www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dio Are Cancer.


Metabog
 Share

Recommended Posts

http://uk.news.yahoo.com/1/20091126/ten-di...er-c60bd6d.html

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...wsitemID=131004

 

:) Sa speram ca scapa cu bine, he's a legend.

Din pacate

 

"Metastasis occurs in 80-90% of individuals with stomach cancer, with a six month survival rate of 65% in those diagnosed in early stages and less than 15% of those diagnosed in late stages."

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Nu pricep ce-i asa tare la individul asta de-i zice Dio.

 

Oricum de murit tot moare. Si Satriani moare si Steve Vai, de la Beatles a mai ramas doar unu. De la Pink Floyd a plecat deja unul si noi o sa-i urmam intr-o zi.

 

Care-i buba? Ce-i asa dramatic la momentul mortii?

 

Cum zicea Vladimir Jankelevitch: NImic ce nu moare nu traieste. Conditia vietii e sa mori si conditia mortii e sa traiesti. Nu se poate una fara alta. Doar asa vom sti ca Dio a trait, daca va muri. Si cand va muri Dio va deveni un concept sau o idee pentru ca va trece in lumea ideilor lui Platon. LOL!

 

Nu ma prind... de ce tre sa fie tare ca sa i se spuna Dio?

Link to comment
Share on other sites

Nu pricep ce-i asa tare la individul asta de-i zice Dio.

 

Oricum de murit tot moare. Si Satriani moare si Steve Vai, de la Beatles a mai ramas doar unu. De la Pink Floyd a plecat deja unul si noi o sa-i urmam intr-o zi.

 

Care-i buba? Ce-i asa dramatic la momentul mortii?

 

Cum zicea Vladimir Jankelevitch: NImic ce nu moare nu traieste. Conditia vietii e sa mori si conditia mortii e sa traiesti. Nu se poate una fara alta. Doar asa vom sti ca Dio a trait, daca va muri. Si cand va muri Dio va deveni un concept sau o idee pentru ca va trece in lumea ideilor lui Platon. LOL!

 

Asta nu inseamna ca nu e trist daca moare. E unul din taticii heavy metalului. Pentru mine cel putin ar fi un moment de reculegere destul de extins si cred ca as fi deprimat vreo saptamana (cum am fost cand au murit Syd Barrett si Richard Wright) daca ar muri.

Link to comment
Share on other sites

Am zis io asa ceva?

 

Ia mai citeste o data. Vrei sa te pun sa scrii de 100 de ori ce am scris ca sa pricepi?

 

Intrebarea mea era asa:

Ce dracu va impresioneaza asa mult la individu asta pe care INTAMPLATOR il cheama Dio, din partea mea putea sa-l cheme si sarmale. Pentru mine e doar un nene care canta rock la fel ca ceilalti care canta rock. Cu ce e mai deosebita moartea lui de moartea unui om de rand sau a altui cantaret de rock? De ce se face o tragedie si caterinca din banala moarte a unui babalac care o data canta rock si era Fat-Frumos.

 

Capito?

 

Ce o sa zica atunci fanii lui Sharon Stone la moartea divei cand ei pe vremuri se masturbau dupa ce se uitau la filmele in care juca ea?

 

Mi se pare la fel de patetic precum comunistii din tarile occidentale care plangeau in momentul mortii lui Stalin sau suporterii lui Dinamo care au plans anul trecut cand a pierdut Dinamo campionatul.

 

Moare Dio, buhuhu. Ei si? Moare un om nu mor discurile lui nici aprecierile pentru munca lui. Numele lui si faptul de a fi "tare" nu au nici o lgatura una cu alta. Priceput?

 

 

 

 

Da e trist ca moare la fel cum ar fi trist daca ar muri mama ta sau o alta persoana draga. Aceste lucruri insa sunt ceva cu care te vei mai intalni in viata si fac parte din ciclul normal al vietii. NU vad nici o tragedie in ele. Daca nu ar muri cei care trebuie sa moara nu ar mai avea loc cei care se nasc.

 

NU exista viata fara moarte. Am trecut prin experienta mortii multor persoane dragi inclusiv sinuciderea prin spanzurare a unui prieten cu care eram prieten de mai bine de 10 ani. Si ma astept sa urmeze si alte astfel de momente.

 

Care-i tragedia?

 

Nu stiu cum sa-ti raspund, n-am ce sa zic, doar :) .

Link to comment
Share on other sites

Mai lasati aberatiile. Faceti-va un blog unde sa va taiati tendoanele si sa va dati cu capul de pereti!!!

 

DIO e o legenda a heavy-metal-ului. Asta n-o spunem sau contestam noi, niste insignifianti, ci activitatea sa muzicala.

 

Sa fie bine si sa apuc sa-l vad si eu live. :)

am vazut heaven & hell, e "o nebunie" :)

Link to comment
Share on other sites

Da poate fi o tragedie doar ca eu nu inteleg felul asta de a-ti plange mortul in public.

 

Nici macar la moartea mamei nu am plans IN PUBLIC cu atat mai putin la moartea acelui prieten care s-a spanzurat.

 

Consider ca unele lucruri trebuie traite in particular si trebuie sa stea acolo. Mai nou se face un eveniment media din orice. Jurnalistii vor castiga bani buni din mediatizarea unui astfel de erou al rockului. Asta este ceva ce ma enerveaza la culme. Cand unii plang altii danseaza pe mormant si castiga bani la greu. NU am spus ca ci care au deschis topicul au avut aceasta idee. Totusi...

 

Normal ca si eu o sa sufar cand va muri Sheryl Crow sau Joe Satriani sau Roger Waters sau alti muzicieni pe care ii ador. Asta nu inseamna ca voi deschide un topic despre asta sau ca voi spune cuiva ca sufar. Ceea ce ma va dernja cel mai mult va fi faptul ca va fi acolo media si alti magari, incluziv paparazii care i-au haituti atat de mult pe acesti cantareti si acesti paparazii nu se pot abtine nici macar la inmormantare. In plus vor iesi in profit acesti paparazzi.

 

Sunt un ciudat si o sa incerc sa nu mai postez deloc pe astfel de thread-uri.

 

Imi cer scuze sincere si sper sa reusesc sa nu mai deranjez penimeni. Am facut prea multe magarii in ultimele zile.

 

Apropo, Dio va supravietui. Bunica mea a avut cancer la stomac in faza mult mai grava si a trait foarte mult dupa aceea desi toate rudele se asteptau sa moara. Cred ca stirea e umflata exagerat de media. Nu e nici pe jumatate atat de grav pe cat pare. Oamenii se sperie ca prostii cand aud cuvantul cancer adevarul insa este acela ca nu tot ce se numeste cancer inseamna moarte imediata.

 

Cred ca Dio va muri de moarte buna in patul lui.

 

Nu am ascultat muzica lui si nu sunt un fan. Optimismul meu nu vine din adoratia pt acest cantaret ci din experienta pe care am avut-o cu bunica mea care a avut un cancer la stomac si care nu a fost cine stie ce. In plus el e tratat intr-o tara occidentala cu tehnici moderne si nu intr-o tara cu o medicina preistorica si cu aparatura din anii '70.

 

Nu spune nimeni sa plangi in public, dar nu inseamna ca nu e o trist. Nu e la fel de tragic cum ar fi fost daca ar fi facut cancer la 20 de ani, pentru ca Dio are vreo 60-70, dar indiferent, tot e o pierdere. E vorba de respect pentru un om a carui viata a fost practic un tribut muzicii.

 

Dar omul nu e mort inca, si nu stiu de ce discutam despre asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.