www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vecini


Guest JeeFo
 Share

Recommended Posts

eu am adus odata la bloc ampul pe care l tin la casa,am zis sa bag si eu niste rifuri sa moara dusmanii de suparare , dupa 5 minute vine un baiat de pe scara la mine la usa

-ce faci vecine?

-bine,zic eu,bag ceva la electrica

-aaa,credeam ca tai ceva cu drujba ca aveam si eu nevoie la tara

 

nu i mai deranjez niciodata

LOL F. Tare!!! M'am prapadit de ras :) ... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu am adus odata la bloc ampul pe care l tin la casa,am zis sa bag si eu niste rifuri sa moara dusmanii de suparare , dupa 5 minute vine un baiat de pe scara la mine la usa

-ce faci vecine?

-bine,zic eu,bag ceva la electrica

-aaa,credeam ca tai ceva cu drujba ca aveam si eu nevoie la tara

 

nu i mai deranjez niciodata

 

De obicei asa face lumea, cand ascultam la scoala muzica rock, mai trecea unul si spunea ca ascult melodii cu drujbe, nu isi dau seama ca e vb. de Distors :)

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
De obicei asa face lumea, cand ascultam la scoala muzica rock, mai trecea unul si spunea ca ascult melodii cu drujbe, nu isi dau seama ca e vb. de Distors :)

 

Exista persoane care nu au destula minte pentru a diferentia sunetul de drujba cu cel de chitara :)

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
Sunt o gramada, doar suntem in Romania :)

 

da..asa e :))...faptul ca traim in Romania ne da raspunsul la majoritatea lucrurilor rele care se intampla :)

 

ca tot veni vorba de Romania..postez si eu asta

 

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

vecinii mei au venit o singura data cand mi-am cumparat noul combo de 75w si am vrut sa-i dau un test.

era la mai putin de jumate si a venit vecinu din capatu culoarului care ma auzise de la dus, speriat, intrebandu-ma ce fac.

o alta vecina a venit in lipsa mea si l-a rugat pe frate-meu sa-mi spuna sa ma abtin ca are sesiune 2 sapt.

in rest nu prea deranjez pe nimeni.

 

in schimb, cant de ceva vreme cu 2 prieteni si un drum machine acasa la unul dintre ei. in fiecare sambata dimineata acolo e sala noastra de repetitii. parintii lui se pare ca s-au obisnuit deja. taica-sau e foarte tare cand mai canta la muzicuta cu noi. oameni foarte de treaba, mi-e mila de urechile lor uneori :)

Edited by Galfi
Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
eu nu mai cant in punga demult. deschid larg fereastra sa se auda pana la cimitir la teoctist.

 

Cel mai tare !!!!

 

Io stau la casa si nu cant foarte tare ... insa vecinu io mai zis la tata sa ascult muzica mai incetul ... ca am un home cinema de 1000 de wats ( rms or fi 100 150 asa ceva) si se aude tare adica pana la colt.... si ingrozesc veciniii cand ascult canibal corpse....insa aici nimeni nu vine sati spuna sa dai mai incetul...ascult muzica tare numa cand careva baga muzica pop la maxim...

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
La mine a venit militia de 2 ori dar le-am inchis gura cand am citi din CDP si CPC :) nu au stiut ca nu ma pot ameninta ca pe un kinder ca deranjez vecinii ziua in amiaza mare.

 

:):) ..foarte tare :D

Link to comment
Share on other sites

Eu cant intr-un internat din anglia cu 3 alti studenti, si alte apartamente in fiecare parte, cu pereti basically de carton. Cant tare de tot si n-am avut niciodata probleme cu vecini.

Acasa, stau la casa, si am ziduri groase, si daca se aude un chitait ma suna vecina. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

la curte e cel mai bestial.Canti in curte,faci concert in curte,sparg ce vrrei si faci ce vrei.Nu vine nimeni.Si in plus dc sa nu dai muzica tare,cand idiotu de vis-a-vis,mare bogatan,rupe manelele.

 

Asa e frumos baieti.spargeti difuzoarele.

 

DAr la bloc.....uh

Link to comment
Share on other sites

Am si eu niste vecini manelisti...vreo 2 ani la rand bagau manele cam pana la ora 3 noaptea si degeaba le ziceam sa inceteze ca sunt cocalari si nu asculta. Noh leam bagat si io un AC/DC, un Iron Maiden acol pe home cinema, repede o vint cocalaru de vizavi ca ioi ca muzica satanista si chestii si sa ma opresc...i-am inchis usa in fata. Am mai lasat muzica vreo jumate de ora, ca putin rock nu strica, dara daca manele sunt destule...si o vint vecina de deasupra (care este pocaita) si isi face cruce la mine in usa si imi face scandal. Peste 2 zile s-o intalnit cu mama si ii spunea cum sa ma educe sa nu ascult muzica satanista (desi ceea ce ascult eu nu este muzica satanista). Majoritatea manelelor s-au oprit de-a lungul vremurilor dar totusi mai este un cocalar care nu se da batut...mai discut cu el cand imi iau un head de 100 w si un cabinet 4x12...

