www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vecini


Guest JeeFo
 Share

Recommended Posts

Guest Sterben
La mine nu vine niciodata nici un vecin, indiferent la ce ora as canta.

Avantajul de a sta la casa... :D

 

si eu stau la casa si n-am astfel de probleme desi is ferm convins ca se aude bine la vecinu in casa :)) unele coincidente "arhitecturale" si-s geamurile destul de aproape si vara-s deschise, doar e cald. eu cred ca-i place :) fiind fan etno tivi si chestii de genu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Evil Uadafac

cant am bagat toata trupa in apartament o venit venerabila doamna de la parter si zicea ca i se misca lustra din cauza noastra :)) in rest batai in calorifer si ca sa nu ma enervez cant cu castile sau la rece

Link to comment
Share on other sites

Voi ascultati/cantati muzica sau zgomot de enervat vecinii?

Nu vi se pare cumplit de puerila atitudinea "uite ce muzica dura ascult eu!"?!

 

sa te vad cum stai pe o strada cu cocalari cu manele la maxim. porma sa ne povestesti.... deci nu. nu e puerila. inseamna sa iei atitudine si sa ii fti in g..ra.

 

cu ajutoru bunului dumnezeu imi echipez casetofonul cu baterii si ma plimb prin autobuze si tramvaie in cautare de distractie. o sa incerc sa iau un casetofon mai greu, eventual metalic ca sa si pot sa lovesc cu el in caz ca vrea sa se infiga vreunu cu fatza in el.

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

Guest Evil Uadafac

corect daca ***** astia de manelisti merg cu maneaua la maxim la masina/telefon pe strada eu de ce na-s merge cu metale :-?? sa vedem macar care pe care

Link to comment
Share on other sites

Guest dan_tyr

Eu am un vecin idiot , Haulica pe numele lui care cu toate ca sta cu 2 etaje mai jos tot zice ca i se aude in casa muzica si are grija sa o instiinteze pe mama sau sa vina la usa(inutil,fireste :) ) Mai sta sub mine un jandarm care e super , nu a venit niciodata . Cred ca sunetul ocoleste etajul 3 si merge direct la 2.

Link to comment
Share on other sites

sa te vad cum stai pe o strada cu cocalari cu manele la maxim. porma sa ne povestesti....

 

Tinere, you have no idea :) Crezi ca in centrul Vasluiului stau numai intelectuali Dimineata ma trezeste Adi Minune de la blocul de vizavi si noaptea ma culca Guta de la vecinu' caruia i-am mai dat si sfaturi despre sistemul audio :) .

 

corect daca ***** astia de manelisti merg cu maneaua la maxim la masina/telefon pe strada eu de ce na-s merge cu metale :-??

 

Pentru ca nu combati un idiot imitandu-l.

Link to comment
Share on other sites

Guest darklord
voua cat de des va vin vecinii la usa?

le-a mai trecut cheful sa vina cu trecera timpului?

 

mie mi-au venit cel mai mult de vreo 3 ori intr-o saptamana..si m-au amenintat cu politia daca mai cant dupa 10 seara )

(normal ca am mai cantat..nu degeaba au mai venit)

 

vad ca cu timpul s-au mai potolit..nu prea m-au mai vizitat

 

 

 

:))) da,pai eu am noroc ca n-am vecini f aproape am numa o herghelie(a lui Bubau daca-l stiti tipu care a reprezentat romania la olimpiada:P) langa mine si cand repetam cu trupa caii nu vin aproape,isi speriati si nu vor sa sara peste obstacole etc :)) e chiar comic cateodata :))...restul veciniilor s-au obisnuit cu cantatul,deja incep sa le placa si piesele de atata ascultat :D))

Link to comment
Share on other sites

pt ca primatele nu au auzit de volum...???

 

a deviat cam prost acest topic...puteai sa-ti exprimi gandul si folosind alte cuvinte si expresii mai putin jignitoare

Link to comment
Share on other sites

Guest Lord Katsumoto

Sincer, vecinii mei sunt prea nesimtiti, grasi si lenesi ca se miste cei 2-3 metri de la usa lor la a mea. :)

 

Am un Vox DA5 (asta ca idee despre cat de neclar si oribil se poate auzi pe high-gain) care de regula il tin pe la 5 (adica 12 o'clock, cum ar fi) si nu cred ca deranjez vecinii. Nu de alta dar m-am asigurat sa-mi izolez camera la ultima restaurare a casei si nu se aud boxele cand le dau la maxim pana in bucatarie, barem pana la vecini prin diftai peretele. (boxe cu subwoofer, deci tehnic macar bubuitu ar trebui sa se auda, daca nu inaltele pana la parter)

 

Ampu nu vreau sa-l dau la maxim... EVER. Nu de alta dar nu cred ca-mi tolereaza urechile asa ceva. Asta si nu vreau sa se mute ai mei. Inca. :)

Link to comment
Share on other sites

Iron Maiden si Ac/Dc satanisti? :)

 

Am avut si io de-a face o data cu un pocait care zicea ca Metallica is satanisti. I-am zis de faptele de arme ale lui Varg Vikernes. Si o inteles ca Metallica mai au de ars biserici si de ucis oameni pana sa-si faca o faima de satanisti.

