www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De Un Sfat/sugestie


Guest star3
 Share

Recommended Posts

Guest star3

Am un stagg les paul, o doza normala si una seymour duncan.Nu am amplificator.Folosesc Guitar rig 2.Buuuun.Problema este ca daca ating o singura coarda odata....se aude foarte ok....plus efectele din guitar rig....suna totul ok, dar atunci cand incerc sa iau un acord,sunetul se aude EXTREM DE BRUIAT....nu se intelege absolut nimic.Am incercat si pe clean, si la fel.AM crezut ca poate nu iau bine acordul si am dat de corzi,liber,fara sa tin vreun fret,aceeasi problema :) .Are cineva vreun sfat pentru mine?

Link to comment
Share on other sites

Si oricum,de obicei,cu gain mai mare,acordurile intregi suna foarte aiurea...cam ce descriai tu.pentru asta ai dublajele in cvinta.dar...din cate spui tu si pe clean e asa...incearca fara guitar rig si vezi daca mai suna asa.

cum spunea si lightfrets,softurile astea sunt de-a dreptul oribile pe o placa de sunet "obisnuita".

Link to comment
Share on other sites

Guest star3

am incercat si cu guitar rig oprit iar si am dat acolo din windows...listen la line-in si la fel se aude la acorduri

Link to comment
Share on other sites

Guest star3
Da volumul mai incet din chitara si departeaza doza de corzi (ai niste surubele pentru asta).

 

da...are un efect acceptabil chestia asta :) ....desi am reusit sa cobor prea mult o doza pana a cazut de pe surub....pana la urma am reusit sa o pun la loc :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
guitar rig si alte soft. pt chitara = shit

cumparati un amp sau un procesor de efecte.

 

Nu am intalnit problema aceasta, insa un dupa ce strangi niste banuti un procesor ar fi o solutie foarte buna, sa aiba si cab simulator si e ok. Uite eu am un digitech rp50... nu e rau daca stii sa-l folosesti, iar daca ai bani poti sa incerci un boss :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.