www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Padurea Hoia-baciu Si Misterele Ei


Vladimir Tepes
 Share

Recommended Posts

Iara incepe lumea cu padurea Baciu.

 

Stau de 25 de ani in CLuj....am umblat de zeci de ori prin padurea asta si nu s-a intamplat nimic special. De fapt....m-au fugarit cainii unor rromi la un moment dat.

 

Asa ca .... relax. Sunt doar povesti!

Edited by Kirk
Link to comment
Share on other sites

aia nu erau caini... erau niste animale supranaturale... se numesc Thestrals.. si ii poti vedea in harry potter... trag carutze.

 

Clar. Mie mi-e frica sa nu fie global warming inauntru, ca daca iese de-acolo ne-am ras. Sau new world order sau ceva.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

mda, ca de obicei, a iesit scandal si aici.. cine sta prin Cluj si se plimba prin paduricea aia sa ne spuna si noua de cate ori a fost in ea, cat de adanc (kinky!!), cat a stat, daca s-a intamplat ceva ciudat, fara referiri la prezervative, gunoaie, pentagrame si pipi pe copaci. Tin minte ca in anii '90 se dadeau pe tvr niste reportaje referitoare la padurile de langa Cluj, aratau copaci doborati, rosiatici, trecuti prin niste transformari, sugerandu-se o puternica iradiere..

Edited by Geiger
Link to comment
Share on other sites

Guest ereticus

Pai poate ca nu stiati ca Romanica i centrul universului, ca romanii "e" poporul ales de alieni, ca CIA si FBI s-au rugat de sefii SRI (cei care au incurcat gainile cu curcile) sa nu divulge lumii secretul. Daca nu aveti altceva mai bun de facut, iata povestea:

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic5954.html

 

Personal m-am amuzat copios cand am citit ca>

 

"preºedinția SUA a fost înºtiințatã ºi a contactat diplomația românã prin intermediul serviciilor secrete. În doar câteva zeci de minute, întreaga operațiune fusese deconspiratã. Planul seniorului Massini se ducea de râpã. Inițial au vrut sã preia controlul la nivel politic, insã politicienii noºtri care aveau dreptul sã fie avizați asupra acestor aspecte au intrat în panicã ºi nu puteau face fațã evenimentelor."

 

 

sau

 

"Americanii au reacționat cu vehemențã pentru cã acea declarație ar fi spulberat într-o clipã influența lor planetarã, ºi poate ar fi aruncat în haos economia ºi societatea țãrii lor. Acesta a fost motivul principal invocat de ei, acela de a nu crea panicã. Dar au uitat sã recunoascã cã aceastã posibilã stare de angoasã ºi perturbare socialã ar fi apãrut ca rezultat direct al minciunii ºi manipulãrii realizatã deliberat de-a lungul secolelor de cãtre francmasonerie. S-a primit ºi o intervenție specialã a Papei care îndemna la o mare cumpãtare înainte de acest pas fundamental pentru omenire. Papa a transmis chiar cã va pune la dispoziția statului român anumite documente strãvechi din arhiva secretã papalã care sunt de o mare importanțã pentru România ºi sprijinã dovezile descoperirii din munți. Dupã 24 de ore de discuții s-a ajuns la un acord final de colaborare româno-american în niºte termeni preciºi. Poziția statului român a fost aceea de amânare a dezvãluirilor, de prezentare a lor în mod gradat omenirii.

"

 

sau si mai si

 

"Cei care au construit întregul edificiu trebuie cã erau foarte înalți, altfel nu se pot explica dimensiunile gigantice ale tuturor obiectelor din Sala Proiecțiilor."

 

 

Zau sa nu te amarasti> ce-am fost noi romanii, si ce-am ajuns...

 

Sa nu ti vina sa te duci in padure si sa pleci in alta dimensiune...