 

Da-le frate Gorgoroth aia rupe tot. Crede-ma si taica-meu pleca de acasa cand bagam Gorgoroth la maxim. Si nu era singuru, mai erau vecini care plecau de acasa cand incepea Gorgoroth. Gorgoroth rules. Si Burzum facea treaba buna nu zic da Gorgoroth erau autoritatea suprema. Daca era un cocalar care rezista la altceva ii dadeam cu Gorgoroth si il rezolvam. Ziceau vecini ca acolo is inregistrati draci. Altu o zis ca-s posedat ca numa asa pot asculta Gorgoroth, Cannibal Corpse, Darkthrone si Mayhem si genu ala. :)

Tot esti dur nu ? Vad ca la moda e acuma, cand iti dau astia buletinu iti da si legitimatie de durulete . Pacat ca expira pe la 17 ani cand duruletele da de vre-o emolauca care sa-l puna sa asculte BFMV si gata e so firav si neinteles saracutul.

Link to comment
Share on other sites

Guest adrianodisegnare

I would kill them !!!! Ai dreq muncesc noaptea si vin si dorm toata ziua :) (vecinu de deasupra), ala de dedesubt imi bate ritmu' de zor in teava !!! :)

Edited by adrianodisegnare
Link to comment
Share on other sites

I would kill them !!!! Ai dreq muncesc noaptea si vin si dorm toata ziua :) (vecinu de deasupra), ala de dedesubt imi bate ritmu' de zor in teava !!! :)

 

ohoo..iti faci o formatie cu vecinu de dedesubt :> :))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest AlinMetallica

da... la mine eventual doar parintii au ce sa imi zica...

ca in rest stau intr-o casa cu doua etaje si ditamai curtea...

ce-i drept stau cu verisoaramea... (impartim in 2 casa) dar ea e plecata mai tot timpu (inclusic noaptea) si parintii ei sunt surdo-muti

 

si eu unu sunt innebunit dupa metallica si sunt crestin! insa acum unii vad gresit lucrurile.. ca sa fie satanist trebuie sa fie si extrem de agresiv (nu fac referire la metallica, ac/dc si altii)

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cant foarte mult unplugged, dar cand ma apuca sa imi insir cablurile (is cam dus la capitolul asta, am 15m de cablu, amp-ul e in sufragerie si eu ma duc in alta camera cu tot cu chitara pt a bea un pahar cu apa), dau volumul la 2/10, apoi vine maica-mea si imi zice ca vibreaza usa, lustra si vitrina... ce inseamna 90W intr-un dif de 15"...

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Mie nu-mi comenteazã. Am acustica și nu se aude chiar asa de tare. Si oricum majoritatea din bloc de la mine sunt bãtrâni și-s de ok. :)

Link to comment
Share on other sites

eu am un vecin simpatic rau :

cand mi-am montat sifonieru a venit la ora 20:00 cu ciocanu in mana la usa(dupa care tipu care imi monta mobila l-a alergat pe scara :)) )

cand vede ca vin acasa bate in teava ritmic de vreo 3-6 ori

cand se imbata baga irina loghin si alte specimene

cand cant la chitara, magic, caloriferu ma acompaniaza

 

I luv my neighbour :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu am o vecina.. cum sa spun: Spurcata :) .. ma pun sa cant putin si nici chiar la un volum exagerat... Dupa 10 min de relaxare cat cant.. apare ea :) Sper ca o sa se mute cat mai repede de aici.. si politia suna :)) credca are abonament la nr 112

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest kakarot

Am urcat cu un vecin in lift. Imi zice: "Taica.tu canta la chitara?" Eu: "Nu, eu...". La care, ala: "Da-mi voie sa iti strang mana. Noua ne place, poti sa canti oricand, suntem mari fani... blah blah..." :) Hehe....

Edited by kakarot
Link to comment
Share on other sites

yo de obicei nu cant prea tare o data am cantat si a venit vecinul de la 2 zicand ca i se zguduie lustra

m-am `suparat` pe el si de atunci toata scara mea e metalista :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.