www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Al Dracu Nevoie De Ajutor !


Guest Big Tree
 Share

Recommended Posts

Guest Big Tree

Implinesc 4 ani cu prietena mea pe care o iubesc mult ( adica nu e iubire , deoarece iubirea e doar un cuvant inventat de omenire pentru a descrie o stare , ea e partenerul meu de viata care ma ajuta in orice necaz si e acolo cand am nevoie de o imbratisare ) si maine implinesc ...adica azi !!!!!!!! adica e trecut de 12 deci azi , in 4 ani de zile am epuizat toate ideile , de la cearceaf pe geam cu mesajul : " Nici sa te gandesti ca poti scapa de mine" pana la arte culinare inventate esuate ....

Am nevoie de un ultim ajutor inainte sa o cer de sotie ! Ajutor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Care ar fi cadou/surpriza suprema care as putea sa o fac?

Edited by Big Tree
Link to comment
Share on other sites

pai george, cum te a zis sto, vremurile in care ajungea o privire, o imbratisare foarte, un sarut, ...au trecut bro :) !! Astazi e vremea consumismului asa ca daca vrei intradevar sa te iubeasca sotie, ajunge sa nu i lipseasca nimic, da, da, material vorbesc. Ai fi surprins sa afli cat de indatorata si disponibila o sa fie doamna ta daca stie ca langa ia nu are un papagal dar un 'SMEKER' sti bucurestean care i da sensatie de 'protectie' si de siguranta. Nu trebuie acu sa te inscri la un curs de kung fu pentru sa i dai siguranta frate, ajunge sa ai 2 carduri visa cu ceva solid inauntru. Avocat find in cursul anilor mi am facut o idee vazand 'adevarat' motiv pentru care multe cuple ajungeau in istanta si se omorau acolo cu vorbe urute si nu numai (culme si ei erau indragostiti foc cand sau casatoriti, te dai seama). Pot sa confirm ca 15% era pentru inselaciune, adica sotia prindea pe papagalu cu alta sau invers, si acolo sunt dureri mari. Este vorba de rasbunare. 10% era lipsa de activitate sexuala (acest nul zice nimeni :) , de obicei femeile se vaita cel mai mult in istanta, barbati..ciocu mic!)

70% era nemultumire familiar, adica lipsuri, veneau casatoriti tineri si mai putin tineri cu tot feluri de scuse sa esplice de ce vreau divort, motivul era mereu aceasi, sotiu care produce putin, dragoste multa, sigur, dar cu burta goala si gura uscata dragoste trece, credema.

A existat totusi un caz de un om care ma facut sa rad o luna intreaga, este o categorie mai mica, persoane simple, 1%zicem. In istanta scoate o poza si zice la judecator:

Sotia ma pacalit, uitativa cum era cand ne am casatorit si uitativa acu cu ce trebuie sa traiesc in fiecare zi...judecatotul sa abtinut sa rada dar se vedea ca sa abtinea cu greu.

Asa ca in conclusie, sunt convins ca acu zici: cine este papagal acest care zice prostie la 2 diminata? DAR fac un pariu, peste cativa ani sau mai putin, o sa ma pomenesti!!

te am scris toata povestea aceasta pentru ca in postul tou am citit ceva de genul, ' ea e partenerul meu de viata care ma ajuta in orice necaz'... pai de asta vorbeam, necazuri poate sa fie multi si de anduranta, dragoste nu .

Oricum la multi ani si bucurate de viata!

Link to comment
Share on other sites

off topic: Musaro, Big Tree nu e bucurestean. Si bine face, de cele mai multe ori mi-e jena ca sunt nascut in bucuresti.

in alta oridine de idei, ca bine zici. De ex. femeia pe care am considerat-o in urma cu ceva ani jumatatea mea, m-a parasit tocmai ca voia un barbat cu bani, cu masina, cu cont in banca, etc. culmea e ca mi-a spus-o in fata. cu toate astea ma incapatanez sa cred ca mai sunt si femei care nu tin cont de bani, de cont sau ce-or mai vrea fufele alea. sunt sigur ca exista si femei de calitate.

Big Tree ai pm. succes .

Edited by marcel
Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
pai george, cum te a zis sto, vremurile in care ajungea o privire, o imbratisare foarte, un sarut, ...au trecut bro :)

 

Nu prea sunt de acord. Hai sa nu generalizam.

