www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rock City Open Shit!


Fictum
 Share

Recommended Posts

Catre Organizatorul de la Rock City Open Shit! Alo! Nea organizatoru'! Cand returnezi banii formatiilor,cele care au cumparat bilete de la tine pentru prietenii lor? Vezi ca ai sa restitui trupei Hathor care a cumparat 20bilete si nu a mai vazut nici un ban, 5000lei(NOI) Urmatorul pas este sa contactam OPC-ul si politia,daca nu se poate cu vorba buna.

Dupa ce ca nu ai vrut sa platesti trupele romanesti,transport macar,(injoseala pe fatza,dar am zis ca hai sa ne distram-eu nu am fost deacord sa mergem sa cantam),acum iti mai si bati joc de ele nereturnand banii.

Nu am cerut dobanda,sau alte favoruri,doar ceea ce se cuvine pentru ca ne-am certat cu prietenii din cauza voastra ca sunteti neseriosi! :)

 

Ady-chitara Hathor

 

P.S.Cred ca mai sunt trupe in situatia asta...sau noi am ramas ultimii fraieri?

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Organizatorul? S.C.Metal Master SRL (SA) habar nu am.

http://www.myspace.com/rockcityf

Astazi a fost formulata o scrisoare la OPC cu toata documentatia...

Da,sa stii ca organizatorul intra aici precum si pe celelate forumuri.

Mai mult era vorba sa stiu daca mai sunt trupe in situatia noastra...sau pe noi ne-a luat de prosti.

 

Mai au si tupeul sa ne invite sa cantam pe 10 oct.2009 la varianta "rahat cu nisip" de parca nu s-a intamplat nimic in varianta lor de "numai rahat"

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

da Fictum,iti dau dreptate,si noi suntem in aceeasi oala,dar numai ca mai putine bilete,dar oricum,1000 de ron is bani....... eu inca mai sper sa imi cada din cer ceva,dar nah.la telefoane nu raspunde nimeni.......email nici atat. :)

 

Nu suntem noi nush ce formatie,dar nu asta e ideea,ideea ca numai noi si Hathor sunt asa.mai sunt si altii in aceeasi situatie. Suntem oameni onesti,cand a fost vorba de punctualitate,am stat drepti,si am onorat comenzile.Acum?

Edited by Amon
Link to comment
Share on other sites

da Fictum,iti dau dreptate,si noi suntem in aceeasi oala,dar numai ca mai putine bilete,dar oricum,1000 de ron is bani....... eu inca mai sper sa imi cada din cer ceva,dar nah.la telefoane nu raspunde nimeni.......email nici atat. :)

 

Nu suntem noi nush ce formatie,dar nu asta e ideea,ideea ca numai noi si Hathor sunt asa.mai sunt si altii in aceeasi situatie. Suntem oameni onesti,cand a fost vorba de punctualitate,am stat drepti,si am onorat comenzile.Acum?

 

 

* ca nu numai noi si Hathor

 

mam corectat.scuzele mele

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Firma nu figureaza la adresa mentionata de organizatori,asa am fost informat de cei de la OPC si mi-au sugerat sa fac plangere la Politie.

 

Cei de la Politie mi-au spus ca daca depun plangerea, o sa le faca direct dosare penale.

Nu as vrea sa ii bag in parnaie dar daca o sa fiu nevoit si daca nu imi vad banii...si asta e o rezolvare a problemei.

Cei care au cumparat bilete de la trupa Hathor asteapta o rezolvare...o sa fiu nevoit sa depun plangerea.

Daca nu imi raspund la e-mail-ul prin care i-am anuntat de cele ce vor urma sa se intample...depun plangerea.

Link to comment
Share on other sites

da stiu...saracii...ce se mai plang...

dar asta e, s-au intins mai mult decat a fost plapuma si nu e problema mea.

 

Ei spun in comunicatul ala:"Presa s-a ales cu trafic. Publicul cu banii inapoi si amagirea unui festival. Partenerii cu improbabilitatea de a-si spori profitul. Trupele cu avansurile platite.

Noi ne-am ales cu injuraturile, glumele nesarate la adresa numelui firmei si chiar a noastra ca persoane."

 

deci sunt chiar penali...

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
cum zice badea "traim in tara in care iarna ne ia cu surprindere in fiecare an"

cam la cate festivaluri nu ati luat teapa pana acuma?

sunteti uimiti de fiecare data

cine vo pus sa va luati belite?

 

Nu mi se pare corecta atitudinea asta ... daca este vreun vinovat nu este el ca a cumparat bilete ... si daca romania este asa cum este ... ce ar trebui facut ?? nimic ? , absolut nimic ... sa nu ieie tapa ¿? Io iasi baga la parnaie fara ezitare ... ! nu atat pentru bani cat pentru faptul ca or mintit !!! si ... exista persoane si persoane ... daca un roman e nu tocmai onorabil ... nu inseamna ca toti is nu tocmai onorabili ...

