www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dream Rig


mihaitarta
 Share

Recommended Posts

Cum ar arata rig-ul vostru la un buget de 2.500 E ? ...sau de 10.000 E ?

 

Ale mele ar fi:

 

1. Schecter c1 classic + Koch twintone2 + alte doze (probabil american steele) = aprox 2500

 

2. Gibson Les Paul CS '59 Reissue + Marshall 1959 hw + Marshall mr1960ax + Little Lehle + Fender Twin Reverb RI + BB preamp = aprox 8500 (da as mai putea abera de 1500 lejer :) )

Edited by mihaitarta
Link to comment
Share on other sites

Bai fratilor, da voi nu stiti sa visati.........nu ma mai joc :)

 

suntem in criza economica... daca am avea 2500 de euro i-am pastra sa ne luam de mancare :)

 

dar fie...

 

Telecaster 52/62 .../Bigsby ... + Clyde Wah/Roger Mayer Octavia/(si un flanger... dar d-astea nu am folosit... dar mi-ar placea :)) + Messa Boogie Subway / Victoria / Marshall (merge si un DSL :D )

 

2. Gibson Dobro / sau orice alt Dobro... cre ca si un dobro harley benton m-ar multumi (alea 6 luni cat m-ar tine :P)

:-? anuntz: schimb peavey-ul cu dobro :D

Link to comment
Share on other sites

Bai fratilor, da voi nu stiti sa visati.........nu ma mai joc :P

Inainte sa visezi la asemenea instrumente...ar trebui stiut sa canti cat pentru asa ceva ...eu nu stiu sa cant nici cat pentru instrumente de 1500 de euro ;) ....cand sculele nu fac fata..atunci scule noi mai scumpe :D ....sau atunci cand vei fi vedeta internationala ;) ) :):):):D

Edited by JeeFo
Link to comment
Share on other sites

Guest Vladsteen
Cum ar arata rig-ul vostru la un buget de 2.500 E ? ...sau de 10.000 E ?

 

Ale mele ar fi:

 

1. Schecter c1 classic + Koch twintone2 + alte doze (probabil american steele) = aprox 2500

 

2. Gibson Les Paul CS '59 Reissue + Marshall 1959 hw + Marshall mr1960ax + Little Lehle + Fender Twin Reverb RI + BB preamp = aprox 8500 (da as mai putea abera de 1500 lejer :) )

 

pai vreo 30 de ibanezuri signature facute numai pentru mine si 30 de stack-uri ENGL SE...vreo 4 sisteme de rack ( 2 sa fie de rezerva)...asta pentru inceput

 

Cum ar arata rig-ul vostru la un buget de 2.500 E ? ...sau de 10.000 E ?

 

Ale mele ar fi:

 

1. Schecter c1 classic + Koch twintone2 + alte doze (probabil american steele) = aprox 2500

 

2. Gibson Les Paul CS '59 Reissue + Marshall 1959 hw + Marshall mr1960ax + Little Lehle + Fender Twin Reverb RI + BB preamp = aprox 8500 (da as mai putea abera de 1500 lejer :) )

 

nu exista dream rig la 10.000 de euro :))

Link to comment
Share on other sites

haideti sa balim la instrumete scumpe...

invata sa canti ca lumea, da o proba la o trupa care are 3-4 concert pe saptamana (dar platite) si din remunetaria de instrumentist iti vei cumpara tot ce-ti doresti

eu as vrea sa am o platforma (rig) petroliera...sa vezi acolo banet

 

party pooper

Link to comment
Share on other sites

Guest Vladsteen
haideti sa balim la instrumete scumpe...

invata sa canti ca lumea, da o proba la o trupa care are 3-4 concert pe saptamana (dar platite) si din remunetaria de instrumentist iti vei cumpara tot ce-ti doresti

eu as vrea sa am o platforma (rig) petroliera...sa vezi acolo banet

 

si cum ai tras concluzia ca vreunul din baietii din topic nu stie sa cante calumea ?

Edited by Vladsteen
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Foarte adevarat.

Voi ati vazut la ce preturi (cu 6 cifre) se vand?

...iti sta mintea-n loc :)

 

Asta nu inseamna ca si merita sumele respective. Sunt doar pentru maniaci...asa ca noi.

Link to comment
Share on other sites

Asta nu inseamna ca si merita sumele respective. Sunt doar pentru maniaci...asa ca noi.

 

Astea sunt pentru colectionari si sunt scumpe in principal datorita raritatii.

Daca maine ar da o bomba in Les Paul-urile fabricate in 2001 si ar mai ramane vreo 1000 de bucati intregi, poimaine as sta pe o caruta de bani :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.