www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Video Funky Impro...just For Fun!


Recommended Posts

Mi era pofta sa trag un video pe un bt funky luat de pe youtube care ma placut, si...am tras o belea cu gherlute!!! Visionare placuta, de data aceasta se acepta si piatrele!! :) adry :)

 

PS. uitasem, nu beti redbull, daunaza grav sanatate si tendoane!! :)

Link to comment
Share on other sites

merci baieti pentru coment, prea amabil sunteti, nu este nimic deosebit. Multumesc in primul rand Voua, prieteni de pe aici, de la care, prin sfaturi si schimb de esperienze am invatat cate ceva, din acest motiv postez din cand in cand un video sau un mp3 pentru a impartasi cu voi momente respective!! merci!! :)

@dejeeko:Faza cu redbull este o gluma, adica am baut juma de redbull inainte sa trag, si se vede, zici ca sunt schizofrenic, cu greu luam o pausa mai lunga, cum zice bolly mult taca taca!!...si asta afectaza tendoane...cel putin ale mele :) Oricum glume la o parte stiu de fonta sigura ca pentru cine vrea sa bea redbull trebuie, cel putin, diluat cu apa.

Merci tuturor

 

 

 

PS. da frate dass am resolvat, merci mult!!!

Link to comment
Share on other sites

merci baieti pentru coment, prea amabil sunteti, nu este nimic deosebit. Multumesc in primul rand Voua, prieteni de pe aici, de la care, prin sfaturi si schimb de esperienze am invatat cate ceva, din acest motiv postez din cand in cand un video sau un mp3 pentru a impartasi cu voi momente respective!! merci!! :)

@dejeeko:Faza cu redbull este o gluma, adica am baut juma de redbull inainte sa trag, si se vede, zici ca sunt schizofrenic, cu greu luam o pausa mai lunga, cum zice bolly mult taca taca!!...si asta afectaza tendoane...cel putin ale mele :) Oricum glume la o parte stiu de fonta sigura ca pentru cine vrea sa bea redbull trebuie, cel putin, diluat cu apa.

Merci tuturor

 

 

 

PS. da frate dass am resolvat, merci mult!!!

 

Ufff! m-am linistit... eu iol diluez cu Jack asa ca se compenseaza.

Cafea beau la greu dar nu merge cu whiskey.

 

 

In cealalta ordine de idei:

- Ce doze sunt pe Suhr?

Link to comment
Share on other sites

Salut baieti, merci mult de coment la toti, prea amabili!! :)

@bolly: fi serios!!!!

@degeeko: de obicei Suhr proserie S3 vine cu doze suhr SSH+ humbucker and two FL single-coils

A mea a fost focuta la comanda pentru cineva si a bagat tot suhr dar JST V60' single coil LP la neck si middle, si la bridge JST SSV humbucker.

oricum sunet este foarte dinamic, de la gen stra spre modern si umbland la pot de volum chiar se poate obtine multe sunete frumoase dar mereu cristaline si puternice. Inca nu stiu eu sal folosesc cum trebuie, dar chitarile astea chiar pot mult cand e vorba de ton.

@ciocanel: La espress eu sunt imun, am crescut cu asa ceva, nu uita de unde vin!! :)

numai bine tuturor!!

Link to comment
Share on other sites

Salut baieti, merci mult de coment la toti, prea amabili!! :)

@bolly: fi serios!!!!

@degeeko: de obicei Suhr proserie S3 vine cu doze suhr

 

Suna bestial dozele, or fi si noiseless te pomenesti?

La inceput atingi mi-ul in trecere si suna destul de cristal si clean, dupa care de fapt se vede sunetul saturat fara sa umbli la nimic pedala sau reglaj de volum.

De asta am intrebat... Imi place (si sunetul si, mai ales, executia).

Link to comment
Share on other sites

Merci baieti!! Eu personal nu sunt multumit, vocabular limitat, eroare de BIT (foarte grave acestea), bending etc. de asta sunt bune inregistrarile, sa vezi mai atent greselile de fapt si sa lucrezi pentru sa nu le mai faci. Merci oricum, prea amabil!! :)

@Degeeko: Doze au o dinamica impresionanta (in functia de cum atingi corzi schimba brusc raspunsul), de multe ori trebuie sa cant cu pot de volum la juma, nu scade volum, scade numai gainu si tonul ramane cu aceasi armonice. Da, sunt noisless. De altfel suhr a facut (nu stiu cum se zice, bucata de plastica din spate care acopera gaura unde se baga corzile..) un sistem care elimina brum la doze vintaj single coil, se poate cumpara separat pentru fender sau tele, numai ca sincer sa fiu mi sa parut cam scumput, mi se pare ca este in jurul la 250 sau 300 de euro. Zice ca scoate brum dar sunet este aceasi, nam incercat dar ma gandeam sa iao unu pentru start al meu, o sa te tin la curent. Oricum daca vrei sal incerci inainte sa te lamuresti esti binevenit! Numai bine!!merci!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.