www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Imi Cer Scuze


struguri
 Share

Recommended Posts

Salut, scuze daca n-am postat unde trebuie, am nevoie de niste pareri.

Am inceput recent sa cant la chitara si mi s-a format un chist sinovial la mana stanga, am fost la doctor si l-a spart. Peste 1 saptamana am avut o teno sinovita la mana respectiva si am stat cu ea in ghips 2 saptamani, momentan e in fasa elastica.

Va rog eu mult, cine se pricepe, sau cine a mai avut si poate sa mi spuna ce pot sa fac sa limitez sansele sa am iar neplaceri cu mana si sa pot sa cant din nou la chitara fara sa am probleme de mobilitate sau sa apara iar dureri, eventual daca e necesar parcurgerea unei etape de incalzire ceva, inainte sa ma apuc de zdranganit. Eu am auzit ceva de genul sa iau o mingiuta pe care sa o strang in pumn.

Chiar nu vreau sa renunt la cantat pentru ca e o activitate care ma pasioneaza mult.

:)

Link to comment
Share on other sites

Eu am auzit ceva de genul sa iau o mingiuta pe care sa o strang in pumn.

Chiar nu vreau sa renunt la cantat pentru ca e o activitate care ma pasioneaza mult.

:)

 

ªi eu am auzit despre antrenamentul cu mingea micã de cauciuc, chiar am pus o postat pe un topic despre ea ºi am luat ban 1 lunã, aºa cã nu mai sunt sigur...

Oricum, încãlzirea e recomandatã, dar pentru problema ta, medicul ar trebui sã spunã. De obicei apare la genunchi. Acolo n-ai avut probleme ?

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Salut, scuze daca n-am postat unde trebuie, am nevoie de niste pareri.

Am inceput recent sa cant la chitara si mi s-a format un chist sinovial la mana stanga, am fost la doctor si l-a spart. Peste 1 saptamana am avut o teno sinovita la mana respectiva si am stat cu ea in ghips 2 saptamani, momentan e in fasa elastica.

Va rog eu mult, cine se pricepe, sau cine a mai avut si poate sa mi spuna ce pot sa fac sa limitez sansele sa am iar neplaceri cu mana si sa pot sa cant din nou la chitara fara sa am probleme de mobilitate sau sa apara iar dureri, eventual daca e necesar parcurgerea unei etape de incalzire ceva, inainte sa ma apuc de zdranganit. Eu am auzit ceva de genul sa iau o mingiuta pe care sa o strang in pumn.

Chiar nu vreau sa renunt la cantat pentru ca e o activitate care ma pasioneaza mult.

:)

 

poti folosi de asemenea si un inel de cauciuc special pentru asa ceva.. gasesti la magazinele cu articole de fitness

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.