Link to comment
Share on other sites

Pai poate ca nu stiati ca Romanica i centrul universului, ca romanii "e" poporul ales de alieni, ca CIA si FBI s-au rugat de sefii SRI (cei care au incurcat gainile cu curcile) sa nu divulge lumii secretul. Daca nu aveti altceva mai bun de facut, iata povestea:

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic5954.html

 

Personal m-am amuzat copios cand am citit ca>

 

"preºedinția SUA a fost înºtiințatã ºi a contactat diplomația românã prin intermediul serviciilor secrete. În doar câteva zeci de minute, întreaga operațiune fusese deconspiratã. Planul seniorului Massini se ducea de râpã. Inițial au vrut sã preia controlul la nivel politic, insã politicienii noºtri care aveau dreptul sã fie avizați asupra acestor aspecte au intrat în panicã ºi nu puteau face fațã evenimentelor."

 

 

sau

 

"Americanii au reacționat cu vehemențã pentru cã acea declarație ar fi spulberat într-o clipã influența lor planetarã, ºi poate ar fi aruncat în haos economia ºi societatea țãrii lor. Acesta a fost motivul principal invocat de ei, acela de a nu crea panicã. Dar au uitat sã recunoascã cã aceastã posibilã stare de angoasã ºi perturbare socialã ar fi apãrut ca rezultat direct al minciunii ºi manipulãrii realizatã deliberat de-a lungul secolelor de cãtre francmasonerie. S-a primit ºi o intervenție specialã a Papei care îndemna la o mare cumpãtare înainte de acest pas fundamental pentru omenire. Papa a transmis chiar cã va pune la dispoziția statului român anumite documente strãvechi din arhiva secretã papalã care sunt de o mare importanțã pentru România ºi sprijinã dovezile descoperirii din munți. Dupã 24 de ore de discuții s-a ajuns la un acord final de colaborare româno-american în niºte termeni preciºi. Poziția statului român a fost aceea de amânare a dezvãluirilor, de prezentare a lor în mod gradat omenirii.

"

 

sau si mai si

 

"Cei care au construit întregul edificiu trebuie cã erau foarte înalți, altfel nu se pot explica dimensiunile gigantice ale tuturor obiectelor din Sala Proiecțiilor."

 

 

Zau sa nu te amarasti> ce-am fost noi romanii, si ce-am ajuns...

 

Sa nu ti vina sa te duci in padure si sa pleci in alta dimensiune...

Cred ca s-a elucidat misterul Revolutiei :)

Link to comment
Share on other sites

Dubbed the Bermuda Triangle of Transylvania, theforest first gained international attention in 1968, when biologist Alexandru Sift captured a photo of what’s said to be a disc-shaped UFO. Since then, UFOs, apparitions, abnormalities on photos, nocturnal lights and other unusual things have been regularly reported in the area.

 

http://www.metronews.ca/vancouver/comment/article/183708

http://thetraveljunkie.ca/articles.php?articleid=366

 

Pãdurea Hoia este o pãdure situatã la vest de municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj, România, fiind una din zonele de agreement cele mai apreciate de locuitorii din zonã. Pãdurea este cunoscutã îndeosebi pentru o serie de fenomene paranormale care se afirmã cã au loc în zonã, dar ºi pentru Muzeul Satului care se aflã acolo ºi o serie de concerte periodice organizate la marginea pãdurii.

 

:)

 

 

Inainte de omienouasutesaizecisiopt nu s-a intamplat nimic paranormal in padure?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
m-au fugarit cainii unor rromi

 

Ce-s aia rromi? Is tigani nu rromi, de ce le faci of-urile?

