www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nu Pot Sa Cred Asa Ceva!?!


Guest sith
 Share

Recommended Posts

Ceea ce vezi nu are nicio legãturã cu trupa, are legãturã cu o proastã administrare a sitului și un spammer.

 

Edit.. my bad, aveam javascript oprit, e mult mai funny fara javascript pagina aia :)

Edited by geneza
Link to comment
Share on other sites

Seen live. Aia cu LP'u e degeaba. Daca i-ar fi cazut cablu din chitara, nu s-ar fi suparat nimeni [din cei care ar fi observat].

Vocalista mai are mult de munca, fata cu tobele a inceput sa invete, cealalta chitarista chiar stie cate ceva. Pe fata cu bassul nu am prea observat-o.

 

Deci, ce e asa de incredibil ?

Link to comment
Share on other sites

Oricat de frumoasa e ideea unei trupe de fete, I.D.O.L in nici un caz nu poate fi numita astfel.

Abia se descurca cu instrumentele alea, se vede de departe ca sunt incepatoare, mie mi-ar fi rusine sa ma urc pe scena sau sa ma duc la radio atat de prost pregatit.

Faptul ca sunt fete nu e o scuza, nici un avantaj dupa parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

, fata cu tobele a inceput sa invete, cealalta chitarista chiar stie cate ceva.

Deci, ce e asa de incredibil ?

fata cu tobele bate acelasi lucru la infinit, si eu care nu am facut tobe in viata mea decat de amuzament in timpul liber de repetitii si pot sa bat mai complicat, iar "cealalta" chitarista...eu zic sa te mai uiti odata la momentele ei de solistica

Link to comment
Share on other sites

Incredibil ca sunt promovati desi sunt jalnice...cine stie...o fi vrut sa faca o schimbare sau sa nu le discrimineze pt ca sunt fete.

 

Cum vine asta ca sunt promovate? E o emisiune de underground, cred ca trebuie doar sa ai tupeu sa te duci acolo.

Ai vrut sa mergi tu cu trupa ta si n-au vrut sa te 'promoveze'?

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
sunt eu singuru care crede ca in prima melodie tobosara abuzeaza de cinele?

 

nu esti singuru... si pitipoanca aia nu are dreptu sa se compare cu lars!!! auzi... "si el ca si mine are probleme cu ritmul"... :)

:)

 

balauru' era fratele lu' coiotu' ?... anyway

 

textu' e de doi lei... melodia ca si compozitie e asa si asa... normal ca nu le-a dat o piesa reusita de'a lui :))) ce sa zic... erau mult mai multe trupe TINERE (baboii sa se descurce) care meritau mai mult sa fie promovate...

 

*apare si rgc =)))) in video

 

Unde a-ti vazut voi cantare ?

 

Am vazut doar niste gagici ce vorbeau .despre .cover englezezesti si cover american o fi ceva nou ?

 

vorbeau auireli si atat .Intr-o fereastra mica mica in centrul ecranului .

 

 

+1

 

"Uite si tu... TROOPER au ajuns sa le promoveze pe astea? din cate variante au ales... sa ma gandesc...

au ales dintr-o formatie de 3 caini care urlau si astea? sau cum..."

 

+1

 

Trupa de fete...lucru normal. Sa ne bucuram ca nu e o trupa de travestiti.

Anyway...fata cu Les Paul-ul(chitara ritm)...chitara aia e cumva un Gibson? Cea solo parca e un Aria, daca nu ma insel.

 

Da. E Gibson! Si inca unu nemeritat!

 

 

*Vocalista imi distruge urechile!! in curand nu o sa mai aud nimic... AR TREBUI SA II PUNA CINEVA BOTNITZA!

 

*si eu care aveam o parere mai putin buna despre blaxy girls...

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

Din câte am auzit nu e extrem de greu sã cânți la ei. Dã și tu un telefon și vezi care e treaba.

 

Cât despre gibsonul nemeritat, e o afirmație foarte greșitã. Chitãrile nu se meritã, se cumpãrã. În România de obicei cu rate la bancã :)

 

 

Nu o sã stau sã ascult, am ascultat altele pe acolo, ideea este cã am discutat cu o trupã care a realizat cât de rãu sunã de-abia dupa o înregistrare similarã. Altfel nu credeau.

 

 

Dacã nu vã place, treziți-vã din somn, puneți mâna pe chitãri (sau oricare ar fi pluralul) și FACEȚI CEVA în legãturã cu asta. Cât mai repede! Vã rog frumos, cã și pe mine mã doare capul de la ce mai aud din când în când prin vreun club.

 

E ușor sã faci mișto și totuși foarte greu sã creezi ceva calitativ. În niciun caz nu iau apãrarea nimãnui, dar am obosit sã îi critic pe alții, încerc cât mai mult sã-mi vãd de propria-mi treabã. Cel mai greu e sã te autoevaluezi și sã îți dai seama ca mai ai de muncã.

Link to comment
Share on other sites

Din câte am auzit nu e extrem de greu sã cânți la ei. Dã și tu un telefon și vezi care e treaba.

 

Cât despre gibsonul nemeritat, e o afirmație foarte greșitã. Chitãrile nu se meritã, se cumpãrã. În România de obicei cu rate la bancã :)

 

 

Nu o sã stau sã ascult, am ascultat altele pe acolo, ideea este cã am discutat cu o trupã care a realizat cât de rãu sunã de-abia dupa o înregistrare similarã. Altfel nu credeau.

 

 

Dacã nu vã place, treziți-vã din somn, puneți mâna pe chitãri (sau oricare ar fi pluralul) și FACEȚI CEVA în legãturã cu asta. Cât mai repede! Vã rog frumos, cã și pe mine mã doare capul de la ce mai aud din când în când prin vreun club.

 

E ușor sã faci mișto și totuși foarte greu sã creezi ceva calitativ. În niciun caz nu iau apãrarea nimãnui, dar am obosit sã îi critic pe alții, încerc cât mai mult sã-mi vãd de propria-mi treabã. Cel mai greu e sã te autoevaluezi și sã îți dai seama ca mai ai de muncã.

 

Ai dreptate, eu nu le judec.Sunt o trupa din underground care cauta sa se afirme si nu e nimic rau in asta.

Acum pentru toata lumea: AM SPUS CA "NU POT SA CRED" din simplul motiv ca au o parere foarte buna despre ele si muzica lor si nu sunt eu in masura sa le critic.Si eu mai am foarte mult de invatat si pe asta ma axez, si nu pe criticat alte trupe si sa arat cu degetul ca: prostii, prostii!

Oricum eu le urez succes in continuare, la cat mai multe cantari si sa evolueze din toate punctele de vedere!

Link to comment
Share on other sites

Aia de la trooper "e si ei oameni nu ?", ce daca alegea o trupa de mari de instrumentisti, tot nu stiau sa faca ce fac fetele nu :> ?

Le-am auzit in LMC, as fi preferat sa nu.

Link to comment
Share on other sites

Cand canta astea ca eu nu am vazut doar interview despre ce canta ele "coveruri englezesti si coveruri americane " n-am gasit nici o sunet de muzica. serios.

Credeam ca-i ceva standup comedy si trebuie sa fiu atent sa vad ce nu poti sa crezi ...n-a, vazut nimic.Am dat replay si am sarit in toate partile numa interview . O sa ma uit inca odata daca o sa ma chef..

 

Am vazut Peter Green Story pe "iutunb" este un mod de a pierde vremea mai cu folos...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.