www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare


Guest Cristiana
 Share

Recommended Posts

Guest Cristiana

:)  Salut ! Ma numesc Cristiana locuiesc in orasul Mioveni(arges), am 11 ani si sunt 9 pe aici..

 

In clasa a 5a as vrea sa intru la liceul de arte Dinu Lipatti din Pitesti si sa dau la canto si la chitara..

 

Eu nu stiu daca , atunci cand dau la chitara , voi primi una? Sau va trebui ca eu sa-mi cumpar una .?..

 

Ce chitara ar fi potrivita pt o incepatoare? Una clasica? Daca este cineva din Pitesti, sa-mi spuna la ce magazin ar trebui sa merg si cam cat costa una clasica.. :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Poi la liceele de muzica se face chitara clasica iar cat costa ... depinde de bugetul tau de la 200 lei la 30000 lei :)

Intreaba parintii cat sunt dispusi sa dea pe chitara si ne spui :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Cristiana
Poi la liceele de muzica se face chitara clasica iar cat costa ... depinde de bugetul tau de la 200 lei la 30000 lei :)

Intreaba parintii cat sunt dispusi sa dea pe chitara si ne spui :D

 

Pai deobicei , eu platesc..Imi strang bani...Mai contribuie si ei,cu un milion..Iar eu platesc restul..

 

 

Sau , daca nu, platesc ei(doar daca am facut ceva bun..) ..

 

Poate platesc ei :) merit ca m-am calificat la olimpiada de romana pe judet.. :)

Edited by Cristiana
Link to comment
Share on other sites

nu credeti ca pentru un incepator, merge o chitara clasica si la mana a doua ?

 

adik, daca chitara e buna, e buna si cam atat; nu e ca la o chitara electrica; la chitarile clasice, e mai simplu;

 

...

deocamdata,

de pe

www.mcmusic.ro

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1249

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1817

 

rog pe cei mai priceputi sa critice ce naiba am postat, ca nu prea ma pricep, mai ales la aceasta firma...

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Eu sunt sigur ca te ajuta profesorul de muzica ... iti zice el de unde si ce sa iei si o sa iti zica sa cauti un reghin care e super ok :)

Link to comment
Share on other sites

Guest blackpain
pai nu e tot dracu ala hora cu reghin? :)

 

ma ref sa-si ia modelul reghin sau altul; scuze, nu m-am exprimat eu bine :)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Cristiana
In Pitesti, pe strada IC Bratianu este vechiul magazin "Casa Vacantei" sau "Sportul" cum i se mai zicea. Acolo vei gasi ceva modele de la Reghin.

Daca vrei sa mai cauti si pe net, mai poti incerca www.mcmusic.ro sau www.guitarshop.ro

Multumesc mult ! Poate cand mai trec prin Pitesti , o sa ma uit si pe acolo. :) Probalil in vacanta mare..

 

 

Multumesc tuturor pentru ajutor ! O sa mai vorbesc cu ai mei...

Link to comment
Share on other sites

vezi sa fie comod gatul.. modelul cel mai ieftin de clasica de la reghin mi s-a parut oribil. incearca ceva cu top solid si poate un profil mai bun.

 

daca dai la liceu de muzica vei avea nevoie de un instrument serios si mai bine vorbesti cu un prof sau doi sa vezi ce-ti recomanda. poate gasesti si un sh la pret bun. dunno (poti verifica pe net daca se fac magarii cu pretul)

 

bafta multa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Cristiana

Gata..AM fost la verisoara mea , si mi-a dat chitara ei, pe care n-o mai folosea..

 

Este o chitara Reghin...Momentan ii lipseste 2 corzi , dar cumpar eu de la un magazin din Pitesti..:)

 

O voi curata de praf is o voi iubi! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Cristiana

Stiu ca nu este site-ul potrivit...

 

Pe google nu am gasit...Caut si eu negative la mel pt copii..

 

Sau macar un prog bun de facut negative usor..Nu vreau Demo , ci Full Version..

 

Daca stie cineva sa ma contacteze la id-ul de messenger chrysa_stelista

 

Am nevoie urgent!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.