johnson signature iar cealalta este Kinman noisless . Ambele de bridge .

 

Da-mi un pm daca esti interesat ! Am si un set de tunere (chiete) originale fender de pe un strat american .

Edited by Alex_Strat69
Link to comment
Share on other sites

pe aia care vin si intreaba tot felul de imbecilitati nu-i ia nimeni la misto, in schimb pe astia care pun intrebari mai de bun simt sar toti.

intreaba omu' de doza si apar expertii cu niste raspunsuri de-ti sta mintea-n loc. dupa aia vine si cireasa de pe tort, un raspuns cu "vind eu doza". baaaaaaaaa, aici e forum de discutii, nu de pacalit lumea. dar normal, interesul nostru e sa ne vindem capacele, nu sa-l lamurim pe ala ca degeaba-si schimba dozele.

 

bataie de joc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.