www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson Js30


Guest zaharars
 Share

Recommended Posts

Guest zaharars

dupa cum poate stiti, Jackson JS30 are ceva asemanator cu floyd rose('ul), dar cica nu-i tot una, ...adica...?

care e diferenta de functionalitate ?

Ii mai slab decat floydu'?

Nu poti face aceleasi chestii?

Edited by zaharars
Link to comment
Share on other sites

dupa poza (am dat la imagini,imi dadea vo 7 tipuri de chitara cu acelasi nume-am ales-o pe cea mai "raspandita") as zice ca e un vintage tremolo cu menghine (chestia aia de la headstock) (ca sa tina acordajul mai bine;vintage tremoloul are dejavantajul ca daca nu e foarte bine facut iti beleste acordajul) si are fine tunners la tremolo,ca la floyd rose,ca sa o poti fine tuna  :)

 

ii ca un fel de caruta cu motor,e caruta,da totusi,duce a masina....asta imbina constructia de la floyd cu un vintage trem

 

ii aproape un floyd rose (aproape,ca nui chiar), double locking vintage tremolo (adica vintage cu menghina)

 

sper ca nu am zis o prostie :)

Link to comment
Share on other sites

JS30 are tremolo tip Floyd Rose. Nu e nici o diferenta dpdv al conceptului si al cursei intre el si alte modele double locking bazate pe designul Floyd Rose.

 

@balu - n-are nici un surub in plus sau in minus fata de alte modele. Uita-te mai bine! La un capat sunt doi pivoti in care se sprijina cordarul iar la celalalt capat e o menghina. Asa e peste tot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.