Link to comment
Share on other sites

Poate tu nu ai auzit,dar nu asta e problema ca vad ca esti pe langa total. Important ca am vrut sa fim intre prieteni si sa ne distram...prea putin conta cine canta(conta si asta dar nu in primul rand)

Noi ca si trupa am avut prin contract vinderea unui nr de bilete...noi am vandut 20, deci nu e vorba numai de 250lei aici.

Inca se mai spera in Romania sa gasesti oameni de buna credinta...dar se pare ca m-am inselat...

OPC-ul ne-a indrumat catre politie,asta o sa si facem...dosare penale..etc..chiar nu ma intereseaza trebuie sa fie un inceput in toate.

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

...dosare penale..etc..chiar nu ma intereseaza trebuie sa fie un inceput in toate.

 

Tu esti copil ? Cati ani ai ? Crezi ca se mai sperie cineva de Politia noastra, de "magistratii" nostri ? Dosare penale....Sa fim seriosi ! Pune-le cruce, trece-i la capitolul " Pierderi ", uita-i si focuseaza-te pe cum castigi altii.

Link to comment
Share on other sites

Tu esti copil ? Cati ani ai ? Crezi ca se mai sperie cineva de Politia noastra, de "magistratii" nostri ? Dosare penale....Sa fim seriosi ! Pune-le cruce, trece-i la capitolul " Pierderi ", uita-i si focuseaza-te pe cum castigi altii.

 

Pai asta a ta e atitudine de copil , ai tu asa de multi bani incat sa ii pierzi si sa te comformezi cu asta ? Este o suma destul de mare , mi se pare corect sa actioneze in instanta .

Link to comment
Share on other sites

Cu bataia nu rezolvi chiar nimic,poate o satisfactie de moment...nu mai pui ca poate face el plangere la politie pentru vatamare corporala...

Ne-a avertizat,pentru ca am avut tupeul sa ne cerem banii,ca o sa vedem banii in 2010(cand o vrea el,presupun).

Nu am cu cine discuta.

Facem plangere si o sa fie cercetati pentru inselatorie.

 

ATAT TRUPELE CAT SI CUMPARATORII DE BILETE, AVETI GRIJA LA CE CONCERTE VA DUCETI,SA NU FIE ORGANIZATE DE ''METAL MASTER'' SAU DE VODA CA PATITI CA NOI!!!

 

P.S.Nu sunt copil si nu e vorba de 250lei...citeste mai atent,Danz, e vorba de 5000lei noi.

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Alecs1q

Nu pierdeti timpul la politie, se face direct sesizare catre prim-procurorul parchetului de pe langa judecatoria X (depinde din ce judet esti si e el)si ai intrat direct in paine. Am eu model si tot ce-ti trebuie, daca te intereseaza dai un PM si se rezolva. Nu conteaza ca sunt 500 sau 5000 de lei, nu conteaza nici daca fac inchisoare sau nu, lasa-i sa dea cu subsemnatul pe la parchet si politie; multi se bazeaza pe faptul ca ai sa renunti sau nefiind familiarizat cu procedurile legale nici nu-ti mai bati capul

Link to comment
Share on other sites

Inca astept sa vad ce minciuni mai scornesc...dar lumea e atat de mica...ne intalnim pe strada si il scuip in ochi pe Voda.

Dupa OPC,sesizarea la politie e urmatorul pas...asa am fost informat.Multumesc pentru ajutor,am sa te contactez daca o sa intampin o dificultate in procedura. :)

Link to comment
Share on other sites

de ce,nu? . Firma asa se numeste "Metal Master"

Copie dupa Bilete(tin loc de contract ) Plangerea, si tot ce ne-au cerut ei(la OPC si Politie ma refer)

 

Si noi am patit la fel cu 6 bilete, deci 12.5 milioane aruncati de catre cunoscuti! Frumos asa!

 

Pai sa nu faci reclamatie ca iti permiti sa arunci 1250lei :)

Uite asa scapa unii cu basma curata...5000lei de la noi,1250lei de la voi si mai sunt cateva trupe care ma intreaba ce sa faca...

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

de ce,nu? . Firma asa se numeste "Metal Master"

nu asa se numesc, ci "Metal Masters". nu vreau sa le iau apararea ca vad ca gaura de iepure e mult mai adanca decat parea la inceput(adica, s-a amanat doar pentru ca Immortal s-au razgandit.. nu mi se pare corect nici din partea lor, se pare ca oricum manageru lor se crede o Diva sau mai stiu eu ce, dar nici circul asta pe care il fac Metal Masters nu e justificat deloc). putea sa iasa genial, dar multi nu au avut incredere si nelipsitii "dashteptzi" de pe forumuri au tot aruncat cu jeg in in MM si in festival, doar doar s-o anula si se pune de-un circ strasnic, probabil toti au bani de tigari si bautura da numa de mers la un concert/festival nu.

 

http://www.listafirme.ro/sc/23993124_metal_masters_srl.htm

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.