 

Si back la subiect. Cand eram mai mic dupa ce m-am uitat la "Blairwitch" visam la o padure asemanatoare :)

Oricum padurea HB e prea mica pentru astfel de "phenomene" :D in plus sunt sigur ca e mult prea populata pentru asa ceva :D hai ca prin anii 500 i.Ch poate gaseai elfi, troli si dragoni pentru ca Romania era acoperita in prop. de 80% de padure :) :) Ar fi fost mortal sa fi ramas la fel :D dar eu tot sper la o anarhie, dezastru ceva chestii care sa omoare 80 % din populatie (in special manelofilii si oamenii prosti) ca is satul cand vad cum retardatii astea taie padurile noastre iubite ;) I-as baga intr-o cutie fara aer doar cu un tub mic de "oxigen instant" sa vada cum ii fara paduri.

Dar nah desteptarea poporului e departe de a deveni realitate ... tot ce speram e macar astea ce au ramas sa ramana ok ;)

Link to comment
Share on other sites

aici parca era vorba de padurea hoia-baciu nu cu bucegi... am vazut si eu un fel de mini documentar pe tvr 1 acum multi multi ani si arata niste poze f ciudate facute pe acolo, cum ar fi o femeie care nu avea umbra desi era soare, sau o poza facuta in care pe fundal boschetii faceau un fel de fatza monstruoasa :) daca are cineva un link pentru documentarul respectiv sa il bage aici il rog.. nu stiu daca erau trucate sau nu, cert e ca erau alb-negru deci mai greu cu trucatul

 

cat despre bascalia cu Bucegii, :) interesant cum i-au bagat si pe francmasoni si pe papa in "teoria conspiratiei".... :) au intrat la fix!!! greu mai intelege lumea ca secretele astea sunt asa de bine tinute ca NU O SA SE AFLE VREODATA.

 

si dupa aia o da si pe hollow earth, imi aduce aminte si de flat earth society(nu cautati pe google, nu merita efortul)

Edited by Cursedone
Link to comment
Share on other sites

Ce-s aia rromi? Is tigani nu rromi, de ce le faci of-urile?

 

Si back la subiect. Cand eram mai mic dupa ce m-am uitat la "Blairwitch" visam la o padure asemanatoare :)

Oricum padurea HB e prea mica pentru astfel de "phenomene" :D in plus sunt sigur ca e mult prea populata pentru asa ceva :D hai ca prin anii 500 i.Ch poate gaseai elfi, troli si dragoni pentru ca Romania era acoperita in prop. de 80% de padure :) :) Ar fi fost mortal sa fi ramas la fel :D dar eu tot sper la o anarhie, dezastru ceva chestii care sa omoare 80 % din populatie (in special manelofilii si oamenii prosti) ca is satul cand vad cum retardatii astea taie padurile noastre iubite ;) I-as baga intr-o cutie fara aer doar cu un tub mic de "oxigen instant" sa vada cum ii fara paduri.

Dar nah desteptarea poporului e departe de a deveni realitate ... tot ce speram e macar astea ce au ramas sa ramana ok

 

Eu le-am zis la colegii de apartament din anglia ca in Romania avem cocalari cu sabii ninja calare pe caini care ataca zilnic orasele (care au ziduri, dar nu sunt destul de puternice, pentru ca au invatat sa se catere bine). Oamenii astia sunt destul de izolati de restul lumii incat sa creada fiecare vorba. ;)

 

Uite ceva cute:

http://www.timecube.com/

 

"Your midday is someone else's midnight, someone else's sundown and even someone else's sunup. Do you know that time is a simultaneous 4 corner square that rotates to a 4 day time cube within 1 - 24 hour rotation of Earth? You are educated stupid and unable to know Nature's 4-Day Time Cube Creation. "

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Uite ceva cute:

http://www.timecube.com/

 

"Your midday is someone else's midnight, someone else's sundown and even someone else's sunup. Do you know that time is a simultaneous 4 corner square that rotates to a 4 day time cube within 1 - 24 hour rotation of Earth? You are educated stupid and unable to know Nature's 4-Day Time Cube Creation. "

 

 

N-am avut rabdare sa citesc tot dar mi se pare mie sau astia reinventeaza timpul? http://timecube.com/index15.html

