www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fanclub Ibanez


bolly
 Share

Recommended Posts

Guest Johnny I

sa o stapanesti sanatos!!! doamne kt imi plac ibanezurile albe!!!! :) :)

 

 

ps: uite si poze cu a mea (dozele nu mai sunt aceleasi k il poza)

post-296-1183228211_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ibanez GRG170DX .... :) ...nu am aparat la indemana ca sa ii fac o poza insa pot spune despre ea ca pentru o chitara de sub 300 de dolari, tonul si playabilitatea sunt SF...Ibanez ruleaza.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest the-mountain-song
Uite vine si "nervoasa" mea pe forum...Jenna Jameson ca e blonda :)

 

post-3498-1183213169_thumb.jpg

post-3498-1183213203_thumb.jpg

post-3498-1183213241_thumb.jpg

 

...bai deci....nush...nush cum sa formulez ca sa nu dati cu pietre...si ca sa nu aveti impresia ca sunt vreun noob care se trezeste vorbind despre chitari....dar...referindu-ma STRICT LA ASPECT (!!!!!!!), sa mor io daca nu imi place mai mult modelul asta de ibanez rg decat originalul jem 7 al lui steve vai....daca ar fi sa aleg, as alege calitatea aleia cu aspectul asteia...chitara din imagini, sa zicem ca arata...ca un JEM trecut printr-un GR (gayness reductor) ...

cat despre mine....un ibanez comanda speciala JS Custom made in japan, cu lemn de mahon, bridge kahler si sustainiac ...vine in curand, deci poze in curand...salutare

Edited by the-mountain-song
Link to comment
Share on other sites

Culmea, nu sunt fan Ibanez si nici fan Satriani si nic fan signature-guitars(poate cu exceptia MusicMan`lui Luke)...Cu toate astea am un Ibanez, este signature si e JS1200! :) E o chitara care imi vine f. bine la mana, e versatila si e lucrata ca o bijuterie, un neck excelent, corp usor(geriatric...hehe), dar cred ca dozele sunt punctul forte...ah si tremolo-ul.

post-972-1183659016_thumb.jpgpost-972-1183658956_thumb.jpg

 

Ei hai!! E super scula ce ai tu aici...si parca ai mai avut un Ibanez daca imi aduc bine aminte si ala la fel de "bengos" :)

Link to comment
Share on other sites

cat despre mine....un ibanez comanda speciala JS Custom made in japan, cu lemn de mahon, bridge kahler si sustainiac ...vine in curand, deci poze in curand...salutare

Felicitari in avans :) , cu aceasta scula se castiga razboaie :)

 

@art: respect maxim pentru ceea ce faci + felicitari pt roscata, o meriti :)

 

Si daca e vorba de JS-uri, iata-l pe blue-thunderul meu (sound-ul la duel editia 72, live suna cu mult mai bine)

post-4426-1183763896_thumb.jpg

Edited by Calimero
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest Don MaXxX

a mea e bruneta :) Ibanez V50 Acoustic Guitar.

Ce parere aveti? Eu nu m-am dumirit inca , are un sound ciudat , e altfel fata de cealalta chitara a mea(un Invasion , copie dupa Ibanez , cred) , asta are un sunet metalic(parca) , aia are un sunet mai fad

post-5186-1189182651_thumb.jpg

post-5186-1189182710_thumb.jpg

post-5186-1189182751_thumb.jpg

post-5186-1189182797_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uite vine si "nervoasa" mea pe forum...Jenna Jameson ca e blonda :)

 

post-3498-1183213169_thumb.jpg

post-3498-1183213203_thumb.jpg

post-3498-1183213241_thumb.jpg

 

din asta am vrut sa-mi iau si eu... da cand am ajuns la muzica nu mi-a mai placut... parea putin de nuntas...

initial mi-am dorit-o pt ca si vai avea un model asemanator... bine... decupata in stilul lui, alte doze, taste, floyd... etc :)

in schimb am ales frumusetea asta... modelul pe negru :)

 

RG350EX-BK

 

post-5152-1189363773_thumb.jpg

post-5152-1189363762_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.