www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Material Nou!


Jeanov
 Share

Recommended Posts

In sfarsit a venit ziua in care am putut si eu sa imi primesc materialul pe care l-am muncit in studio-urile facultatii.

Din fericire sau nefericire sunt doar 3 piese pe care le pot face publice, deoarece doar acestea au fost publicate in ultimul CD din seria "Music Technology Division Production Projects", iar CD-ul NU ESTE DE VANZARE! (asta doar pentru scepticismele in legatura cu drepturile de publicare)

 

Sper sa va placa!

 

Echipa de studio:

Sound Ingineers: Guillermo Vasques and Jean-Victor Piloiu

Producer: Jean-Victor Piloiu

 

Am avut oportunitatea si placerea sa lucrez cu artisti incredibili, atat din punct de vedere al profesionalismului cat si al capabilitatilor tehnice muzicale pe care le au.

Rush.mp3

I_Feel_Fine.mp3

Lush_Life.mp3

Edited by Jeanov
Link to comment
Share on other sites

Foarte fain. :)

Piese foarte interesante si interpretate pe masura.Cine a facut orchestratia ? Sau ca sa nu creez confuzie, mai bine te intreb ce atributii are producatorul ?

Dupa mine,Lush Life a iesit aproape perfect. Iar cum canta fatuca aia, nu are rost sa mai comentam.Imi imaginez ca ai avut o intreaga orchestra la dispozitie, ca prea suna ca la Duke Ellington .

Succes in tot ceea ce vrei sa faci. :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte fain. :)

Piese foarte interesante si interpretate pe masura.Cine a facut orchestratia ? Sau ca sa nu creez confuzie, mai bine te intreb ce atributii are producatorul ?

Dupa mine,Lush Life a iesit aproape perfect. Iar cum canta fatuca aia, nu are rost sa mai comentam.Imi imaginez ca ai avut o intreaga orchestra la dispozitie, ca prea suna ca la Duke Ellington .

Succes in tot ceea ce vrei sa faci. :)

 

Orchestratiile le-am facut impreuna cu compozitorii care sunt si interpretii pieselor. Nu am avut foarte multe de comentat/adaugat, mai mult la piesa "Lush Life" a artisei Anette Phillip, unde a fost ceva mai complicat si am vrut neaparat sa am minim o 24 piece orchestra(care pana la urma a si fost).

Ca si "atributii" de producator am avut de-a face cu dinamica, orhcestratii, aranjamente, stilul productiei, sfaturi de versuri(doar detalii marunte), alegerea pieselor, rafinamentul pieselor, metodele de producite, etc. Nu am avut aceleasi atributii la fiecare piesa, pentru ca rolul unui producator se modifica de la artist la artist, dar multe criterii de baza le-am aplicat la fiecare piesa.

 

Multumesc mult pentru aprecieri! :)

 

In curand voi reveni cu o noua productie live, Patrick Simard Group's Caff Show. Vor fi niste video-uri HD.

Link to comment
Share on other sites

Orchestratiile le-am facut impreuna cu compozitorii care sunt si interpretii pieselor. Nu am avut foarte multe de comentat/adaugat, mai mult la piesa "Lush Life" a artisei Anette Phillip, unde a fost ceva mai complicat si am vrut neaparat sa am minim o 24 piece orchestra(care pana la urma a si fost).

Ca si "atributii" de producator am avut de-a face cu dinamica, orhcestratii, aranjamente, stilul productiei, sfaturi de versuri(doar detalii marunte), alegerea pieselor, rafinamentul pieselor, metodele de producite, etc. Nu am avut aceleasi atributii la fiecare piesa, pentru ca rolul unui producator se modifica de la artist la artist, dar multe criterii de baza le-am aplicat la fiecare piesa.

 

Multumesc mult pentru aprecieri! :)

 

In curand voi reveni cu o noua productie live, Patrick Simard Group's Caff Show. Vor fi niste video-uri HD.

 

Felicitari!5/5...Rush e preferata mea...probabil pentru ca,cel putin mie,mi-a transmis cel mai mult dintre cele 3,urmata desigur de I feel fine,ce are o orchestratie foarte deosebita. :)

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.