www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Personalizare Chitara


tulvan
 Share

Recommended Posts

buna ziua. as dorii sa imi personalizez chitara, gen corzi negre, anumite sticker-e... nu stiti ceva magazin online sau "fizic"?

am gasit o discutie pe rgc, dar toata lumea zicea sa isi faca (persoana care intreba de sticker-e) singur ceva.

eu as vrea sa imi aleg din mai multe, si doar sa le lipesc :)

multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Cauta intr-un magazin de piese auto. S-ar putea sa gasesti diverse modele..

 

Tu vorbesti serios? :)

 

buna ziua. as dorii sa imi personalizez chitara, gen corzi negre, anumite sticker-e... nu stiti ceva magazin online sau "fizic"?

am gasit o discutie pe rgc, dar toata lumea zicea sa isi faca (persoana care intreba de sticker-e) singur ceva.

eu as vrea sa imi aleg din mai multe, si doar sa le lipesc :)

multumesc anticipat.

 

Cred ca firma DR produce niste corzi negre, se numesc Black Beauties. Si cred ca fac si alte culori. Cauta de la ei ceva, s-ar putea sa gasesti.

Edited by Sto
Link to comment
Share on other sites

Ce fel de stickere?

Pentru grafisme in tenta plata cel mai simplu scoti autocolant la plotter.

Daca vrei de genul asta le poti scoate si singur daca ai imprimanta, e cca. 1 leu coala de autocolant A4. La un print shop tot pe-acolo ajungi.

Mai bine te consulti cu un grafician inainte daca nu chiar graphic designer. Beware of the kitsch!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

buna ziua. as dorii sa imi personalizez chitara, gen corzi negre, anumite sticker-e... nu stiti ceva magazin online sau "fizic"?

am gasit o discutie pe rgc, dar toata lumea zicea sa isi faca (persoana care intreba de sticker-e) singur ceva.

eu as vrea sa imi aleg din mai multe, si doar sa le lipesc :)

multumesc anticipat.

Am eu un sticker cu 4tuning si unul cu RO, inca nelipit pe masina. Daca vrei, ti le dau...moka! :)

Am un prieten care si-a lipit aptipilduri cu skate pe chitara...acum depinde ce stil abordezi. Ce fel de stickere cauti?

Edited by balu
Link to comment
Share on other sites

Ce fel de stickere?

Pentru grafisme in tenta plata cel mai simplu scoti autocolant la plotter.

Daca vrei de genul asta le poti scoate si singur daca ai imprimanta, e cca. 1 leu coala de autocolant A4. La un print shop tot pe-acolo ajungi.

Mai bine te consulti cu un grafician inainte daca nu chiar graphic designer. Beware of the kitsch!

 

de exemplu, chitarile lui kirk mi-a atras atentia http://cache.wists.com/thumbnails/a/19/a19...2733c29350-orig

http://4.bp.blogspot.com/_7ouBYJ0SCyQ/SNpE...itarcloseup.jpg

 

:)

Link to comment
Share on other sites

pai la chestiile alea.. trebuie sa ti le deseneze cineva. nu cred ca vei gasi prea usor modele din care sa iti alegi...

 

daca ai un prieten care sa iti deseneze modelele, le scanezi si le printezi pe autocolant.. sau .. mergi la un centru care face asta.

 

o alta varianta e sa cauti pe net diverse imagini si sa iti 'compui' grafica.

 

LE Corzile negre sunt doar de forma... DR Black Beauties isi pierd coatingul repejor in zona in care lovesti cu pana si in zonele unde in bend atingi coarda de fret.

Edited by onrewind
Link to comment
Share on other sites

niiiice. regreti ca ti-ai lipit sticker-ele pe ea?

 

 

Nu regret, nu am de ce.Mi-am lipit si pe Ibanezul pe care il folosesc acum.Chitara asta e un stagg pe care il folosesc acasa.

Ideea de a-ti lipi diverse chestii pe chitara nu e rea, doar ca trebuie s intelegi ca faci reclama la firmele respective :) iar ei nu te platesc, ca nu au de ce.

Ar fi interesant daca ti-ai crea singur un model si l-ai printa pe autocolant, pentru ca ar fi personalizat si ceea ce iti doresti.

Stickere gasesti la SKateshop in general.

Multa bafta la creat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rock&Ride

salut!

pe forumul motociclistilor sunt cativa baieti care aerografiza cam orice: motociclete, masini, casti, laptopuri, skateboards etc...

 

plimba-te si tu pe paginile din topic si alege unul din ei care iti place cum lucreaza

 

de obicei costa ceva, in functie de cat de complicat e desenul, dar o chitara e mica in comparatie cu o motocicleta deci ar trebui sa fie rentabil.

bafta

 

uite linkul http://www.motociclism.ro/forum/index.php?...&start=1100

Link to comment
Share on other sites

salut!

pe forumul motociclistilor sunt cativa baieti care aerografiza cam orice: motociclete, masini, casti, laptopuri, skateboards etc...

 

plimba-te si tu pe paginile din topic si alege unul din ei care iti place cum lucreaza

 

de obicei costa ceva, in functie de cat de complicat e desenul, dar o chitara e mica in comparatie cu o motocicleta deci ar trebui sa fie rentabil.

bafta

 

uite linkul http://www.motociclism.ro/forum/index.php?...&start=1100

 

ms, am sa ma uit :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

stiti pe cineva care poate taia modele din autocolant? nu ma intereseaza chestii de printat, numa' decupaje. Ma intereseaza pentru Les Paul-ul meu. Evident, nu Gibson, poza e doar ca idee. hail photoshop

 

ma intereseaza cineva ori de pe forum, ori vreo firma ceva, din Constanta :-?

Edited by fixxxer_metalhead
Link to comment
Share on other sites

Eu vroiam un model similar cu "rebel flag", de pe chitara lui zakk wylde, da' nitel mai personalizat, si neaparat ieftin, deoarece vopsirea e prea complicata, si costa cat nu face chitara :))

 

modelul asta e si simplu, si rapid de facut, si "kickass", cum ar zice americanul. La o adica, l-as face si din banda adeziva, dar deh...nu e elegant.

Edited by fixxxer_metalhead
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.