www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Electrica Metal


Guest ryder272521
 Share

Recommended Posts

Guest ryder272521

Cant la bass de ceva timp, doresc sa achizitionez si o chitara electrica.

 

Bugetul de care dispun e maxim 1500 ron(max 2000).Vreau sa cant DOAR metal(thrash in mare parte), si vreau sa ma axez doar pe elemente de ritm.Personal as prefera ceva in genul BC RICH, LTD, ESP, Jackson etc insa NU Ibanez.(nu intrebati de ce).

 

Si bineinteles un amplificator(500-600 ron).

 

Astept sugestii.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Asa cum ti s-a spus si mai sus, daca vrei LTD, uita-te de la seria 200 in sus (acel EX e seria 50). In ceea ce priveste amplificatorul, pentru acasa e suficient si Cube 15X.

Link to comment
Share on other sites

Guest WolfRain

stiu ca e offtopic da` am o`ntrebare stupida care nu merita topic separat

cum schimbi de pe o doza pe alta la bass? ca eu habar n`am,si nu`mi ziceti ca de la switch ca as avea doar daca as desena unul

 

L.E. si`acum partea utila a reply`ului meu: mai bine iti luai M100 simplu fara semnatura kirk hammett era mult mai ieftina si era fix aceeasi chestie doar ca fara scheleti la inlays...

Edited by WolfRain
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
stiu ca e offtopic da` am o`ntrebare stupida care nu merita topic separat

cum schimbi de pe o doza pe alta la bass? ca eu habar n`am,si nu`mi ziceti ca de la switch ca as avea doar daca as desena unul

 

L.E. si`acum partea utila a reply`ului meu: mai bine iti luai M100 simplu fara semnatura kirk hammett era mult mai ieftina si era fix aceeasi chestie doar ca fara scheleti la inlays...

 

 

Ar trebui sa ai potentiometru de volum pentru fiecare doza.

Link to comment
Share on other sites

Guest ryder272521

Ar fi trebuit aia, ala...

Banii nu sunt o problema, si fiind incepator, pot sa zic ca e awesome chitara, chiar perfecta pentru mine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pt metal,trash metal ti-ar fi fost buna una cu 7 corzi ca si asta http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=796 numa ca ii prea scumpa.da din cate vad tiai cumparat deja un LTD.

PS : Pot sa te intreb ceva ? Ti-ai luat chitara pentru ca e Kirk Hammett Signature sau pt ca ti-a placut?

 

Lasa ma , poate e omu fan infocat Metallica si Kirk (desi si eu sunt fan Metallica , nu m-a impresionat Kirk asa ca nu mi-as fi luat chitara aia)

E o chitara ok....cam scumpa pt begginers as zice....dar mnah.....eu am un Jackson DK2M care ii da fum la KH202...dar e alegerea lui. Poate ca se simte comod cu ea in mana si ii place.....desi nu renteaza....din 2000 de lei fii sigur ca numa semnatura e mai bine de 600 , si abia restu e valoarea chitarii.....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.