www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine Credeti Ca Merita Sa Fie Chitarist Recunoscut De Prs?


Calin ILIE
 Share

Recommended Posts

Guest szekely

Acum se va face cate un topic pentru fiecare firma ??? gibson , fender , etc,,, ???? lol

 

apropo : tu faci sondaje si pentru ibanez si pentru prs si pentru toti ???

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

Si Adi Barar e mare fan PRS...

 

@szekely & DoomShadow - fiti convinsi ca topicurile astea (ma refer si la topicul Ibanez) nu au fost create de catre Calin din lipsa de ocupatie. Mi se pare de apreciat din partea lui ca a dorit sa consulte forumul inainte de a lua o decizie.

Cea mai mare parte dintre raspunsurile pe care le-am vazut pe ambele topic-uri mi s-au parut de cel mai prost gust si puerile.

Sunt tot mai putini oameni care sa mai ia ceva in serios pe-aici. RGC-ul devine tot mai mult din cauza acelora o mare gluma de care artistii seriosi se feresc tot mai mult.

 

A! si fiti convinsi ca nu se va face cate un topic pt. Gibson, Fender, etc :)

:)

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Si Adi Barar e mare fan PRS...

 

@szekely & DoomShadow - fiti convinsi ca topicurile astea (ma refer si la topicul Ibanez) nu au fost create de catre Calin din lipsa de ocupatie. Mi se pare de apreciat din partea lui ca a dorit sa consulte forumul inainte de a lua o decizie.

Cea mai mare parte dintre raspunsurile pe care le-am vazut pe ambele topic-uri mi s-au parut de cel mai prost gust si puerile.

Sunt tot mai putini oameni care sa mai ia ceva in serios pe-aici. RGC-ul devine tot mai mult din cauza acelora o mare gluma de care artistii seriosi se feresc tot mai mult.

 

A! si fiti convinsi ca nu se va face cate un topic pt. Gibson, Fender, etc :)

:)

 

Mi-ai luat cuvintele din gura!

 

Si este un mare pacat ca majoritatea artistilor romani inca nu au descoperit PRS-ul. Sincer vorbind, cel mai bun LP pe care am pus mana vreodata este un PRS SC250!

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu nici un chitarist roman cunoscut care sa cinte cu PRS :)

 

Adi Barar , o fi destul de cunoscut ? dar nu canta numai cu PRS ca si de fapt cei mai multi chitaristi .Ptr diferite stiluri/tonuri folosesti cate un tip de chitara .

Johnny Hiland are signature guitar PRS dar canta in multe concerte pe Telecaser...dar are mai multe chitare si el ...

 

Numai cu chitare Ibanez canta cei ce au contract cu firma ca si probabil Steve Vai sau alte supervedete . Poate are si sosete Ibanez ...hehe si nu are voie sa poarte altceva ca pierde bani.

 

Bine in topic era vorba de catalogul Ibanez zonal care-i altceva .Foarte frumos si felicitari celor care fac parte din acest catalog .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Si Adi Barar e mare fan PRS...

 

@szekely & DoomShadow - fiti convinsi ca topicurile astea (ma refer si la topicul Ibanez) nu au fost create de catre Calin din lipsa de ocupatie. Mi se pare de apreciat din partea lui ca a dorit sa consulte forumul inainte de a lua o decizie.

Cea mai mare parte dintre raspunsurile pe care le-am vazut pe ambele topic-uri mi s-au parut de cel mai prost gust si puerile.

Sunt tot mai putini oameni care sa mai ia ceva in serios pe-aici. RGC-ul devine tot mai mult din cauza acelora o mare gluma de care artistii seriosi se feresc tot mai mult.

 

A! si fiti convinsi ca nu se va face cate un topic pt. Gibson, Fender, etc :)

:)

 

asta cam asa pare ...

 

pe de alta parte tot Stratocaster si GibsonLP sunt cele adevarate celelalte doar inlocuiesc acestea imbinand partial ( doar partial ) avantajele celor doua chitare .

.......

..........

.......

.....

......

.....

....

................................................................................

......................................

....aici a fost ce am scris dar nu avea rost ...trec pe la MCMUSIC si mai povestim.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Chitaristul lui Horia Brenciu ( nu de alta, dar nu mai stiu pe nimeni in Ro care sa cante pe PRS. Poate sunt eu ignorant totusi :) )

Din aceeasi categorie cu Cristi Cretu,chitaristul lui Brenciu e si Andrei Apostol,de la Jukebox (parca Andrei ar fi mai mult pe sticla) si Hunor Ort,chitaristul de la Cortez ,PRS-ul lui Andrei fiind de departe PRSul meu favorit.

Dar ca expunere ,istorie si prestanta,evident ca Paul Ciuci si Adi Barar ar fi alegerea cea mai buna.

:) Parerea mea de posesor de multe chitari,dar niciun PRS (din cauza crizei)

Link to comment
Share on other sites

Cu siguranta, si-mi pare rau ca l-am omis. Nu l-am vazut niciodata cintind cu PRS, din pacate.

Stiu ca la un moment dat avea un Music Man (cred ca era Axis). Apoi l-am vazut cu Les Paul.

 

Si cam atit, prin Bucuresti dinsii ajung destul de rar...

Ai dreptate .Are multe chitare de toate tipurile , si chitare tip PRS are mai multe pertrfect la fel dintre care unul tin minte ca este MM. de fapt unele se puteau vedea la cate un concert la clubul The Note cand expunea cateva piese din colectie.Erau si pe o pagina web dar nu mai stiu adresa.

 

am gasit :

 

http://www.locoweb.ro/numar/loco_februarie/adi_barar_cargo/

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.