www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

A ajuns ... sau cel putin acuma m-am tezit eu din cantat non-stop la ea ( probabil aveam nevoie de lichid de functioanre ptr gat ) .. oricum m-am gandit sa o pun si eu pe forum .. asa ca am luat aparatul am tras cateva poze super rapid .. asa ca nu asteptati o chitara lucioasa ( ca nua m timp sa o sterg acuma) sau la cine stie ce pozitii artistice ... o sa fac si poze mai frumoasa cand o sa o pun la recenzii .. pana atunci arunc aci pozele facute in graba.

 

Schecter Hellrasier C7 black. Cuvintele sunt de prisos

Aici ai zis bine ... deja vorbim de gesturi animalice ( :drool: )

 

O saptamana nu mi'ar fi ajuns sa ma dezlipesc de asa ceva ...

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si eu cu toate ca n-am cine stie ce scule :) ...

Nr1: Stagg Les Paul (care se doreste copie de "Custom Black beauty :) " )

Nr2: Grosmann V de lux

Nr3: Concert Western Electroacustica Stagg care suna destul de frumos pe doza piezo...

Ps: sorry ca sunt murdare ca naiba :)

post-385-1171494213_thumb.jpg

post-385-1171494231_thumb.jpg

post-385-1171494279_thumb.jpg

post-385-1171494308_thumb.jpg

post-385-1171494338_thumb.jpg

post-385-1171494375_thumb.jpg

post-385-1171494404_thumb.jpg

post-385-1171494423_thumb.jpg

post-385-1171494492_thumb.jpg

Edited by Mihai_N_
Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

foarte ciudata, esti sigur? m-am gandit initial ca din cauza asta arata asa, dar dupa un zoom nush parea prea ciudata

post-785-1171496820_thumb.jpg

Edited by seraphx
Link to comment
Share on other sites

hop si eu la voi pe site :() ..... uite si chitara mea.....un Squier :) care azi a facut 4 luni B)) .......pt mine ca incepator suna chiar foarte bine, sunt multumit de ea....si dintre tot ce am probat prin cta, chitara asta mi s-a parut cea mai buna, la pretul asta.e roshie :) ....da` alta varianta de culoare n`am avut....mie`mi place si asa :)

post-3376-1171538415_thumb.jpg

post-3376-1171538428_thumb.jpg

post-3376-1171538443_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, e negru. O intrebare, pentru tine si celalalt proprietar: inbusurile din nut sint solide? Ale mele s-au tocit dupa 2 stringeri :) E drept ca si cheita e un pic cam ingusta pentru gaura lor.

 

Hmm.. inca sunt in stare buna. Ce-i drept, n-am umblat la ele decat de 2-3 ori. Cheia imbus pe care o folosesc e potrivita. Oricum, chestia asta cu tocitul e destul de frecventa, am intalnit-o la mai multe chitare. (celalat tip este _Theo_)

Link to comment
Share on other sites

Guest MirceaNo1
Da, e negru. O intrebare, pentru tine si celalalt proprietar: inbusurile din nut sint solide? Ale mele s-au tocit dupa 2 stringeri :) E drept ca si cheita e un pic cam ingusta pentru gaura lor.

 

pai normal k ti sau tocit daca cheia nu se potriveste perfect :)

Link to comment
Share on other sites

very good chiar. cum iti place pivi-ul? evident, va f subiectiv, dar comparativ cu ce ai mai cantat.

 

Pai comparativ cu ce am mai cantat ii mult mai clar si mai punchy, cu mai multa prezenta fata de Randallu` care il aveam inainte. Este si mult mai versatil desi nu are multe controale, butonase si luminite...

 

Nu are la fel de mult gain ca Randallu`, de ex Peaveyu` cu gainu la 10 se compara cu Randallu` cu gainu la 6-7 numai ca gainu de pe Peavey e mult mai clar si conturat pe cand la Randall are tendinta sa devina "mushy" :)

 

Singura problema care am gasit-o ii ca la volume mari cand activez gain boostu` face microfonii dar si Randallu` facea la fel :)

 

congrats man, very nice indeed... ai zi cum e cabinetul framus? multumit de el ?

 

Is multumit, are foarte mult volum, asta si din cauza headului probabil, la repetitii nu pot sa dau mai tare de 2-3 aplifu` ca imi sar in cap oamenii :)) Are punchu si mai ales claritatea care mie imi lipsea pe Randall care avea Celestion G12, bassul e mult mai "tight" iar inaltele nu te zgarie la urechi ca unele difuzoare mai ieftine.

Link to comment
Share on other sites

Is multumit, are foarte mult volum, asta si din cauza headului probabil, la repetitii nu pot sa dau mai tare de 2-3 aplifu` ca imi sar in cap oamenii :)) Are punchu si mai ales claritatea care mie imi lipsea pe Randall care avea Celestion G12, bassul e mult mai "tight" iar inaltele nu te zgarie la urechi ca unele difuzoare mai ieftine.

 

mercic mult, eu m-am decis pentru un framus 2x12... e mai usor de carat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.