Edited by balu
Link to comment
Share on other sites

eu am adus odata la bloc ampul pe care l tin la casa,am zis sa bag si eu niste rifuri sa moara dusmanii de suparare , dupa 5 minute vine un baiat de pe scara la mine la usa

-ce faci vecine?

-bine,zic eu,bag ceva la electrica

-aaa,credeam ca tai ceva cu drujba ca aveam si eu nevoie la tara

 

nu i mai deranjez niciodata

foarte tare looooooool

Link to comment
Share on other sites

Gorgoroth si Cannibal Corpse au rezolvat problema urgent.

 

Incearca Intestinal Disgorge data viitoare.

 

 

Succes garantat.

 

Poate e limitata perspectiva mea dar nu inteleg treaba asta cu "imi da energie". Asta ar insemna ca ti-e indiferent daca asculti crust punk, grindcore, death sau tehno, conteaza doar sa fie ritmata? Sau te inspira povestile despre zombi canibali si chirurgie genitala sumara? Nick Cave ai incercat?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Grunt

Cu vecinii n-am avut niciodata probleme, pentru ca pana de curand am stat in camin. :)

 

Si unde m-am mutat, nu face nimeni gargara, toata lumea e linistita si am grija sa fiu si eu la fel.

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
un adevarat vecin fie sta cuminte in cimitir fie zboara pe alta craca.

 

dar cand unii iti baga manele la maxim nu trebuie sa ii linistesti?:)

la bloc este dezavantajul ca nu te aud un singur vecin, ala care te sacaie;

 

eu aveam unii deasupra care in fiecare vara dadea gauri in pereti intre orele 8 si 12 dimineata :) (eu chiar ma gandeam daca mai au ce gauri ca vreo 5 ani la rand au facut asa toata vara de luni pana sambata)

 

din pacate...nu s-au linistit cu muzica,chitara nimic :-l(si deranjam si ceilalti vecini degeaba din cauza lui)... in cele din urma m-am mutat eu la casa si gata :)

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

Guest MetalManiac

poate o sa vi se para ciudat cant de 5 ani la chitara de atunceea stau tot in aceelasi bloc si nici un vecin nu a venit am cantat la toate orele posibile si nu au venit sincer eu am un amplificator daca dau volumu la distors (daca minim ar fi 1 si 10 max) eu dau pe la 2 si deja e foarte tare si ziua si noaptea iar daca dau la maxim (o data am facut nu mai repet prostia asta) se aude un tipat foarte tare nici n-am apucat sa cant o nota ca nu mai rezistam nu stiu ce are daca ma puteti sau daca nu e ok oricum nu au venit niciodata vecinii is norocos

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

In 2 ani de chitara....de cantat zilnic , la toate orele...mi s-a baut in teava doar odata :)) . Asta e destul de bine..:)) .

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
In 2 ani de chitara....de cantat zilnic , la toate orele...mi s-a baut in teava doar odata :) ) . Asta e destul de bine.. :) ) .

 

stai linistit, au batut de mai multe ori :)), dar nu ai auzit pentru ca tu cantai :-j

Link to comment
Share on other sites

Guest Gratisyahu

O singura data am avut probleme...d-astea mai evidente. M-a pus dreacu sa-mi iau dopuri de urechi si am intrat in camera sa le incerc, sa vad cat de tare pot sa dau ampu si cum se simte. Sa zic ca ajunsesem pe la 7.5 din 10 pe un amp de 120W pe distors cu gain 10 si scoop. N-am dat 3 acorduri, au inceput sa-mi tina ritmu pe calorifer. M-am oprit destul de prompt. ce-i drept era si vreo 11 noapte.

 

Dar, in mod normal incerc sa pastrez nivelul destul de incet. Cand mai ma apuca(dar foarte rar) sa mai cant un rock si dau ampu sa se auda mai tare, dar nu foarte mult. In rest, despre vecini: sus am un vecin care( sa zic vreo 35-40 de ani) care m-a invitat la concertul metallica. Jos am vecini care sunt de treaba, niciodata n-am avut probleme cu ei, iar in stanga am o vecina vaduva(care m-a chemat s-o ajut sa-l dau pe barbac-su mort jos din pat, alaturi de o echipa de 2 paramedici) care se intampla sa nu o aiba pre bine cu auzul.

 

Si nu in ultimul rand, nu prea ascult asa de mult rock. Cand ascult tare, o dau pe reggae, blues, funk...uneori chiar si romica puceanu si fratii gore. Deci, sunt dj-ul blocului, n-au dece sa se planga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.