Edited by rageOrSilence
Link to comment
Share on other sites

aici parca era vorba de padurea hoia-baciu nu cu bucegi... am vazut si eu un fel de mini documentar pe tvr 1 acum multi multi ani si arata niste poze f ciudate facute pe acolo, cum ar fi o femeie care nu avea umbra desi era soare, sau o poza facuta in care pe fundal boschetii faceau un fel de fatza monstruoasa :) daca are cineva un link pentru documentarul respectiv sa il bage aici il rog.. nu stiu daca erau trucate sau nu, cert e ca erau alb-negru deci mai greu cu trucatul

 

cat despre bascalia cu Bucegii, :) interesant cum i-au bagat si pe francmasoni si pe papa in "teoria conspiratiei".... :D au intrat la fix!!! greu mai intelege lumea ca secretele astea sunt asa de bine tinute ca NU O SA SE AFLE VREODATA.

 

si dupa aia o da si pe hollow earth, imi aduce aminte si de flat earth society(nu cautati pe google, nu merita efortul)

 

 

N-am avut rabdare sa citesc tot dar mi se pare mie sau astia reinventeaza timpul? http://timecube.com/index15.html

 

E un mos de nebun care zice ca planeta Pamant este un cub deci are 4 fete (4 nu 6), si pe fiecare fata a pamantului este o alta zi.

 

Dar imi place ca spune ceva gen "cine nu crede este malefic si prost si o sa ajunga in iad". :)

Fii atent:

Link to comment
Share on other sites

genial mosu'

 

anyway...pamantul este PLAT

si da este gol pe dinauntru si hitler traieste intr-un oras subteran de la polu nord si poate foarte usor sa ajunga mergand prin interior la polu sud si bineinteles este si un alt soare in interiorul pamantului si sigur luna este un punct de observatie al extraterestrilor.....

 

cu un lucru are perfecta dreptate mosulica ...nu-l poate contrazice nimeni :) .

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

E un mos de nebun care zice ca planeta Pamant este un cub deci are 4 fete (4 nu 6), si pe fiecare fata a pamantului este o alta zi.

 

Dar imi place ca spune ceva gen "cine nu crede este malefic si prost si o sa ajunga in iad". :)

Fii atent:

Acest "self proclaimed wisest man who ever lived" e doar un redneck care ori e FOARTE prost, ori a luat-o razna.

 

Si eu care credeam ca emisiunile de pe National Geographic in care incearca sa se dovedeasca ca Iisus si-o tragea cu Maria Magdalena, sau ca in 2012 e categoric sfarsitul lumii si alte emisiuni in care ii pupa excesiv in c*r pe americani sunt proaste dar mosu asta....

facepalm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Acum vreo luna a venit un coleg de-al meu de la Medgidia ca sa mearga la un cenaclu literar in Constanta, si noi am zis what the hell mergem si noi sa vedem ce-i pe-acolo. Cand am ajuns acolo, in sala erau toti marii critici literari de acum, din Romania.

 

Well. Ce a urmat a fost destul de embarrasing. Un tip in varsta isi prezenta cartea, iar criticii nu puteau sa stea 5 minute fara sa zica ceva gen "Da, dar in 2012 o sa trecem in noua dimensiune." La un moment dat un tip mai tanar (toata lumea inafara de noi si de el era in varsta) si-a prezentat poezia, si dupa ce aia in varsta l-au criticat de l-au facut mic de tot, mosul ala cu cartea zice ceva gen "In fine, tinerii de azi nu au spirit artistic.", la care tipa de la capatul mesei care era nu stiu ce personalitate literara zice "Nu conteaza, pentru ca in 2012 oricum toti tinerii for trece la un nou nivel.", gen "lasa frate, ca nu conteaza ca ai poezia de rahat, in curand o sa fii cu Domnul."

 

Noi muream de ras dar daca ma gandesc bine e cam trist ca lumea chiar crede serios chestiile astea, mai ales intr-un cerc aparent academic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.