 

Si acum on Topic: Daca esti de 4 ani cu prietena ta inseamna ca o cunosti cat de cat si stii ce i-ar face placere sa primeasca. Nu mai fa cadouri generale gen ciocolata, ursuleti si alte chestii de genul. Fa ceva special care sa nu fie neaparat scump ci mai mult simbolic. [Asta in caz ca prietena ta apeciaza chestiile de genul si nu e mai mult inspre partea materiala a lucrurilor.]

 

Fii creativ daca tot vrei sa-i faci un cadou special. :)

Link to comment
Share on other sites

cu toate astea ma incapatanez sa cred ca mai sunt si femei care nu tin cont de bani, de cont sau ce-or mai vrea fufele alea. sunt sigur ca exista si femei de calitate.

 

Exista, dar cea mai mare concentratie din aceste specimele se poate gasi numai si numai intr-o categorie foarte mica, la care majoritatea barbatilor nu au acces din diverse motive, aceasta fiind momentan sub 16 ani, inclusiv. :)

Edited by Sto
Link to comment
Share on other sites

Exista, dar cea mai mare concentratie din aceste specimele se poate gasi numai si numai intr-o categorie foarte mica, la care majoritatea barbatilor nu au acces din diverse motive, aceasta fiind momentan sub 16 ani, inclusiv. :)

Chiar exista femei de calitate , dar tot tre' sa le asiguram beneficii materiale :). Eu m-am calit , e mult prea genial sa ai o relatie de lunga durata ... dar nu prea devreme ... iti omori caracterul si incepi sa-ti uiti prioritatile.

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Cea mai buna surpriza pe care i-o poti face: culca-te ori cu prietena ei cea mai buna, ori cu sora-sa (daca are) :) si las-o sa afle :) - asta in cazul in care e o vaca cu ochiul pe ban. In cazul in care e o femeie (fata) onesta care te mai si iubeste, stai cu urechea ciulita si cu ochii deschisi, la un moment-dat se va da de gol ce-si doreste. Afla la ce tanjeste ea cel mai tare si fa-i chestia aia cadou. Cel mai bine afli ce-si doreste ea cel mai tare daca stai de vorba cu prietena ei cea mai buna (pe care de data asta te vei feri s-o f**i, pt ca vrei sa afli ceva si nu vrei sa te razbuni)

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest dan_tyr

Mai Costi,cum **** mea sa debitezi asa ceva? Omul vrea ajutor in alegerea unui cadou sau o idee de a o impresiona si tu ii spui sa o futa pe sora-sa?

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Mai Costi,cum **** mea sa debitezi asa ceva? Omul vrea ajutor in alegerea unui cadou sau o idee de a o impresiona si tu ii spui sa o futa pe sora-sa?

 

Stai calm ca i-am dat sfaturi bune, citeste tot ce-am scris acolo, puiule

Link to comment
Share on other sites

prietene, noi nu avem de unde stii ce ii place prietenei tale

tu o cunosti cel mai bine (sau... :) )

fa ce stii ca ii place ei

fa ce simti tu ca trebuie sa faci fi tu

sa ceri sfaturi pe un blog e echivalentu cu sa citesti ghiduri in reviste colorate de genu "cum sa nu se plictiseasca prietena ta de tine"

fa ce simti tu ca e bine si daca nu ii place raspunsu e clar nu e pentru tine, nu trebuie sa fi altcineva doar ca sa te placa ea

Link to comment
Share on other sites

aide baieti aici se si glumeste, normal ca baiat nu trebuie sa ia ca vorba evanghel tot ce scriem.

@wolf, nu generalizez deloc, este mai usor sa treiesti intro minciuna decat sa iei realitate pe fata.

Oricum on topic, cumpara o pareche de pantofi care ti se par pe gustul ei, femeile iubesc pantofi, si nu uita, casatorie este ca la liutier roman, ca la loto, joc de noroc, la uni merge bine la alti..... Pai vezi tu!!

Numai bine!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ciorap: JOS PALARIE!

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Ce raspunsuri inteligente aveti unii dintre voi...

Nici nu stiu de ce mai comentati pe aici. E aproape sfarsitul zilei asteia iar omul i-o fi facut deja un cadou.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.