www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parul ...


Guest a_punker
 Share

Recommended Posts

Guest a_punker

Am o problema ...care am avut-o aproape toti la un moment dat, unii mai des altii mai deloc , deh, deci e vorba despre par,. Si pe voi va F*te toata ziua la cap cu tunsu ? Adik doh stiu ca traiesc intr'un oras uitat de civilizatie:))) dar pnm in fiecare zi mi se scoate ochii ....nah exceptamnd unele fete :) si cativa prieteni adevarati ...in rest toata lumea jeez:| ,Voi ??

Link to comment
Share on other sites

Guest Play3r

eu zic sa facem o petitie, sa se inchida toata frizeriile din tara...asa cred ca nu o sa mai avem probleme cu dorinta unora de a ne tunde. :))

Link to comment
Share on other sites

Am o problema ...care am avut-o aproape toti la un moment dat, unii mai des altii mai deloc , deh, deci e vorba despre par,. Si pe voi va F*te toata ziua la cap cu tunsu ? Adik doh stiu ca traiesc intr'un oras uitat de civilizatie:))) dar pnm in fiecare zi mi se scoate ochii ....nah exceptamnd unele fete :) si cativa prieteni adevarati ...in rest toata lumea jeez:| ,Voi ??

nu zic nimic de par, si de mine se lua lumea dar intre timp mi l-am tuns, dar...

 

 

 

 

cum naibii ai vrea sa canti punk pe un (semi-)hollow cu doze P90? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
tu esti cel mai penibil frate cu catalogarile tale cu tot

 

eu nu am nimic cu discriminarile chiar is de acord cu ele nu avem ce cauta toti in aceeasi oala

 

deci cu asta chiar nu sunt de acord .... diferenta intre un manelist , un raper , unu ce asculta muzica romantica , si un metalist este doar de gusturi si cultura ... si este cat se poate de penibil sa discriminezi pe cineva pentru ca e manelar sau rocker , sau ca are parul lung ....

 

mi se pare cat se poate de normal sa ai parul lung .... si la fel de normal sa ai parul scurt ... e chestiune de gust ...

beethoven avea par lung , si slah , si romeo fantastick ....

 

am avut parul lung ... dupa aia mi lam tuns semi lung ... dupa aia,adica acum, mi lam tuns scurt .....

 

ei da ... si singuriii destepti care imi spuneau tundete cand aveam parul lung erau niste romani manelari ... insa binenteles asta nu inseamna ca toti manelarii is asa (majoritatea da) , si nu trebuie sa discriminam pe nimeni ....

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
I has teh long hair. Si vreau sa-mi trag un breton 80's zilele astea. Nu te injura nimeni in Anglia, poti sa ai parul si transparent. :)

 

Sigur poti ? :)

Link to comment
Share on other sites

Am o problema ...care am avut-o aproape toti la un moment dat, unii mai des altii mai deloc , deh, deci e vorba despre par,. Si pe voi va F*te toata ziua la cap cu tunsu ? Adik doh stiu ca traiesc intr'un oras uitat de civilizatie:))) dar pnm in fiecare zi mi se scoate ochii ....nah exceptamnd unele fete :) si cativa prieteni adevarati ...in rest toata lumea jeez:| ,Voi ??

 

Stiu, stiu!!!!!

am rezolvat problema

... = PE!!!!!

Am o problema PE care am avut-o aproape toti....

yupeee!!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pai e simplu...da-i cu parul (ciomagu') in ei , nu? :)

sa nu iti tunzi pletanu' (greseala ce am facut-o eu din pacate...) , pt. ca doar atunci vei afla ce parere are majoritatea despre pletosi . chiar pe strada toti "titanii gandirii" o sa iti povesteasca ca pletosii si rockerii in general is nespalati , betzivani .....

 

toti manelarii si huuserii ar trebui tunsi cu castronul.....parerea mea :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest a_punker

deci sa incerc sa raspund la toate pe rand : 1 nu catalogez pe nimeni, dar numi plac pustii wanna be .... 2 "plete", par lung nu poate avea chiar oricine, nu vreau sa jignesc dar cunosc destui manelisti/rapperi care nu isi lasa parul mai lung din motiv de lene, ca doh doar parul lung trebuie ingrijit, :-j , in fine, manemoistii sunt destui... faza ca traim in ro, si cum bn a zis cnv in anglia nuti zice nimeni nik ....dar ce comparatie fac si eu :-j , dar totusi unii o iau prea in ras....mai ales un user de aici care trece prin perioade de tulburari ...saracu ..stim stim ca is scumpe pastilele in zilele noastre ...criza asta.... :) cei care il au lung stiu ce inseamna...restu arunca doar afirmatii bazate pe fairy(pur)-tales ....toate bune :)

Edited by a_punker
Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

stii cum e sa te bata taicatu la cap cu paru tot timpu si profa de istorie sa te asculte din toata materia daca nu te tunzi? vaide mama mea.. ba si acu o sa avem diriga pe o proasta.. o psihopata.. vai de noi, plus ca parintii mi-au zis ca pana la 18 ani ma tund cum vor ei...

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
stii cum e sa te bata taicatu la cap cu paru tot timpu si profa de istorie sa te asculte din toata materia daca nu te tunzi? vaide mama mea.. ba si acu o sa avem diriga pe o proasta.. o psihopata.. vai de noi, plus ca parintii mi-au zis ca pana la 18 ani ma tund cum vor ei...

 

Banuiesc ca stii ca e ilegal sa te oblige sa te tunzi ... aAAah si banuiesc ca e discriminare daca te pune sai spui toata lectia ca ai parul lung .... adica daca ia iti spune : "daca nu te tunzi te ascult din toate lectiile!" banuiesc ca o poti da in judecata ... oricum merita incercat...

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Banuiesc ca stii ca e ilegal sa te oblige sa te tunzi ... aAAah si banuiesc ca e discriminare daca te pune sai spui toata lectia ca ai parul lung .... adica daca ia iti spune : "daca nu te tunzi te ascult din toate lectiile!" banuiesc ca o poti da in judecata ... oricum merita incercat...

 

esti nebun? am 12 ani

 

si oricum ... frate traiesti in romania ! o sa-i doara in cot pe aia

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

Eu m-am tuns prima data la 14 ani, cand m-a vazut taica-miu cu parul pana pe umeri, il aveam pana la c*r, a facut o criza de isterie, ai mei pana dupa facultate au avut o padure de invidiat in cap, firul lor de par atingea si 1 metru, acum sunt rusinea familiei, sper ca in 2 sau maxim 3 ani sa ajung iara la performantele din tinerete. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut

Doamne! pey bah ... cum zicea si Motu Pittis "Nu conteaza cat de lung am parul, important e cat si cum gandesc."

majoritatea se leaga de podoaba capilara la noi baietii fiindca le e ciuda. profului de chimie ca lui ia cazut parul si e chel ... profesoarei de biologie ca ai parul mai sanatos ca al ei si asa mai departe.

nu te mai plange atat pe net si lasa-ti pleata sa se bucure se mult scuturat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
Pe mine m-a amenintat directorul ca ma da afara daca nu ma tund, cand eram in liceu. Si m-am tuns. Toti ne-am tuns. Au fost vremuri intunecate.

 

asta pe vremea lu ciocanescu ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.